Yamaha gaat zestigste jaar in WK motorracen in
MILAAN (ANP) - Yamaha blijft de MotoGP trouw. Het Japanse motormerk maakte een nieuwe vijfjarige overeenkomst met rechtenhouder Dorna bekend tijdens de presentatie van de twee motorcoureurs die komend jaar het fabrieksteam vertegenwoordigen: Fabio Quatararo en Maverick Viñales. De overeenkomst loopt tot en met 2026.
Yamaha is sinds 1961 actief in het WK wegrace en gaat dus zijn zestigste jaar in. De Japanse motorfabrikant kan bogen op een volle erelijst, met in totaal 511 grandprix-zeges, 38 wereldtitels bij de coureurs en 37 titels bij de constructeurs. Het boegbeeld van de afgelopen jaren was Valentino Rossi, de negenvoudig wereldkampioen, die vier van zijn titels op de Yamaha veroverde. Hij reed vorig seizoen voor het laatst in het fabrieksteam en 'daalt af' naar het satellietteam.
"Bij Yamaha zijn we er trots op dat we deel uitmaken van de MotoGP", zei directeur Toyoshi Nishida. "In ons zestigste jaar blijft onze passie voor de motorsport en de gretigheid om te winnen onveranderd."
Eerder verlengde Honda al het contract met de MotoGP tot en met 2026. Het fabrieksteam van de Japanse concurrent van Yamaha doet komend seizoen weer een gooi naar de wereldtitel met achtvoudig wereldkampioen Marc Márquez. De Spanjaard miste door een gecompliceerde armbreuk het vorige seizoen.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers treffen dinsdag in de kwartfinale van de gemengde aflossing op de Olympische Spelen gastland Italië. Polen en Hongarije zijn de andere twee landen die in de eerste kwartfinale zijn ingedeeld, blijkt uit het vrijgegeven schema.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - American footballteam Seattle Seahawks heeft de zestigste editie van de Super Bowl gewonnen. In het Levi's Stadium, in de regio rond de Baai van San Francisco, versloegen zij de New England Patriots met 29-13.
9 uur geledenLIVIGNO (ANP) - Melissa Peperkamp en Romy van Vreden zijn op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwalificatie op de big air. Beide Nederlandse snowboardsters wisten in het Livigno Snow Park niet bij de eerste twaalf te eindigen.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is het ook op de tweede dag van de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo niet gelukt een medaille te winnen. Snowboardster Michelle Dekker kwam zondag op de parallelreuzenslalom niet verder dan de achtste finales en bij het langebaanschaatsen eindigden Chris Huizinga (zevende), Stijn van de Bunt (negende) en Marcel Bosker (elfde) allemaal naast het podium.
18 uur geledenMETZ (ANP) - Femke Bol sprak na haar eerste wedstrijd over 800 meter van een aangename kennismaking. "Ik vond het echt heel leuk, maar ook heel spannend. Ik had die laatste 200 meter heel zwaar gemaakt in mijn hoofd en dat viel in het echt erg mee", vertelde ze na afloop van haar race in de indoorhal van het Franse Metz.
18 uur geledenTREVISO (ANP/BELGA) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is in het ziekenhuis in het Noord-Italiaanse Treviso geopereerd om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA zondagavond bekendgemaakt.
18 uur geledenMILAAN (ANP) - Sander Eitrem is bij de Olympische Spelen in Milaan niet bezweken onder de favorietenrol die hij zichzelf had opgelegd door het recente wereldrecord. De Noor schaatste twee weken voor de Spelen in Inzell als eerste de 5000 meter onder de 6 minuten (5.58,52). "Ik ben opgelucht", zei hij. "Na Inzell was de druk de afgelopen dagen heel hoog."
18 uur geleden