Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

XR benadrukt demonstratierecht en 'zal iedere boete aanvechten'

XR benadrukt demonstratierecht en 'zal iedere boete aanvechten'

DEN HAAG (ANP) - Actiegroep Extinction Rebellion (XR) is vooralsnog niet onder de indruk van het voornemen van de politie en het Openbaar Ministerie om sneller op te treden tegen actievoerders die de wet overtreden. De groep wijst erop dat rechters doorgaans oordelen dat een arrestatie zelf al "genoeg straf" is als iemand de Wet openbare manifestaties overtreedt.

"Daarom zullen we iedere boete aanvechten. De uitkomst zien we met vertrouwen tegemoet", reageert XR op de aankondiging die politie en justitie samen met demissionair minister Dilan Yeşilgöz (Justitie en Veiligheid) deed. Zij verwezen zowel naar de boerenacties waarbij brand werd gesticht en afval werd gedumpt op wegen, als naar de snelwegblokkades van XR, waarbij de blokkade zelf de voornaamste overtreding is.

"Ook (juist) als de regering het zat is, hebben wij recht vreedzaam te demonstreren", stelt de actiegroep op X. In een reeks berichten trekken de klimaatactivisten van leer tegen het in hun ogen te harde optreden van de politie bij eerdere demonstraties, onder meer op de A12 in Den Haag. Volgens XR is sprake van "intimideren en criminaliseren van vreedzaam activisme".

Meer uit Binnenland

Grote brand in centrum van Hoogeveen

HOOGEVEEN (ANP) - In het centrum van Hoogeveen is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken aan de Jonkheer de Jongestraat. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Drenthe begon het met een autobrand die is overgeslagen naar een woning.

20 minuten geleden
Onweersbuien zorgen lokaal voor overlast

DEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.

3 uur geleden
Inzet van Franse, Duitse en Belgische brandweer niet meer nodig

ARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.

6 uur geleden
Nieuwe tactiek bij brand Weert, Fransen en Duitsers naar kazerne

BUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.

7 uur geleden
Opnieuw vuur ontstaan in afgebrande natuur bij Oirschot

OIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.

9 uur geleden
Ambassade in Griekenland staat drie Nederlanders van Flotilla bij

DEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.

10 uur geleden
Oud-presentator en -politicus Carlo Strijk (59) overleden

AMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.

12 uur geleden