XR-demonstranten bij Rijksmuseum aangehouden
AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft in totaal 33 XR-demonstranten gearresteerd die zich aan het hek bij de ingang van het Rijksmuseum hadden vastgeketend. De betogers worden verplaatst naar een andere locatie, laat een woordvoerder van de politie weten. Eerder werden de demonstranten door de driehoek (politie, burgemeester, OM) gevorderd om naar een alternatieve demonstratieplek te gaan op het Museumplein.
"De demonstranten hebben daar even tijd voor gekregen, maar geven helaas geen gehoor aan de aanwijzing. Daarmee overtreden ze de Wet openbare manifestaties", aldus de woordvoerder. De politie moest de demonstranten van het hek losmaken.
Het gaat om demonstranten van klimaatactiegroep Extinction Rebellion (XR), die zich sinds 09.00 uur hadden vastgeketend aan het hek dat leidt naar de fiets- en voetgangerstunnel waarin de entree naar het museum zit. Eerder lieten ze al weten niet te vertrekken "totdat onze eis is ingewilligd". De actiegroep wil dat het museum de sponsorrelatie verbreekt met ING.
Het museum is om 14.45 uur weer opengegaan, laat een woordvoerder weten.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het aantal treinstoringen in Nederland is in 2025 opnieuw toegenomen. In totaal werden dit jaar ruim 6000 storingen geregistreerd, bijna 12 procent meer dan in 2024. Dat blijkt uit de ANP-analyse van storingsdata van Rijdendetreinen.nl.
15 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zijn twee mensen om het leven gekomen door een schietpartij, meldt de politie van de hoofdstad op Bluesky.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Omwonenden van de Amsterdamse Vondelkerk, die door de grote brand hun huis uit moesten, kunnen weer terug. Volgens de veiligheidsregio is de omgeving opgeruimd en ontdaan van onder meer roet- en asdeeltjes. De opvanglocatie in de P.C. Hooftstraat, waar tientallen mensen de nieuwjaarsnacht moesten doorbrengen, is gesloten, zegt een woordvoerster van de gemeente.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat waarschuwt weggebruikers dat de weersomstandigheden op veel plekken voor gevaarlijke situaties kunnen zorgen de komende dagen. Ook al wordt er gestrooid.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof heeft de Zwitserse bondspresident Guy Parmelin gecondoleerd na de brand in een bar waarbij ongeveer veertig doden zijn gevallen.
13 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Nederlandse brandwondencentra staan klaar om slachtoffers van de ramp in het Zwitserse skioord Crans-Montana op te vangen. Ze staan met elkaar in contact en wachten of hun inzet nodig is.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het kerkgenootschap Liberty Church is "zeer bedroefd" over de verwoestende brand in de Vondelkerk in Amsterdam. De kerkgemeenschap had de kerk sinds 2017 in gebruik en hield er iedere zondagochtend twee diensten.
14 uur geleden