Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

XR benadrukt demonstratierecht en 'zal iedere boete aanvechten'

XR benadrukt demonstratierecht en 'zal iedere boete aanvechten'

DEN HAAG (ANP) - Actiegroep Extinction Rebellion (XR) is vooralsnog niet onder de indruk van het voornemen van de politie en het Openbaar Ministerie om sneller op te treden tegen actievoerders die de wet overtreden. De groep wijst erop dat rechters doorgaans oordelen dat een arrestatie zelf al "genoeg straf" is als iemand de Wet openbare manifestaties overtreedt.

"Daarom zullen we iedere boete aanvechten. De uitkomst zien we met vertrouwen tegemoet", reageert XR op de aankondiging die politie en justitie samen met demissionair minister Dilan Yeşilgöz (Justitie en Veiligheid) deed. Zij verwezen zowel naar de boerenacties waarbij brand werd gesticht en afval werd gedumpt op wegen, als naar de snelwegblokkades van XR, waarbij de blokkade zelf de voornaamste overtreding is.

"Ook (juist) als de regering het zat is, hebben wij recht vreedzaam te demonstreren", stelt de actiegroep op X. In een reeks berichten trekken de klimaatactivisten van leer tegen het in hun ogen te harde optreden van de politie bij eerdere demonstraties, onder meer op de A12 in Den Haag. Volgens XR is sprake van "intimideren en criminaliseren van vreedzaam activisme".

Meer uit Binnenland

Evacuatievlucht met opvarenden Hondius vertrokken naar Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Een vliegtuig met opvarenden van de m/v Hondius is van Tenerife vertrokken naar Eindhoven. Maandag gingen de laatste mensen die geëvacueerd worden van boord van het cruiseschip waar het hantavirus is uitgebroken. Later op de avond vertrekt ook nog een tweede evacuatievlucht.

33 minuten geleden
LAKS: op dag twee eindexamens al bijna 95.000 klachten

UTRECHT (ANP) - Op dag twee van de landelijke eindexamens voor middelbare scholieren staat de klachtenteller over die toetsen op iets minder dan 95.000. Dat is "best veel", stelt Inass Jagour, bestuurslid en woordvoerder van het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS). "Vorig jaar werd er gedurende de hele examenperiode 240.000 keer geklaagd."

42 minuten geleden
Hondius vertrokken uit haven Tenerife

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - De Hondius is rond 20.00 uur Nederlandse tijd vertrokken uit de haven van Granadilla op Tenerife, ziet ANP ter plaatse.

1 uur geleden
NOS Jeugdjournaal wint Ere Zilveren Nipkowschijf

HILVERSUM (ANP) - Het NOS Jeugdjournaal krijgt de Ere Zilveren Nipkowschijf. Dat werd maandag bekendgemaakt in de talkshow Eva op NPO 1. Het programma krijgt de prijs omdat het 45 jaar bestaat en omdat het volgens de jury "met de juiste toon" jonge kijkers weet te bereiken.

1 uur geleden
Opvarenden gaan van boord bij aangemeerde Hondius

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - Nu de Hondius is aangemeerd in de haven van Granadilla op Tenerife, worden opvarenden aan wal gehaald, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Eerder gebeurde dat nog met behulp van een bootje, dat pendelde tussen het schip dat voor anker lag in de haven en de pier.

1 uur geleden
Hondius meert aan op Tenerife vanwege harde wind

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - De Hondius meert aan in de haven van Granadilla in Tenerife vanwege de aanhoudende harde wind. Dat meldt het Spaanse ministerie van Volksgezondheid op gezag van de havenautoriteit, die daartoe een verzoek deed.

2 uur geleden
Berendsen: geweld kolonisten Israël is onacceptabel

BRUSSEL (ANP) - Met het besluit over nieuwe sancties tegen gewelddadige Israëlische kolonisten laat de EU zien dat geweld door kolonisten "echt onacceptabel is", vindt buitenlandminister Tom Berendsen. Hiermee geven de 27 EU-lidstaten een stevig signaal af, zei hij maandag na afloop van de vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.

2 uur geleden