Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

XRS en KOZP: acties in gemeenten die niet stoppen met Zwarte Piet

XRS en KOZP: acties in gemeenten die niet stoppen met Zwarte Piet

DEN HAAG (ANP) - Extinction Rebellion Solidariteit (XRS) en Kick Out Zwarte Piet (KOZP) gaan dit najaar samenwerken aan een racismevrij Sinterklaasfeest, zo is aangekondigd door de actiegroepen. Er is een brief gestuurd aan enkele tientallen gemeenten waar Zwarte Piet nog steeds een onderdeel is van de intocht, met als bericht: stop met Zwarte Piet, of er volgen samen met KOZP "burgerlijk ongehoorzame acties".

Verschillende gemeenten hebben deze week de brief ontvangen, zo meldt XRS, dat onderdeel is van Extinction Rebellion (XR). "KOZP eist naast het uitbannen van Zwarte Piet dat in gemeenten beleid komt tegen anti-zwart racisme en de doorwerking van het slavernijverleden", zo wordt daarbij vermeld.

Woordvoerder van XRS Noor Blokhuis meldt dat het pijnlijk is dat mensen nog steeds met een racistische karikatuur geconfronteerd worden. "Als de ene gemeente daarmee kan breken, kan de andere het ook."

Gemeenten die geen gehoor geven aan de eis, moeten "vrezen voor vreedzame, burgerlijk ongehoorzame acties". Hoe die eruit gaan zien, zegt de woordvoerder niet. Maar hen vertrouwt erop dat "gemeenten bekend zijn met de disruptieve kracht van Extinction Rebellion. Dat hebben we op de A12 denk ik wel laten zien". Hiermee doelt de woordvoerder op het blokkeren van de weg in Den Haag, wat van 9 september tot en met 5 oktober dagelijks gebeurde in het kader van een klimaatactie.

Meer uit Binnenland

Rechtspraak waarschuwt voor wet afpakken crimineel vermogen

DEN HAAG (ANP) - De Raad voor de rechtspraak roept de minister van Justitie en Veiligheid "met klem" op het wetsvoorstel aan te passen dat het makkelijker moet maken om geld en goederen van criminelen af te pakken. Het Openbaar Ministerie kan onder deze wet waardevolle spullen confisqueren zonder vervolging of veroordeling, waarschuwt de Raad voor de rechtspraak in een wetgevingsadvies. Het wetsvoorstel gaat ten koste van de rechtsbescherming van burgers, stelt de Raad.

58 minuten geleden
Bliksemonderzoek in ziekenhuizen naar nicotinegebruik patiënten

LEIDEN (ANP) - Veel spoedeisendehulpafdelingen (SEH's) doen donderdag 24 uur lang onderzoek naar het nicotinegebruik van patiënten. Het doel is om informatie te krijgen over gebruik van sigaretten, snus en vapes in relatie tot klachten op de spoedeisende hulp.

1 uur geleden
Ramkraak bij winkelpand in Goes

GOES (ANP) - In de nacht van woensdag op donderdag heeft een ramkraak plaatsgevonden bij een winkel aan de Lange Kerkstraat in Goes. Een auto reed daarbij tegen het pand, meldt de politie.

4 uur geleden
Ook CZ houdt zorgpremie volgend jaar gelijk

TILBURG (ANP) - Ook zorgverzekeraar CZ houdt de premie van zijn meest gekozen basisverzekering volgend jaar gelijk. De polis kost 159,99 euro per maand, net als dit jaar.

8 uur geleden
Yerseke ziet af van sinterklaasintocht waar KOZP wilde komen

YERSEKE (ANP) - Het sinterklaascomité van Yerseke ziet af van de intocht van Sinterklaas omdat Kick Out Zwarte Piet (KOZP) er zaterdag wilde komen demonstreren. De organisatie zegt dat de intocht dit jaar niet op een veilige manier kan plaatsvinden.

10 uur geleden
Geschenkwoningen Watersnoodramp krijgen status van rijksmonument

OUWERKERK (ANP) - Van de 850 woningen die door andere landen aan Nederland zijn geschonken na de Watersnoodramp van 1953, kunnen er 45 en een dorpshuis de status van rijksmonument krijgen. Dat heeft demissionair cultuurminister Gouke Moes bekendgemaakt tijdens een bezoek aan het Watersnoodmuseum op het Zeeuwse eiland Schouwen-Duiveland.

19 uur geleden
The Voice start half januari, kijkers thuis stemmen niet meer

HILVERSUM (ANP) - De eerste aflevering van het nieuwe seizoen van The Voice of Holland is op 16 januari te zien. Dat maakte RTL 4 woensdag bekend. Daarna is het programma zeventien weken op de vrijdagavond te zien. De finale staat gepland op 8 mei.

20 uur geleden