Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

XR blokkeert toegangswegen Shell Pernis

XR blokkeert toegangswegen Shell Pernis

ROTTERDAM (ANP) - Klimaatactivisten van Extinction Rebellion voeren actie op de toegangswegen naar Shell Pernis. Ze staan op het kruispunt van de Petroleumweg en de Vondelingenweg en op het kruispunt van de Vondelingenweg en de Botlekweg. Ook een spoor parallel aan de Petroleumweg is geblokkeerd.

XR komt naar eigen zeggen in actie tegen Shell omdat het "nog steeds van plan is om de productie te verhogen en uit te breiden. Tegelijkertijd laat Shell de oude boorplatforms en pijpleidingen in de Noordzee wegroesten."

De woordvoerder van burgemeester Ahmed Aboutaleb zegt dat de actie bij de gemeente is aangemeld en "in principe wordt gefaciliteerd". Zij ziet nog geen aanleiding om maatregelen te nemen. "Als de openbare orde in het geding is, dan gaan we met de demonstranten in gesprek." De politie is bij de actie aanwezig.

Ook in andere landen rond de Noordzee is XR in actie gekomen. Er zijn gelijktijdige manifestaties in Groot-Brittannië, Noorwegen, Zweden, Denemarken en Duitsland. De demonstranten keren zich tegen het toestaan van nieuwe locaties voor olie- en gaswinning op de Noordzee en Waddenzee.

Meer uit Binnenland

Oud-minister Hoogervorst: Curaçao moet voor rijkere toerist gaan

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao, Aruba en Bonaire moeten harde keuzes maken op het gebied van toerisme. De eilanden hebben de afgelopen jaren een forse groei van het aantal bezoekers gezien. Maar de groei heeft nadelige gevolgen voor onder andere het milieu en de leefbaarheid. Dat zegt oud-minister en financieel toezichthouder Hans Hoogervorst.

7 minuten geleden
Flevoland investeert miljoenen in nieuwe buitendijkse haven Urk

LELYSTAD (ANP) - De provincie Flevoland gaat miljoenen investeren in de aanleg van een buitendijkse haven in Urk. Een meerderheid van de Staten heeft ingestemd met dit collegevoorstel. Onder de tegenstanders zijn PRO, Partij voor de Dieren en coalitiepartij VVD. Die fracties vinden de financiële risico's te groot en stellen dat het veel te lang duurt voordat de investering wordt terugverdiend.

10 minuten geleden
ASML draagt 100 miljoen bij aan Rijksmuseum Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - ASML zal in twintig jaar tijd 100 miljoen euro bijdragen aan de toekomstige vestiging van het Rijksmuseum in Eindhoven. Dat hebben de gemeente en de chipmachinemaker vastgelegd.

4 uur geleden
Man aangehouden voor het vliegen met drone boven Eemshaven

EEMSHAVEN (ANP) - De politie heeft vorige week dinsdag een man aangehouden nadat zij meerdere meldingen ontving van verdachte dronevluchten boven het Eemshavengebied. Het gaat om een man die in België woont, bevestigt de politie na berichtgeving door Dagblad van het Noorden. Over zijn leeftijd of nationaliteit is niets bekendgemaakt.

4 uur geleden
Koning ontvangt Zelensky met open armen

DEN HAAG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft woensdag een bezoek gebracht aan koning Willem-Alexander. De ontmoeting vond plaats in de zogeheten DNA Salon op Paleis Huis ten Bosch.

5 uur geleden
OM ziet buitenlandse hand achter acties aangehouden Egyptenaar

DEN HAAG (ANP) - De verdenkingen tegen een Egyptenaar die eerder deze maand in Nederland is aangehouden voor mishandeling, zijn uitgebreid. Het Openbaar Ministerie meldt dat de man nu ook wordt verdacht "diensten te hebben verleend voor een buitenlandse mogendheid". Om welke diensten het precies gaat en voor welk land hij ze heeft verricht, zegt de woordvoerder van het OM niet omdat het strafrechtelijk onderzoek nog loopt.

6 uur geleden
Koningspaar betuigt steun aan betrokkenen na treinramp in Spanje

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima leven mee met de slachtoffers en nabestaanden van het treinongeluk nabij Urda in Spanje. In een bericht op sociale media staat het koningspaar stil bij het dodelijke ongeluk van woensdagochtend, waarbij 68 mensen om het leven kwamen.

7 uur geleden