Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

XR stopt voorlopig met A12-blokkades vanwege steun voor motie

XR stopt voorlopig met A12-blokkades vanwege steun voor motie

DEN HAAG (ANP) - Extinction Rebellion stopt voorlopig met het blokkeren van de A12 in Den Haag, nu een meerderheid in de Tweede Kamer dinsdag voor een motie zal stemmen, waarmee wordt onderzocht hoe fossiele subsidies afgebouwd kunnen worden. "We zullen de komende maanden de uitvoering scherp in de gaten houden", laat een woordvoerster van de actiegroep weten. Aanhangers van Extinction Rebellion blijven klaarstaan om opnieuw de straat op te gaan, benadrukt ze.

"Burgerlijke ongehoorzaamheid werkt", concludeert de klimaatactiegroep. De woordvoerster noemt de motie een grote stap. "De afgelopen periode hebben we met de A12-blokkades schokgolven veroorzaakt in de samenleving en ervoor gezorgd dat mensen anders zijn gaan kijken naar fossiele subsidies. Die maatschappelijke verandering heeft zich vandaag vertaald naar de politiek. En dat is wat wij altijd wilden."

Van 9 september tot en met 5 oktober blokkeerden aanhangers van Extinction Rebellion elke dag rond het middaguur de A12 in Den Haag. Daarbij werden vaak honderden demonstranten aangehouden. Vanwege de motie van GroenLinks, D66 en Partij voor de Dieren besloot XR de acties op te schorten.

Bij fossiele subsidies gaat het om regelingen, zoals belastingkortingen en accijnsvrijstellingen voor de fossiele industrie. Volgens het kabinet is daar jaarlijks zo'n 39,7 miljard tot 46,4 miljard euro mee gemoeid. Directeur Donald Pols van Milieudefensie is blij dat de Tweede Kamer een "deadline" geeft voor het uitwerken van "afbouwscenario's". "Maar acties spreken luider dan woorden. De wereld staat in de fik. We hebben geen tijd om eindeloos te steggelen; we moeten gaan blussen. Dat betekent dat het volgende kabinet meteen moet beginnen met het afbouwen van fossiele subsidies voor grote vervuilers."

Meer uit Binnenland

Wetsvoorstel tegen etnisch profileren van D66-Kamerlid Bamenga

DEN HAAG (ANP) - Kamerlid Mpanzu Bamenga (D66) dient deze zomer een initiatiefwet in bij de Raad van State om een einde te maken aan etnisch profileren. "Je maakt mensen op basis van hun afkomst verdacht. Dat is onrechtvaardig", zegt hij in een interview met Trouw.

4 uur geleden
Honderden mensen demonstreren bij Tweede Kamer tijdens Gaza-debat

DEN HAAG (ANP) - Zo'n 250 mensen voerden donderdag actie bij de Tweede Kamer, waar een Gaza-debat plaatsvond. De demonstranten willen dat de Nederlandse politiek in actie komt tegen het geweld in de Gazastrook.

11 uur geleden
Save the Children aan Nederland: help gewonde kinderen uit Gaza

DE N HAAG (ANP) - Nederland moet kinderen met ernstige verwondingen die uit Gaza zijn geëvacueerd zorg bieden. Egypte kan de zorgdruk niet aan en dus zou het kabinet zorgverleners die kant op moeten sturen. Ook zou het kabinet open moeten staan om kinderen in Nederland te behandelen. Dat stelt Save the Children, die Den Haag vraagt om in actie te komen.

16 uur geleden
Vrijdag uitspraak over voortbestaan Vitesse

UTRECHT (ANP) - Onder grote belangstelling is donderdagmiddag iets na 13.30 uur het kort geding begonnen over het voortbestaan van voetbalclub Vitesse. De KNVB heeft de proflicentie van de Arnhemse club ingetrokken. Vitesse vecht in een kort geding de gevolgde procedure aan. De uitspraak volgt vrijdagmiddag.

16 uur geleden
12 aanhoudingen rond Feyenoord-Fenerbahçe, onder meer voor geweld

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft woensdagavond een man aangehouden voor openlijke geweldpleging rond de wedstrijd tussen Feyenoord en de Turkse club Fenerbahçe in De Kuip, zegt een woordvoerster na berichtgeving van het AD en omroep Rijnmond. Een groepje mensen gooide een paal op andere mensen. Twee mensen raakten daarbij lichtgewond. De politie hield nog elf anderen aan.

17 uur geleden
Openbaar Ministerie weer bereikbaar per mail na ICT-problemen

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie is sinds donderdag 12.00 uur weer via e-mail te bereiken. Grote bestanden kunnen niet gemaild worden, meldt het OM donderdag. In een bericht op de website vraagt het OM "externe partijen om terughoudendheid in het aantal e-mails dat ze naar het OM versturen".

17 uur geleden
Straf voor plasticexport naar landen met slechte afvalverwerking

ROTTERDAM (ANP) - Een man uit Uithoorn is veroordeeld tot 240 uur taakstraf omdat hij met zijn bedrijf illegaal plasticafval exporteerde naar landen in Azië en Afrika, vaak met slechte afvalverwerking. Zijn vrouw kreeg een taakstraf van 60 uur voor witwassen, meldde milieuopsporingsdienst ILT-IOD donderdag.

18 uur geleden