XR houdt lawaaiprotest in Haarlem, kondigt nieuwe wegblokkade aan
HAARLEM (ANP) - Voor het Noord-Hollandse provinciehuis in Haarlem houden ongeveer tien activisten van Extinction Rebellion (XR) een lawaaiprotest in verband met Tata Steel. Zij kondigen aan op vrijdag 7 juni opnieuw een stukje van de N205 voor het provinciehuis te blokkeren.
Dat deed XR op 12 april ook al, samen met de actiegroep Kappen met Kolen. Ruim honderd actievoerders eisten toen dat de provincie de vergunning van beide kooksgasfabrieken van de staalproducent in IJmuiden intrekt. Zij kondigden toen al aan dat het niet bij één blokkade zou blijven als hun eis niet wordt ingewilligd.
"Terwijl binnen Provinciale Staten vergadert, slaan wij buiten op pannen, deksels en andere voorwerpen van staal om zo de aandacht te vestigen op de overlast die Tata Steel IJmuiden veroorzaakt", meldt Kappen met Kolen op X. "De maat is vol! Tata is onbetrouwbaar en heeft te lang gewacht met noodzakelijke investeringen en oplossingen."
Kooksgasfabrieken
Kort voor de actie in april had de politie het stukje weg al afgezet met hekken, waardoor de overlast beperkt bleef. De laatste actievoerders vertrokken pas de volgende dag.
De actiegroepen eisten in februari dat de provincie Noord-Holland de vergunningen vóór 12 april zou intrekken, omdat de kooksgasfabrieken al jaren niet aan de eisen voldoen. Verantwoordelijk gedeputeerde Jeroen Olthof had in een gesprek met beide organisaties al aangegeven dat de provincie niet zomaar een vergunning kan intrekken. De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied onderzoekt wel welke mogelijkheden er zijn om dat te doen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie neemt te veel risico door aanbestedingsprocedures te omzeilen en inkoopcontracten direct te gunnen. Daarvoor waarschuwt president Pieter Duisenberg van de Algemene Rekenkamer bij het aanbieden van het jaarlijkse verantwoordingsonderzoek in de Tweede Kamer. Hij vindt ook dat defensieminister Dilan Yeşilgöz (VVD) deze onvolkomenheid niet serieus genoeg neemt.
26 minuten geledenSELLINGEN (ANP) - Het is nog niet bekend waar nieuwe asielzoekers de nacht kunnen doorbrengen als er in de nacht van woensdag op donderdag geen plek voor ze is in de opvang in Ter Apel. Daar is nog geen besluit over genomen, meldt de gemeente Westerwolde, waar Ter Apel in ligt.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Niet iedere nieuwe asielzoeker die zich meldt bij de opvang in het Groningse Ter Apel kan daar een plek krijgen. Het is binnen te druk, en daarom krijgen de meest kwetsbare asielzoekers voorrang. "Om het veilig en leefbaar te houden voor onze medewerkers en bewoners, moeten we noodgedwongen mensen buiten laten staan", zegt bestuursvoorzitter Joeri Kapteijns van opvangorgaan COA.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Twee handhavers van de Nederlandse Spoorwegen hebben woensdag een wapenstok gekregen. Het is de start van een proef, die bedoeld is om te kijken of de medewerkers veiliger kunnen werken dankzij de stok.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De pro-Palestijnse demonstranten die dinsdag zijn aangehouden in Den Haag in de buurt van de Tweede Kamer beklagen zich over de opstelling van de politie. De politie zou zich zonder duidelijke reden agressief hebben opgesteld en geweld hebben gebruikt.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie is bezig om drie pro-Palestijnse activisten te verwijderen van het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hadden zich, ergens tussen sporen 6 en 7, vastgeketend aan een seinpaal.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rond de 70 à 80 mensen zijn dinsdag in Den Haag aangehouden. De groep demonstreerde bij het Tweede Kamergebouw voor de door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De politie laat weten dat de demonstranten weigerden naar een toegewezen demonstratievak te gaan en toen zijn aangehouden.
14 uur geleden