Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Yamaha uitblinker op positieve Japanse beurs

Yamaha uitblinker op positieve Japanse beurs

TOKIO (ANP) - Yamaha Motor was dinsdag een uitblinker op de aandelenbeurs in Tokio. De Japanse fabrikant van motorfietsen, scooters en buitenboordmotoren verhoogde zijn winstverwachting voor het hele boekjaar na sterke kwartaalcijfers. Beleggers beloonden het aandeel met een koerswinst van 12 procent. De Nikkei in Tokio sloot mede daardoor 1,3 procent hoger op 28.872,11 punten.

Sony behoorde ook tot de sterkste stijgers met een plus van 3,5 procent. Het Japanse elektronicaconcern liet weten geen plastic verpakkingen meer te gebruiken. Spelcomputerfabrikant Nintendo, die na de slotbel met resultaten kwam, steeg 1,6 procent.

De beurzen in Zuid-Korea en Australië wonnen 1 procent en 0,4 procent in navolging van de hogere slotstanden op Wall Street. Beleggers keken onder meer uit naar de tussentijdse verkiezingen voor de Amerikaanse Senaat en het Huis van Afgevaardigden, die dinsdag worden gehouden. Het Zuid-Koreaanse betaalbedrijf KakaoPay dikte bijna 10 procent aan in Seoul na bekendmaking van uitbreidingsplannen in Japan en China.

De Chinese beurzen bleven wat achter na het recente sterke herstel. De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds 0,9 procent in de min en de Hang Seng-index in Hongkong verloor 0,7 procent. Geruchten dat China het strenge coronabeleid zou laten varen zorgden in de afgelopen tijd voor sterke koerswinsten, maar volgens kenners kan het nog maanden duren voordat de Chinese autoriteiten de maatregelen gaan versoepelen.

Meer uit Financieel

Detailhandel VS verwacht recorduitgaven in feestdagenperiode

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Amerikanen gaan dit feestdagenseizoen met onder meer Black Friday en kerst naar verwachting meer dan 1 biljoen dollar, oftewel 1000 miljard dollar, in winkels uitgeven, wat een nieuw record zou betekenen. Dat verwacht de Amerikaanse detailhandelsorganisatie National Retail Federation (NRF).

10 minuten geleden
Karremans: komende dagen weer levering chips van Nexperia

DEN HAAG (ANP) - De "komende dagen" zullen chips van Nexperia uit China weer bij klanten arriveren, verwacht demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken, VVD). Zijn collega David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) verwelkomt de aankondiging dat China de leveringen weer mogelijk zal maken, zegt hij op X.

1 uur geleden
Topman chipbedrijf Qualcomm: wereld onderschat hoe groot AI wordt

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De wereld onderschat momenteel hoe groot kunstmatige intelligentie (AI) gaat worden. Dat heeft topman Cristiano Amon van de grote Amerikaanse chipproducent Qualcomm gezegd in een interview met persbureau Bloomberg. Hij vergeleek daarbij AI met de opkomst van het internet, dat volgens Amon ook veel groter is geworden dan mensen aanvankelijk dachten in de jaren 90.

2 uur geleden
Bondskanselier Merz: Duitse staalsector in 'existentiële crisis'

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De Duitse staalindustrie verkeert volgens bondskanselier Friedrich Merz in een "existentiële crisis" door onder meer felle concurrentie van goedkoop staal uit China, de Amerikaanse importheffingen en de zwakkere staalvraag door de malaise in de Europese auto-industrie. Dat zei Merz na afloop van een ontmoeting in Berlijn met topbestuurders uit de staalindustrie.

3 uur geleden
Luchtvaartautoriteit VS werkt aan krimpplan om shutdown

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA werkt aan een plan om het aantal vluchten op veertig drukke luchthavens in de Verenigde Staten met 10 procent te verminderen. De ingreep is een gevolg van de shutdown, waarbij de federale overheid stopt met vrijwel alle betalingen, omdat er in het Congres geen begrotingsakkoord is. Hierdoor zitten duizenden luchtverkeersleiders zonder salaris.

4 uur geleden
Reuters: Meta verdient miljarden aan frauduleuze advertenties

MENLO PARK (ANP) - Meta verdient miljarden dollars aan frauduleuze advertenties op zijn platforms als Facebook, WhatsApp en Instagram. Dat staat in interne documenten van het socialemediabedrijf die persbureau Reuters heeft ingezien.

6 uur geleden
Snapchat-eigenaar flink hoger op Wall Street na kwartaalupdate

NEW YORK (ANP) - Snap werd donderdag 13 procent meer waard op de beurzen in New York. De eigenaar van socialemediaplatform Snapchat zag de kwartaalomzet stijgen, maar leed wel opnieuw verlies. Het bedrijf gaf echter een sterke omzetverwachting af voor het huidige kwartaal en gaat voor 500 miljoen dollar aan eigen aandelen inkopen. Ook zei Snap dat Perplexity 400 miljoen dollar gaat betalen om de zoekmogelijkheden van de Amerikaanse AI-startup in Snapchat te integreren.

6 uur geleden