
Yates en Almeida lossen Bernal in 17e Giro-etappe, ritzege Martin
SEGA DI ALA (ANP) - Wielrenners Simon Yates en João Almeida hebben in de zeventiende etappe van de Ronde van Italië tijd teruggepakt op rozetruidrager Egan Bernal. De Portugees van Deceuninck - Quick Step kwam voor Yates van Team BikeExchange als tweede binnen op de Sega di Ala achter ritwinnaar Dan Martin. De Ierse wielrenner van Israel Start-Up Nation bleef als enige van de vroege vluchters over en pakte de ritzege net voor Almeida.
Bernal blijft de leider in de Giro d'Italia. De Colombiaan van Ineos Grenadiers ging aanvankelijk mee met de versnelling van Yates, maar moest ineens passen. Hij verloor 57 seconden op Yates, die voor de rit vijfde stond in het klassement. Almeida, die tiende stond in het klassement, pakte 1.16 minuut terug.
Voor Martin is het de eerste ritzege in de Giro. De Ier won eerder ritten in de Tour de France (2013, 2018) en in de ronde van Spanje (2011, 2020).
Bernal
Na diverse pogingen kwam er in de zeventiende etappe van Canazei naar Sega di Ala een grote groep van 19 renners vooruit, met daarbij Martin als best geklasseerde renner op een kwartier van de roze trui. Het peloton gaf de vluchters niet meer dan ruim vier minuten voorsprong. Onder aanvoering van de renners van BikeExchange werd de achterstand van het peloton teruggebracht naar zo’n 2 minuten aan de voet van de slotklim. Van de zes overgebleven koplopers ging Martin er vervolgens alleen vandoor.
Met nog drie kilometer te gaan was het bij de klassementsrenners eerst Almeida die aanviel en een kleine voorsprong pakte. Daarna versnelde Yates en ging Bernal met ploeggenoot Daniel Martínez mee. Even later moest de rozetruidrager echter passen en Yates en Almeida laten gaan. De Colombiaan had tot nu toe in de Giro nog geen krimp gegeven en was bergop steeds de beste geweest.
Koen Bouwman
Koen Bouwman kwam als beste Nederlander binnen op de 22e plaats. De renner van Jumbo-Visma kon op de slotklim het tempo van zijn ploeggenoten George Bennett en Tobias Foss, respectievelijk tiende en elfde, niet volgen en finishte op ruim 5 minuten van Martin.
In het algemeen klassement stijgt Yates naar de derde plek op 3.23 minuten van Bernal. De Italiaan Damiano Caruso staat tweede op 2.21 van de Colombiaan. De Brit Hugh Carthy zakte van de derde naar de vijfde plaats. Hij kwam als 21e binnen op bijna 4 minuten van de ritwinnaar en heeft in het klassement ruim 6 minuten achterstand op de roze trui.
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP) - Nadine Visser heeft haar topvorm onderstreept met een overtuigende zege op de 100 meter horden in de Diamond League van Lausanne in Zwitserland. De 30-jarige Nederlandse atlete trok zich niets aan van de regen en won een vlekkeloze race in 12,45. Ze versloeg vrijwel de complete wereldtop. De Amerikaanse olympisch kampioene Masai Russell finishte als tweede in 12,53, de Zwitserse Ditaji Kambundji eindigde als derde in 12,54. De Nigeriaanse wereldrecordhoudster Tobi Amusan werd vijfde in 12,82.
1 uur geledenATLANTA (ANP/RTR) - Golficoon Tiger Woods is benoemd tot voorzitter van een commissie die de toernooien van de Amerikaanse PGA Tour aantrekkelijker moet maken voor spelers, fans en sponsors. "Het doel is substantiële verandering", zei directeur Brian Rolapp van de PGA Tour. Hij heeft Woods aan het hoofd gezet van een negenkoppige commissie en de vijftienvoudig majorkampioen opdracht gegeven met een 'open blik en vrije geest' input te verzamelen voor de toekomstige competitie op de PGA Tour.
4 uur geledenDEVENTER (ANP) - Wielrenner Max Poole gaat zaterdag niet van start in de Vuelta. De 22-jarige Brit van de Nederlandse ploeg Picnic PostNL is besmet met het Epstein-Barrvirus (EBV), ook wel bekend als het Pfeiffer-virus, en kan de komende periode niet in actie komen. Dat meldde Picnic PostNL woensdag.
10 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Vechtsporter Reinier de Ridder neemt het 18 oktober op tegen de Amerikaan Anthony Hernandez tijdens het UFC-evenement in Vancouver. De twee vormen het hoofdgevecht in Canada. Dat maakte UFC-baas Dana White bekend.
14 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennissers Carlos Alcaraz en Emma Raducanu zijn in de eerste ronde van het gemengd dubbelspel op de US Open uitgeschakeld. De Spanjaard en de Britse verloren in twee sets van de Brit Jack Draper en de Amerikaanse Jessica Pegula: 4-2 4-2.
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - Abdi Nageeye verdedigt op 2 november zijn titel bij de marathon van New York. De organisatie heeft de deelname van de 36-jarige Nederlands recordhouder en van de Keniaanse titelverdedigster Sheila Chepkirui bekendgemaakt.
1 dag geledenTERNEUZEN (ANP/BELGA) - Mathieu van der Poel start woensdag in de Renewi Tour met als voornaamste doel zijn conditie aan te scherpen. De 30-jarige Nederlander van Alpecin-Deceuninck keert in de Nederlands/Belgische rittenkoers terug in het peloton nadat een longontsteking hem voortijdig de Tour de France deed verlaten.
1 dag geleden