Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Xpeng trekt makers e-voertuigen omlaag op beurzen Azië na cijfers

Xpeng trekt makers e-voertuigen omlaag op beurzen Azië na cijfers

HONGKONG (ANP) - De Chinese producent van elektrische auto's Xpeng was woensdag een opvallende daler op de beurs in Hongkong. De onderneming werd door beleggers bijna 13 procent lager gezet na publicatie van kwartaalcijfers. Het verlies van de onderneming viel veel hoger uit dan waar in doorsnee rekening mee was gehouden. In het kielzog van Xpeng gingen ook andere producenten van elektrische auto's onderuit.

Li Auto verloor bijvoorbeeld dik 5 procent en Nio raakte eveneens ruim 5 procent van zijn beurswaarde kwijt in Hongkong. Ook Geely Auto (min 4,6 procent) en BYD (min 4,9 procent), onder andere bekend van zijn bussen, stonden op verlies.

Het aandeel van vastgoedontwikkelaar Logan Group stond eveneens onder druk. Dat fonds zag 46 procent van zijn beurswaarde verdampen, de grootste koersval van het aandeel sinds het in 2013 een notering kreeg. De handel in het fonds was sinds medio mei opgeschort. China gaat gebukt onder een grote vastgoedcrisis. Ook Logan kampt met de gevolgen van de coronacrisis en de vertragende economie. Net als sectorgenoten kan Logan schulden niet aflossen.

Elders

De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds ruim 1 procent lager. Ook in Shanghai (min 1,4 procent) en Shenzhen (min 2,2 procent) stonden minnen op de borden.

In Japan stond de Nikkei-index tegen het slot van de handelsdag 0,5 procent in de min. De beurs in Tokio stond eerder tijdens de sessie nog op winst. Elders in Azië stonden wel winsten op de borden. De Kospi in Seoul noteerde 0,3 procent in de plus en de All Ordinaries in Sydney boekte een winst van 0,4 procent.

Meer uit Financieel

Economen: Duitsland moet frackingverbod opheffen door oliecrisis

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland moet overwegen fracking toe te staan om de energieprijzen te drukken en de afhankelijkheid van energie uit het buitenland te verminderen. Dat schrijven economische adviseurs van de Duitse minister van Economie Katherina Reiche in een rapport over de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de Duitse energiemarkt.

10 minuten geleden
Onderzoek: supermarkten nemen steeds vaker plek in van winkels

DEN HAAG (ANP) - Het aantal winkels in de Randstad is de afgelopen jaren verder afgenomen. Supermarkten nemen de plek in van onder meer mode- en elektronicazaken, melden de provincies Noord-Holland, Zuid-Holland en Utrecht op basis van onderzoek dat ze lieten uitvoeren door Ipsos I&O, Movares en Sweco.

57 minuten geleden
VS starten nieuw onderzoek naar 60 landen om dwangarbeid

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering is begonnen met een tweede onderzoek naar oneerlijke handelspraktijken van handelspartners dat de weg vrij moet maken voor nieuwe importheffingen. In het nieuwe onderzoek naar zestig landen wordt gekeken of ze wel genoeg doen om dwangarbeid te voorkomen. De Europese Unie, China, Japan, Zuid-Korea, Canada, Mexico, India, Taiwan en het Verenigd Koninkrijk behoren tot de landen die het doelwit zijn van het onderzoek.

1 uur geleden
Chipbedrijf Besi koploper in lagere AEX door overnamespeculatie

AMSTERDAM (ANP) - Besi was vrijdag de grote winnaar op de Amsterdamse beurs. De chiptoeleverancier werd bijna 10 procent meer waard door overnamespeculatie. Volgens persbureau Reuters hebben verschillende partijen interesse getoond in een overname van het bedrijf uit Duiven. Besi zou de Amerikaanse zakenbank Morgan Stanley hebben ingehuurd om de overnamevoorstellen te beoordelen.

3 uur geleden
Reuters: chipbedrijf Besi onderzoekt interesse kopers

DUIVEN (ANP) - Besi onderzoekt avances van bedrijven die interesse hebben in een overname van de Nederlandse fabrikant van apparatuur voor de chipindustrie, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het bedrijf uit Duiven zou zakenbank Morgan Stanley in de arm hebben genomen om de voorstellen te beoordelen.

3 uur geleden
Mediabedrijf BuzzFeed in financiële problemen

NEW YORK (ANP) - Mediabedrijf BuzzFeed, bekend van de gelijknamige site, zit in financiële problemen. Het bedrijf heeft moeite om zijn betalingsverplichtingen na te komen en kreeg onlangs uitstel van schuldeisers bij het aflossen van een lening.

4 uur geleden
Rabobank: Iranoorlog remt groei in alle Nederlandse sectoren

UTRECHT (ANP) - De Iranoorlog raakt de economische groei van alle sectoren in Nederland. Rabobank rekende drie scenario's door en concludeert dat onder meer de industrie, bouw en de vervoerssector hard kunnen worden getroffen. Veel is daarbij nog afhankelijk van hoe lang de oorlog duurt.

4 uur geleden