Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

XR wil snelweg A10 bij Amsterdam weer blokkeren uit protest

XR wil snelweg A10 bij Amsterdam weer blokkeren uit protest

AMSTERDAM (ANP) - Actiegroep Extinction Rebellion (XR) wil zaterdag voor de derde keer de snelweg A10 bij Amsterdam blokkeren. Bij de twee eerdere acties werden honderden activisten aangehouden. Volgens de gemeente Amsterdam en het Openbaar Ministerie (OM) brengen de acties van XR de verkeersveiligheid in gevaar. De actiegroep zelf noemt de acties "veilig en verantwoord".

XR richt zich met de acties tegen het investeringsbeleid van ING. De activisten eisen dat de bank per direct stopt met het financieren van bedrijven die zich bezighouden met fossiele brandstoffen. ING heeft aangekondigd dat het in 2040 wil stoppen met het financieren van nieuwe olie- en gasprojecten. De bank noemde de manier waarop XR actievoert "onaanvaardbaar". De A10 is een symbolische locatie. Aan de snelweg zat vroeger het hoofdkantoor van ING. Het gebouw staat bekend als 'de schoen' of 'de poenschoen'.

De actie staat zaterdag gepland vanaf 12.00 uur. XR heeft aangekondigd dat onder anderen ruim tachtig musici de weg op gaan. Ze willen het slotkoor van de Matthäus-Passion ten gehore brengen, met het lijdensverhaal van Jezus als centraal thema. Het muziekstuk klinkt op deze Stille Zaterdag voor Pasen op diverse plaatsen in Nederland. Het koor zingt aan het slot: "Wir setzen uns mit Tränen nieder" (in tranen gaan wij zitten). De XR-aanhangers vinden dat toepasselijk voor de toestand van het klimaat.

Meer uit Binnenland

Vorig jaar iets meer mensen verdronken dan een jaar eerder

DEN HAAG (ANP) - Het afgelopen jaar zijn 250 Nederlanders verdronken. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat zijn er iets meer dan een jaar eerder; in 2024 verdronken in totaal 245 mensen. In de afgelopen vijf jaar ging het jaarlijks om gemiddeld 235 mensen.

2 uur geleden
Politie gebruikte vorig jaar in meer gevallen geweld

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft vorig jaar meer geweld gebruikt dan het jaar daarvoor. Dat blijkt uit cijfers die woensdag bekend zijn gemaakt. Agenten werden vorig jaar ruim 2,6 miljoen keer ingezet. Bij 25.163 van deze incidenten gebruikte de politie geweld, een stijging van bijna 9 procent. Die is volgens de politie deels te verklaren door de toename van het aantal inzetten.

4 uur geleden
Studie: operatie kind met blindedarmontsteking niet altijd nodig

AMSTERDAM (ANP) - Kinderen met een simpele blindedarmontsteking herstellen in de meeste gevallen goed als ze antibiotica krijgen. Een operatie om de blindedarm te verwijderen is dan niet nodig, concluderen onderzoekers van Amsterdam UMC na een studie onder driehonderd kinderen die werden behandeld in vijftien Nederlandse ziekenhuizen. De ene helft werd direct geopereerd, zoals tot nog toe standaard is, de andere helft kreeg antibiotica.

6 uur geleden
VK repatrieert 10 mensen voor preventieve isolatie om hantavirus

LONDEN (ANP/RTR) - Tien Britse staatsburgers uit afgelegen eilandgebieden, waaronder passagiers van het cruiseschip m/v Hondius, worden naar het Verenigd Koninkrijk overgebracht voor preventieve isolatie. Dat meldt het Britse agentschap voor gezondheidsveiligheid (UKHSA).

6 uur geleden
Ministers veroordelen rellen bij opvanglocatie Loosdrecht

DEN HAAG (ANP) - Ministers Bart van den Brink (Asiel) en David van Weel (Justitie) veroordelen de vernielingen en het geweld bij een opvanglocatie voor asielzoekers in Loosdrecht. Ze reageren boos en verbolgen op X.

9 uur geleden
Meerdere aanhoudingen bij protest tegen asielopvang in Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - De politie heeft dinsdagavond opnieuw mensen aangehouden bij een protest tegen de opvang van asielzoekers in Apeldoorn. Dat gebeurde bij de rotonde in de wijk De Maten, de plek waar al meerdere avonden op rij wordt gedemonstreerd. Een woordvoerder van de politie bevestigt dat zeker vijf mensen zijn aangehouden voor het afsteken van vuurwerk.

9 uur geleden
Burgemeester Wijdemeren vaardigt noodbevel uit voor Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - Burgemeester Mark Verheijen van de gemeente Wijdemeren heeft dinsdagavond een noodbevel uitgevaardigd wegens "ernstige ordeverstoringen" voor het gemeentehuis van Loosdrecht, waarvan een deel is ingericht als noodopvanglocatie voor asielzoekers.

10 uur geleden