Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Xiaomi heeft last van minder vraag naar mobiele telefoons

Xiaomi heeft last van minder vraag naar mobiele telefoons

BEIJING (ANP) - Het Chinese elektronicaconcern Xiaomi heeft in het derde kwartaal de omzet flink zien dalen. Een wereldwijd gedaalde vraag naar smartphones zat het bedrijf dwars. Ook minder kooplust op de thuismarkt door de vele coronalockdowns in China speelden een rol. Xiaomi verkoopt in Azië ook veel andere elektronica als stofzuigers, luchtreinigers en -bevochtigers, elektrische tandenborstels en föhns.

Het bedrijf verkocht in de maanden juli, augustus en september voor 70,5 miljard yuan aan producten, een daling van 10 procent ten opzichte van een jaar eerder. Omgerekend kwam de omzet uit op 9,6 miljard euro.

Onder de streep resteerde een verlies van 1,5 miljard yuan. Dat werd veroorzaakt omdat Xiaomi 3 miljard yuan afschreef op investeringen in andere ondernemingen.

Neergang

De neergang is niet de eerste voor Xiaomi, dat ook te maken heeft met gestegen inflatie en tegenvallende economische groei, met name in China. In het eerste kwartaal daalde de omzet voor het eerst op jaarbasis, in het tweede kwartaal ging het om een daling met 20 procent.

Xiaomi heeft voor de toekomst hoge verwachtingen van de markt voor elektrische auto's. Een investering daarin van meer dan 9 miljard euro zal nog wel enkele jaren nodig hebben om rendement op te leveren.

Meer uit Financieel

Wall Street werkt verliezen weg na hoop op opening bij Hormuz

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben donderdag veel van hun eerdere verliezen goedgemaakt. De belangrijkste beursgraadmeters eindigden niet ver van hun slotstanden van een dag eerder, terwijl eerder op de dag nog aanzienlijke verliezen op de koersenborden stonden. De hoop op een spoedige opening van de Straat van Hormuz nam toe.

1 uur geleden
Trump komt met medicijnheffing van 100 procent, niet voor EU

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump voert een importheffing van 100 procent in op gepatenteerde medicijnen en farmaceutische ingrediënten. Voor farmaceutische producten uit de Europese Unie en een aantal andere landen geldt een veel lager tarief, van 15 procent.

2 uur geleden
Reders: stel veiligheid scheepvaart voorop bij bijdrage Hormuz

ROTTERDAM (ANP) - Nederland moet bij een eventuele militaire bijdrage aan het openen van de Straat van Hormuz de veiligheid van schepen en zeevarenden vooropstellen. Dat stelt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) in reactie op de Nederlandse bereidheid mee te doen aan een missie voor vrije doorvaart in de zeestraat bij Iran.

2 uur geleden
Ratingbureaus positiever over Praxis-moeder, zien wel risico's

AMSTERDAM (ANP) - Ratingbureaus zijn iets positiever geworden over het moederbedrijf van doe-het-zelfketens Praxis en Brico, maar zien nog altijd risico's. Deze onderneming, Maxeda, kwam onlangs onder financiële druk te staan en sloot een overeenkomst met schuldeisers.

3 uur geleden
Reuters: VS willen heffingen voor producten met staal verlagen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering is van plan importheffingen op producten gemaakt met staal en aluminium te verlagen, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Naar verwachting komt president Donald Trump snel met een bekendmaking over deze heffingen, mogelijk al donderdag.

4 uur geleden
VS steunen Panama na Chinese acties tegen schepen

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten staan vierkant achter Panama en kijken ernaar uit "om de economische samenwerking met deze belangrijke partner te verstevigen". Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio in reactie op het nieuws dat China Panamese schepen zou vasthouden.

5 uur geleden
Beurs Amsterdam beperkt verlies na opmerking Iraanse minister

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden verlies gesloten. De AEX-index drong een deel van de eerdere verliezen terug. Mogelijk dat uitlatingen van de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken voor enig optimisme zorgden. Hij zei met Oman te werken aan een protocol voor het monitoren van het scheepsverkeer in de Straat van Hormuz.

5 uur geleden