Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

XR over acties bij sluizen IJmuiden: smaakt naar meer

XR over acties bij sluizen IJmuiden: smaakt naar meer

IJMUIDEN (ANP) - De recente acties van Extinction Rebellion (XR) bij de sluizen van IJmuiden "smaken naar meer", zegt een woordvoerder van de protestgroep. Hij wil geen informatie geven over nieuwe acties, "maar het zou raar zijn als we hier niet mee doorgaan".

Afgelopen weekend blokkeerden mensen van XR twee keer de sluizen van IJmuiden, waardoor cruiseschepen er niet door konden. Met de acties vraagt de milieugroep aandacht voor "de ernstige vervuiling die door de cruisevaart wordt veroorzaakt". XR wil "een onmiddellijke stopzetting van de cruise-industrie".

De woordvoerder spreekt maandag van "twee succesvolle acties". Vrijdag blokkeerden actievoerders een cruiseschip dat onderweg was naar Amsterdam, zondag werden ze bij een soortgelijke actie uiteindelijk weggehaald door de politie. Twee activisten hadden zich vastgelijmd aan de reling van de sluisdeur, twee anderen hadden zich volgens XR vastgeketend met buizen waarin ze hun armen staken, zogenoemde lock-ons. De politie maakte de mensen los.

Geen signalen

Niemand werd aangehouden, maar de activisten kregen wel te horen dat ze niet terug moeten komen. Over waar, wanneer en hoe de milieugroep zich weer tegen de cruiseschepen zal keren, wil de woordvoerder van XR niets zeggen.

Een woordvoerder van havenbedrijf Port of Amsterdam laat weten dat er maandag geen aankomst van een cruiseschip op de planning staat, en dat er ook geen signalen zijn van een nieuwe XR-actie. Ook een woordvoerder van de gemeente Amsterdam laat weten dat er nu geen signalen zijn. De gemeente Velsen gaat over mogelijke (preventieve) maatregelen, aldus de woordvoerder van Amsterdam.

Een woordvoerster van die gemeente laat maandagmiddag weten dat daar geen demonstraties zijn aangemeld. De gemeente gaat de afgelopen acties "evalueren". Dan worden ook "eventuele voorzorgsmaatregelen" besproken.

Meer uit Binnenland

Overheid Saba: zoektocht naar Nederlandse wandelaar duurt voort

THE BOTTOM (ANP) - De overheid op Saba heeft donderdag om 18.00 uur lokale tijd laten weten dat de zoektocht naar de vermiste Nederlandse wandelaar nog steeds gaande is. Ondanks uitgebreide zoekacties is de man nog niet gevonden.

4 minuten geleden
Noodverordening deel Stadskanaal na uitkomen mishandelingszaak

STADSKANAAL (ANP) - In een deel van het Groningse Stadskanaal is donderdagavond een noodverordening ingesteld. In het gebied staan "woningen die betrokken zijn bij een strafrechtelijk onderzoek", meldt de gemeente. Een groep mensen heeft donderdag ruiten ingegooid bij die woningen.

2 uur geleden
Opnieuw anti-azc-protest en veel politie in Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - Ruim honderd demonstranten hebben zich donderdagavond verzameld op een aangewezen locatie in Loosdrecht om te protesteren tegen de opvang van asielzoekers, ziet een ANP-verslaggever. De politie is massaal aanwezig en houdt toezicht. Uit angst voor nieuwe wanordelijkheden heeft de gemeente Wijdemeren beperkingen ingesteld.

4 uur geleden
Argentinië doet onderzoek naar hantavirus in vertrekstad Hondius

USHUAIA (ANP/AFP) - Een team Argentijnse wetenschappers reist volgende week naar havenstad Ushuaia om te onderzoeken of het hantavirus daar is. Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius, waar het virus uitbrak, vertrok op 1 april uit die stad.

4 uur geleden
Twee vrouwen aangehouden om kindermishandeling Stadskanaal

STADSKANAAL (ANP) - Twee vrouwen van 31 en 33 jaar uit de gemeente Stadskanaal zijn donderdagavond door de politie aangehouden. Ze worden verdacht van kindermishandeling en wederrechtelijke vrijheidsberoving, meldt het Openbaar Ministerie.

5 uur geleden
WHO-baas Tedros dankt Tenerife voor hulp met Hondius

GENÈVE (ANP) - Het hoofd van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, heeft inwoners van Tenerife in een brief bedankt voor hun hulp met de m/v Hondius. Ook looft hij de Spaanse regering, hulpverleners en de bemanning van het schip.

8 uur geleden
OM onderzoekt jarenlange mishandeling kinderen in Groningen

GRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar de vermeende mishandeling van twee kinderen in Groningen. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door Dagblad van het Noorden (DvhN). Verder laat zij niets los over de zaak. De kinderen, een meisje van 6 en een jongen van 7, zouden jarenlang stelselmatig ernstig zijn mishandeld door hun moeders.

10 uur geleden