Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

XR wil op 3 februari A12 weer blokkeren tegen fossiele steun

XR wil op 3 februari A12 weer blokkeren tegen fossiele steun

DEN HAAG (ANP) - Klimaatactivisten willen op zaterdag 3 februari de Utrechtsebaan (A12) in Den Haag weer blokkeren tegen fossiele overheidssteun. Extinction Rebellion heeft maandag aangekondigd dat de klimaatactiegroep op die februaridag vanaf het middaguur vanuit verschillende plekken in de stad "in langzaam tempo" een mars zal lopen over de openbare wegen richting de A12.

Extinction Rebellion zegt hiermee de druk op de politiek verder op te willen voeren. "Het onrechtvaardige beleid van de overheid om miljarden aan belastingkorting uit te delen aan grote vervuilers moet stoppen", zegt een woordvoerder bij de aankondiging boven de tunnelbak van de A12 in Den Haag. De klimaatactiegroep heeft de Utrechtsebaan eerder al meer dan dertig keer geblokkeerd tegen steun voor de fossiele industrie.

Na de aankondiging begonnen enkele tientallen klimaatactivisten aan een wandeltocht over de weg naar de Eerste Kamer in Den Haag. "Daar wordt een boodschap achtergelaten voor de Kamerleden die over een week terugkomen van hun reces", aldus de woordvoerder, die niet wil zeggen wat voor boodschap. Deze tocht maandag ziet XR als een soort "voorproefje" in aanloop naar 3 februari.

Deadline niet gehaald

Overigens heeft de gemeente Den Haag eerder laten weten dat er werkzaamheden zijn op de Utrechtsebaan tot en met 3 februari. Als alles volgens planning verloopt, moet de A12 vanaf die zaterdagochtend in beide rijrichtingen weer open zijn.

Bij de eerdere blokkades van Extinction Rebellion op de A12 werden veel activisten aangehouden. In oktober kondigde XR aan voorlopig de blokkades te staken, omdat de Tweede Kamer een motie had aangenomen om voor kerst te onderzoeken hoe fossiele subsidies afgebouwd kunnen worden. De klimaatactiegroep vindt dat de politiek momenteel lijkt terug te krabbelen.

De deadline van voor de kerst is niet gehaald en er zijn twee wetsvoorstellen verworpen in de Eerste Kamer waarmee bepaalde subsidies voor fossiele brandstoffen zouden stoppen. "Het is nu 8 januari en we hebben nog niets gehoord. Sterker nog, de Eerste Kamer heeft tegen gestemd. Het is duidelijk: de politiek trekt zich terug en kiest ervoor de klimaatcrisis te laten blijven groeien" zei de Extinction Rebellion-woordvoerder.

Meer uit Binnenland

Republiek verliest zaak om opblaasdino, neemt mascotte wel mee

AMSTERDAM (ANP) - De antimonarchistische groep Republiek mag geen grote opblaasbare dino langs de looproute van het koninklijk huis neerzetten in Dokkum tijdens Koningsdag. Dat heeft de rechter bepaald nadat de groep een kort geding had aangespannen tegen de gemeente Noardeast-Fryslân.

5 uur geleden
Parachutist overleden in Rhoon, politie vermoedt ongeval

RHOON (ANP) - In het Zuid-Hollandse dorp Rhoon is op zondagmorgen een parachutist overleden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van regionale omroep Rijnmond. De persoon werd gevonden aan de Essendijk. Dat is een landingslocatie voor parachutisten in de regio Rotterdam.

5 uur geleden
Jetten noemt schietpartij 'schokkende gebeurtenis'

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten noemt de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner in Washington een "schokkende gebeurtenis". De Amerikaanse president Donald Trump en leden van zijn regering bleven ongedeerd.

7 uur geleden
Steeds meer gebieden met verhoogd risico op natuurbrand

DEN HAAG (ANP) - In steeds meer gebieden geldt een verhoogd risico op een natuurbrand. De brandweer heeft inmiddels voor vijftien regio's fase 2 afgeroepen. Dat is het hoogste waarschuwingsniveau. Dat staat op de site van de brandweer.

7 uur geleden
Zes activisten die opstopping op A12 veroorzaakten nog vast

UTRECHT (ANP) - Zes activisten die zaterdag met auto's een opstopping op een deel van de A12 veroorzaakten zodat de weg geblokkeerd kon worden, zitten nog vast. Ze worden zondag verhoord door de politie. Een woordvoerder zegt dat het wel de verwachting is dat ze later zondag weer naar huis kunnen.

9 uur geleden
Weeronline: koningsnacht droog, Koningsdag begint zonnig en fris

HOUTEN (ANP) - Na zonsondergang zondag koelt het flink af, en tijdens koningsnacht blijft het droog. Maandag, Koningsdag, begint zonnig en fris, met in de middag grote temperatuurverschillen door het land. Later op de dag komt er meer bewolking, met af en toe een bui, verwacht Weeronline.

10 uur geleden
OM verhoogt beloning voor 25 jaar oude moord op vrouw Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de beloning verhoogd voor informatie die leidt naar de dader van de moord op Mariska Klompenhouwer, de dag voor Koninginnedag, in 2001 in Rotterdam. Het bedrag voor de gouden tip is meer dan verdubbeld, van 11.000 naar 25.000 euro. Daarnaast vraagt de politie rond Koningsnacht extra aandacht voor de moord en zendt Opsporing Verzocht maandag nooit eerder vertoonde bewakingsbeelden uit.

12 uur geleden