XL-vaccinatielocaties Dordrecht en Gorinchem dicht wegens storm
DORDRECHT (ANP) - Vanwege het stormachtige weer zijn de zogenoemde XL-vaccinatielocaties in Dordrecht en Gorinchem donderdag gesloten. Ze blijven de hele dag dicht, meldt de GGD. Mensen die een afspraak hadden, krijgen een sms-bericht om duidelijk te maken dat hun afspraak niet doorgaat. Dat zijn er in totaal 1350, laat de gezondheidsdienst weten.
De mensen om wie het gaat, krijgen het verzoek om online of telefonisch een nieuwe afspraak te maken. Het gaat zowel om mensen die een boosterprik willen als om mensen die een eerste prik of herhaalprik tegen het coronavirus zouden komen halen. Andere locaties van de GGD Zuid-Holland-Zuid blijven wel open.
Het KNMI verwacht dat het in de loop van de dag nog wat harder gaat stormen. Windstoten kunnen toenemen tot zo'n 95 kilometer per uur aan zee. Voor het hele land heeft het instituut code geel afgekondigd.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Een seniorenflat aan het Kramatplantsoen in de Indische Buurt in Amsterdam is in de nacht van zaterdag op zondag ontruimd vanwege brand. Dat meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland op X.
1 uur geledenZALTBOMMEL (ANP) - Met een ludieke zwemactie heeft Maarten van der Weijden zaterdag ruim 10.500 euro opgehaald voor onderzoek naar kanker. Mensen konden doneren terwijl de voormalige topzwemmer in het zwembad van Zaltbommel bezig was met een wereldrecordpoging achteruitzwemmen.
4 uur geledenHENGELO (ANP) - In een flatgebouw aan de Nico Werkmanstraat in het Overijsselse Hengelo woedt een zeer grote brand. De flat wordt ontruimd, meldt de veiligheidsregio. Er zijn geen gewonden, aldus een woordvoerder. De brand is vermoedelijk ontstaan in een berging of garagebox.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie is nog op zoek naar de dader of daders die vrijdagavond twee bezoekers van Ahoy met messteken hebben verwond. De slachtoffers zijn een jongen van 15 en een man van 23 jaar oud, aldus een politiewoordvoerder zaterdag.
11 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De boekenwereld heeft een speciale prijs in het leven geroepen om Frits Spits te bedanken voor zijn "uitzonderlijke bijdragen aan de kracht van verhalen en lezen". De 77-jarige radiomaker kreeg de onderscheiding zaterdag na de laatste aflevering van zijn NPO Radio 1-programma De Taalstaat.
12 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Frits Spits heeft zaterdag de laatste uitzending van zijn programma De Taalstaat gepresenteerd. De radiomaker kondigde in september aan na 52 jaar te stoppen met radio. In het nieuwe jaar gaat De Taalstaat verder met schrijver Ronald Giphart als presentator.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De filedruk, het aantal files en de tijd dat weggebruikers stilstonden, is het afgelopen jaar met 3 procent gestegen vergeleken met 2024. Dat meldt de ANWB op basis van cijfers van TomTom. De stijging komt voornamelijk door grenscontroles in Duitsland. De verkeersbond zag het aantal files aan de oostgrens enorm toenemen.
15 uur geleden