Xiaomi heeft last van minder vraag naar mobiele telefoons
BEIJING (ANP) - Het Chinese elektronicaconcern Xiaomi heeft in het derde kwartaal de omzet flink zien dalen. Een wereldwijd gedaalde vraag naar smartphones zat het bedrijf dwars. Ook minder kooplust op de thuismarkt door de vele coronalockdowns in China speelden een rol. Xiaomi verkoopt in Azië ook veel andere elektronica als stofzuigers, luchtreinigers en -bevochtigers, elektrische tandenborstels en föhns.
Het bedrijf verkocht in de maanden juli, augustus en september voor 70,5 miljard yuan aan producten, een daling van 10 procent ten opzichte van een jaar eerder. Omgerekend kwam de omzet uit op 9,6 miljard euro.
Onder de streep resteerde een verlies van 1,5 miljard yuan. Dat werd veroorzaakt omdat Xiaomi 3 miljard yuan afschreef op investeringen in andere ondernemingen.
Neergang
De neergang is niet de eerste voor Xiaomi, dat ook te maken heeft met gestegen inflatie en tegenvallende economische groei, met name in China. In het eerste kwartaal daalde de omzet voor het eerst op jaarbasis, in het tweede kwartaal ging het om een daling met 20 procent.
Xiaomi heeft voor de toekomst hoge verwachtingen van de markt voor elektrische auto's. Een investering daarin van meer dan 9 miljard euro zal nog wel enkele jaren nodig hebben om rendement op te leveren.
Meer uit Financieel
CHARLOTTE (ANP/BLOOMBERG) - Zakenman Greg Lindberg is in de Verenigde Staten veroordeeld tot twaalf jaar cel voor bedrog en fraude rondom verzekeringsmaatschappijen die hij bezat. Hij werd er door aanklagers van beschuldigd 2 miljard dollar aan verzekeringsgeld te hebben weggesluisd, waarmee hij zijn luxeleven bekostigde. De Amerikaan is in Nederland vooral bekend als de eigenaar van Conservatrix ten tijde van het faillissement van die levensverzekeraar in 2020.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Optimisme over een mogelijke vredesdeal tussen Iran en de Verenigde Staten heeft voor een nieuw record gezorgd op de aandelenbeurzen in New York. Ondanks Amerikaanse aanvallen op Iraanse doelen overheerste het idee dat gesprekken tussen de strijdende partijen de goede kant op gaan. Vooral chipbedrijven wonnen aan waarde, waarbij Micron toetrad tot de club van bedrijven die meer dan 1 biljoen dollar waard zijn.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Een belangrijke belastingmaatregel in Oekraïne heeft niet de benodigde steun in het parlement behaald. Er was geen meerderheid voor een wetsvoorstel dat moest regelen dat pakketjes uit het buitenland ook worden belast met btw. De invoering van de belasting was een van de voorwaarden die het Internationaal Monetair Fonds (IMF) stelde voor de miljardenfinanciering voor het door oorlog geteisterde land.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Sportwagenfabrikant Ferrari heeft met de presentatie van zijn eerste volledig elektrische model weinig lof geoogst onder beleggers. Analisten en influencers op sociale media reageerden overwegend negatief op de onthulling van het ontwerp voor de Ferrari Luce, waarna aandelen van het bedrijf in Milaan ruim 8 procent lager sloten.
5 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt voor een langere periode niet naar Dubai en Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Naar Dubai wordt tot en met 2 augustus niet gevlogen. Dat was eerder 28 juni.
6 uur geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Textielsuper Zeeman vertrekt uit Portugal en Oostenrijk en sluit dit jaar 51 winkels in Frankrijk, Spanje en Duitsland. Dit maakt deel uit van ingrepen die het winkelbestand van de Nederlandse budgetketen moeten "rationaliseren", schrijft het bedrijf in zijn jaarverslag.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na het lange weekend in de Verenigde Staten. Beleggers op Wall Street bleven optimistisch over een naderend einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Zo zei de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat er grotendeels overeenstemming is over een vredesakkoord met Iran.
8 uur geleden