Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

XR houdt lawaaiprotest in Haarlem, kondigt nieuwe wegblokkade aan

XR houdt lawaaiprotest in Haarlem, kondigt nieuwe wegblokkade aan

HAARLEM (ANP) - Voor het Noord-Hollandse provinciehuis in Haarlem houden ongeveer tien activisten van Extinction Rebellion (XR) een lawaaiprotest in verband met Tata Steel. Zij kondigen aan op vrijdag 7 juni opnieuw een stukje van de N205 voor het provinciehuis te blokkeren.

Dat deed XR op 12 april ook al, samen met de actiegroep Kappen met Kolen. Ruim honderd actievoerders eisten toen dat de provincie de vergunning van beide kooksgasfabrieken van de staalproducent in IJmuiden intrekt. Zij kondigden toen al aan dat het niet bij één blokkade zou blijven als hun eis niet wordt ingewilligd.

"Terwijl binnen Provinciale Staten vergadert, slaan wij buiten op pannen, deksels en andere voorwerpen van staal om zo de aandacht te vestigen op de overlast die Tata Steel IJmuiden veroorzaakt", meldt Kappen met Kolen op X. "De maat is vol! Tata is onbetrouwbaar en heeft te lang gewacht met noodzakelijke investeringen en oplossingen."

Kooksgasfabrieken

Kort voor de actie in april had de politie het stukje weg al afgezet met hekken, waardoor de overlast beperkt bleef. De laatste actievoerders vertrokken pas de volgende dag.

De actiegroepen eisten in februari dat de provincie Noord-Holland de vergunningen vóór 12 april zou intrekken, omdat de kooksgasfabrieken al jaren niet aan de eisen voldoen. Verantwoordelijk gedeputeerde Jeroen Olthof had in een gesprek met beide organisaties al aangegeven dat de provincie niet zomaar een vergunning kan intrekken. De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied onderzoekt wel welke mogelijkheden er zijn om dat te doen.

Meer uit Binnenland

OM onderzoekt jarenlange mishandeling kinderen in Groningen

GRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar de vermeende mishandeling van twee kinderen in Groningen. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door Dagblad van het Noorden (DvhN). Verder laat zij niets los over de zaak. De kinderen, een meisje van 6 en een jongen van 7, zouden jarenlang stelselmatig ernstig zijn mishandeld door hun moeders.

46 minuten geleden
Rotterdam herdenkt Duits bombardement in 1940

ROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is herdacht dat de stad 86 jaar geleden, op 14 mei 1940, werd getroffen door een bombardement door nazi-Duitsland. Daarbij kwamen bijna 900 mensen om het leven en raakten 80.000 Rotterdammers hun huis kwijt door branden na de bommenregen.

1 uur geleden
Opnieuw aanhoudingen bij protest tegen noodopvang in Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - De politie heeft woensdagavond in Apeldoorn vijf mensen aangehouden bij een demonstratie tegen noodopvang voor asielzoekers. Op de rotonde in de wijk De Maten is de afgelopen tijd vaker geprotesteerd tegen de opvangplannen van de Gelderse gemeente.

3 uur geleden
Minderjarige aangehouden voor eerdere vernieling Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft dinsdag een jongen uit Utrecht aangehouden voor betrokkenheid bij de vernieling van het gemeentehuis in Loosdrecht op Koningsdag. Die avond werden onder andere meerdere ramen van het pand ingegooid en hekken vernield.

6 uur geleden
Aanhoudingen Loosdrecht onder meer om bezit vuurwerk

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft woensdagavond tijdens een anti-azc-protest in Loosdrecht onder meer mensen opgepakt voor het bezitten van vuurwerk en openbare dronkenschap. Dit is donderdag bekendgemaakt. Eerder werd al gemeld dat het ging om vier aanhoudingen.

7 uur geleden
Radboudumc: bloedonderzoek toont dat personeel geen risico vormde

NIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.

16 uur geleden
Politie beëindigt protest Loosdrecht en zet waterkanon in

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.

17 uur geleden