Xiaomi fors hoger op beurs Hongkong na orders elektrische auto
HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese technologiebedrijf Xiaomi ging dinsdag hard omhoog op de aandelenbeurs in Hongkong, waar beleggers terugkeerden van een lang paasweekend. Xiaomi kwam met beter dan verwachte cijfers over de orders voor zijn eerste elektrische auto, de SU7. Het aandeel won meer dan 12 procent.
Volgens Xiaomi, dat ook actief is met onder meer smartphones en andere consumentenelektronica, kwamen er in de eerste 24 uur meer dan 90.000 orders binnen voor de SU7. Beleggers zien dat als een goed teken voor de intrede van het bedrijf op de Chinese markt voor elektrische auto's, waar de concurrentie erg sterk is. Automaker XPeng verloor juist bijna 6 procent en Nio daalde 2,9 procent. BYD won 1,5 procent.
De Hang Seng-index in Hongkong steeg 2,3 procent. Ook in Sydney en Singapore keerden beleggers terug van het lange paasweekend. Op Goede Vrijdag en tweede paasdag waren de beurzen daar namelijk ook gesloten. De Australische All Ordinaries zakte iets.
De Nikkei in Tokio was vrijwel onveranderd. In Shanghai was de beurs ook vrijwel vlak. De Kospi in Seoul steeg licht.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.
12 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.
12 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.
13 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De centrale bank van China is in januari doorgegaan met het opkopen van goud. Volgens een verklaring van de People's Bank of China op zaterdag ging het om een hoeveelheid van 40.000 troy ounces (elk 31,1 gram) die vorige maand werd ingekocht.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft de extra 25 procent strafheffing op Indiase goederen, die hij had opgelegd vanwege de aankopen van Russische olie door het land, opgeheven.
22 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst door de grens van 50.000 punten gegaan en daar ook boven geëindigd. Andere beursgraadmeters in New York hebben vrijdag de handelsweek ook positief afgesloten. Chipbedrijven klommen op de beurs na aangekondigde investeringen in AI-datacentra door Amazon en Google-moederbedrijf Alphabet.
1 dag geleden