XR over acties bij sluizen IJmuiden: smaakt naar meer
IJMUIDEN (ANP) - De recente acties van Extinction Rebellion (XR) bij de sluizen van IJmuiden "smaken naar meer", zegt een woordvoerder van de protestgroep. Hij wil geen informatie geven over nieuwe acties, "maar het zou raar zijn als we hier niet mee doorgaan".
Afgelopen weekend blokkeerden mensen van XR twee keer de sluizen van IJmuiden, waardoor cruiseschepen er niet door konden. Met de acties vraagt de milieugroep aandacht voor "de ernstige vervuiling die door de cruisevaart wordt veroorzaakt". XR wil "een onmiddellijke stopzetting van de cruise-industrie".
De woordvoerder spreekt maandag van "twee succesvolle acties". Vrijdag blokkeerden actievoerders een cruiseschip dat onderweg was naar Amsterdam, zondag werden ze bij een soortgelijke actie uiteindelijk weggehaald door de politie. Twee activisten hadden zich vastgelijmd aan de reling van de sluisdeur, twee anderen hadden zich volgens XR vastgeketend met buizen waarin ze hun armen staken, zogenoemde lock-ons. De politie maakte de mensen los.
Geen signalen
Niemand werd aangehouden, maar de activisten kregen wel te horen dat ze niet terug moeten komen. Over waar, wanneer en hoe de milieugroep zich weer tegen de cruiseschepen zal keren, wil de woordvoerder van XR niets zeggen.
Een woordvoerder van havenbedrijf Port of Amsterdam laat weten dat er maandag geen aankomst van een cruiseschip op de planning staat, en dat er ook geen signalen zijn van een nieuwe XR-actie. Ook een woordvoerder van de gemeente Amsterdam laat weten dat er nu geen signalen zijn. De gemeente Velsen gaat over mogelijke (preventieve) maatregelen, aldus de woordvoerder van Amsterdam.
Een woordvoerster van die gemeente laat maandagmiddag weten dat daar geen demonstraties zijn aangemeld. De gemeente gaat de afgelopen acties "evalueren". Dan worden ook "eventuele voorzorgsmaatregelen" besproken.
Meer uit Binnenland
TEL AVIV (ANP/AFP) - Bij aanvallen op Tel Aviv zijn vier mensen lichtgewond geraakt, meldt de Israëlische hulpdienst Magen David Adom. De burgemeester van de stad spreekt van een "voltreffer" op een gebouw. In aanloop naar de ontploffingen werd gewaarschuwd voor Iraanse raketten.
13 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Tijdens de behandeling van het hoger beroep in de zaak tegen Ali B is onder meer de nieuwe verklaring van rapper Ronnie Flex besproken. Hij verklaarde bij de onderzoeksrechter van het hof dat hij zich niet kan herinneren dat hij het woord verkrachting heeft gehoord tijdens een schrijverskamp in Heiloo in 2018. Het woord is ook niet gezegd, reageerde Ali B dinsdag.
17 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - "Het blijft voor mij heel surrealistisch en verwarrend, omdat feitelijk mijn hele leven nog nooit iemand mij heeft beschuldigd van seksueel grensoverschrijdend gedrag. Nog nooit." Dit zei Ali B dinsdag bij aanvang van het hoger beroep in zijn zedenzaak bij het gerechtshof in Amsterdam.
57 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - DJ La Fuente is dit jaar een van de Ambassadeurs van de Vrijheid. Op 5 mei treedt hij samen met onder meer Karsu, Rolf Sanchez en de Jostiband op tijdens verschillende bevrijdingsfestivals in Nederland, meldt het Nationaal Comité 4 en 5 mei.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het hoger beroep in de strafzaak tegen Ali B is onder grote belangstelling van de media van start gegaan in het gerechtshof van Amsterdam. Volgens een woordvoerder hadden tientallen journalisten, inclusief tekenaars en fotografen, zich aangemeld voor de eerste zittingsdag.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ali B is dinsdagochtend aanwezig bij het hoger beroep van de strafzaak tegen hem. De artiest arriveerde rond 09.00 uur bij het gerechtshof in Amsterdam.
1 uur geledenEPE (ANP) - De gemeente Epe heeft ook aan Fletcher Hotels een dwangsom van 17.250 euro per dag met een maximum van ruim 3,1 miljoen euro opgelegd, omdat er na de gestelde deadline van afgelopen zaterdag nog asielzoekers worden opgevangen in een vestiging van de hotelketen in Epe.
15 uur geleden