XR: alle bij A10 aangehouden demonstranten vrijgelaten
AMSTERDAM (ANP) - Alle klimaatactivisten die zaterdag werden aanhouden bij een poging de A10 bij de Zuidas te blokkeren, zijn weer vrij. Dat meldt Extinction Rebellion (XR). De politie liet eerder weten meer dan 25 demonstranten te hebben aangehouden, zeven van hen omdat ze op de A10 West bij Amsterdam "op levensgevaarlijke wijze" met vier auto's probeerden het verkeer stil te zetten.
De overige aanhoudingen waren vlak bij het voormalige ING-kantoor. Daar probeerden activisten de snelweg op te gaan. Ze vormden volgens een politiewoordvoerder "een gevaar voor zichzelf en overige weggebruikers door langs de vangrail te staan".
De acties van XR zijn gericht tegen het investeringsbeleid van ING. De klimaatactivisten willen dat de bank per direct stopt met het financieren van bedrijven die zich bezighouden met fossiele brandstoffen. De actieclub laat op X weten "ontzettend trots" te zijn op iedereen die zaterdag actie heeft gevoerd, "op straat en achter de schermen". Ook zegt XR te blijven terugkomen. "Wij zijn niet te stoppen, ING's fossiele financiering wel."
Bij eerdere demonstraties de afgelopen maanden op de A10 werden honderden demonstranten aangehouden.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Een werknemer van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) heeft recht op een maandelijkse toelage voor gevaarlijke werkomstandigheden. Tijdens zijn werk draagt de man regelmatig een mitrailleur en een zwaar vest. De kantonrechter is het met hem eens dat daar een financiële vergoeding bij hoort.
45 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft maandagavond een 78-jarige man aangehouden na een dreigende situatie bij een woning in de Transvaalstraat in Amsterdam-Oost. De man stak daarbij met een mes in de richting van agenten en gooide vanuit zijn bovenwoning goederen naar hen. De betrokken agenten hebben aangifte gedaan, meldt de politie dinsdag.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie in Rotterdam gaat in hoger beroep in de zaken tegen twee verdachten die een zware paal op een supportersbegeleider van Feyenoord gooiden. Dat gebeurde na afloop van de wedstrijd tegen Fenerbahçe in augustus.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft een 81-jarige man uit Eindhoven veroordeeld tot een gevangenisstraf van twaalf jaar voor het doodsteken van zijn 75-jarige vrouw. De rechtbank spreekt van een gruwelijke daad. De opgelegde straf valt twee jaar langer uit dan de officier van justitie had geëist.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - Een 36-jarige man uit het Overijsselse Raalte, verdacht van zes zedenmisdrijven met jonge kinderen, heeft dinsdag ten overstaan van de rechtbank in Zwolle uitvoerig zijn spijt betuigd voor zijn daden. "Ik schaam me diep voor wat ik de slachtoffers en hun ouders heb aangedaan", zei hij. "Ik neem mijn verantwoordelijkheid. Ik begrijp nog steeds niet wat me bezielde en hoe het zover heeft kunnen komen."
3 uur geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel zitten opnieuw 2100 asielzoekers. Dat is vergelijkbaar met de afgelopen nachten. Opvangorgaan COA verplaatst mensen naar locaties elders, maar krijgt ook nieuwe asielzoekers binnen, waardoor de bezetting netto niet veel verandert.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Bij het dorp Usquert in de provincie Groningen is maandagavond een aardbeving geweest. Die had een magnitude van 0.9, te licht om te voelen. Het is de 2000e aardbeving door gaswinning die in Nederland is geregistreerd. De eerste was in 1986 bij Assen.
5 uur geleden