XR over acties bij sluizen IJmuiden: smaakt naar meer
IJMUIDEN (ANP) - De recente acties van Extinction Rebellion (XR) bij de sluizen van IJmuiden "smaken naar meer", zegt een woordvoerder van de protestgroep. Hij wil geen informatie geven over nieuwe acties, "maar het zou raar zijn als we hier niet mee doorgaan".
Afgelopen weekend blokkeerden mensen van XR twee keer de sluizen van IJmuiden, waardoor cruiseschepen er niet door konden. Met de acties vraagt de milieugroep aandacht voor "de ernstige vervuiling die door de cruisevaart wordt veroorzaakt". XR wil "een onmiddellijke stopzetting van de cruise-industrie".
De woordvoerder spreekt maandag van "twee succesvolle acties". Vrijdag blokkeerden actievoerders een cruiseschip dat onderweg was naar Amsterdam, zondag werden ze bij een soortgelijke actie uiteindelijk weggehaald door de politie. Twee activisten hadden zich vastgelijmd aan de reling van de sluisdeur, twee anderen hadden zich volgens XR vastgeketend met buizen waarin ze hun armen staken, zogenoemde lock-ons. De politie maakte de mensen los.
Geen signalen
Niemand werd aangehouden, maar de activisten kregen wel te horen dat ze niet terug moeten komen. Over waar, wanneer en hoe de milieugroep zich weer tegen de cruiseschepen zal keren, wil de woordvoerder van XR niets zeggen.
Een woordvoerder van havenbedrijf Port of Amsterdam laat weten dat er maandag geen aankomst van een cruiseschip op de planning staat, en dat er ook geen signalen zijn van een nieuwe XR-actie. Ook een woordvoerder van de gemeente Amsterdam laat weten dat er nu geen signalen zijn. De gemeente Velsen gaat over mogelijke (preventieve) maatregelen, aldus de woordvoerder van Amsterdam.
Een woordvoerster van die gemeente laat maandagmiddag weten dat daar geen demonstraties zijn aangemeld. De gemeente gaat de afgelopen acties "evalueren". Dan worden ook "eventuele voorzorgsmaatregelen" besproken.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het Parool is "blij en trots" met alle aandacht die de paginagrote advertentie van Harry Styles in de zaterdagkrant genereert. Dat laat hoofdredacteur Michiel Couzy zondag weten aan het ANP. Hij overweegt extra exemplaren van de papieren zaterdageditie bij te laten drukken. In een handgeschreven advertentie bedankte de Britse ster de stad voor de gastvrijheid tijdens zijn tien concerten in de Johan Cruijff ArenA.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - De mannen die zaterdag werden aangehouden voor de verstoring van de openbare orde rond het optreden van rapper Ye in de GelreDome in Arnhem zijn weer vrij na afgelopen avond verhoord te zijn. Dat meldt een woordvoerder van de politie. Het ging om een 22-jarige man uit Schiedam en een 24-jarige man uit Lelystad. Het Openbaar Ministerie gaat over de verdere afhandeling van hun zaak.
7 uur geledenGIETEN (ANP) - In de nachtnoodopvang in Gieten in Drenthe hebben in de nacht van zaterdag op zondag 27 asielzoekers overnacht. Dat meldt het Rode Kruis. In de nacht daarvoor sliepen er 25 mensen. In de opvang in sporthal De Goorns is plaats voor 150 mensen.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Ye heeft zich tijdens zijn eerste van twee shows in de GelreDome in Arnhem volledig op de muziek gefocust. De Amerikaanse rapper had vanaf zijn metershoge podium in de vorm van een enorme wereldbol nauwelijks interactie met het publiek en eventuele provocerende uitspraken bleven uit.
17 uur geledenEPE (ANP) - Een zoekactie naar een vermiste man in het noorden van de Veluwe is zaterdagavond afgebroken omdat er wolven in het gebied zijn. Reddingsorganisatie SAR Nederland meldt dat het verder zoeken "te onveilig voor mens en dier" zou worden.
17 uur geledenARNHEM (ANP) - Rapper Ye heeft zaterdagavond onder luid gejuich van tienduizenden bezoekers het eerste optreden van zijn twee shows in de GelreDome afgetrapt. Aan het optreden in Arnhem ging een wekenlange discussie vooraf, waarbij verschillende partijen zich uitspraken tegen de komst van de Amerikaanse rapper.
21 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israƫl (CIDI) gaat maandag opnieuw demonstreren bij het tweede concert van rapper Ye in de GelreDome. Dat liet directeur Naomi Mestrum weten na afloop van het protest van zaterdag bij het stadion in Arnhem. De demonstratie van maandag zal volgens haar iets kleinschaliger zijn en zich vooral richten op het bewustmaken van het jonge publiek over de "kwalijke uitspraken" van de Amerikaanse artiest.
21 uur geleden