Xiaomi fors hoger op beurs Hongkong na orders elektrische auto
HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese technologiebedrijf Xiaomi ging dinsdag hard omhoog op de aandelenbeurs in Hongkong, waar beleggers terugkeerden van een lang paasweekend. Xiaomi kwam met beter dan verwachte cijfers over de orders voor zijn eerste elektrische auto, de SU7. Het aandeel won meer dan 12 procent.
Volgens Xiaomi, dat ook actief is met onder meer smartphones en andere consumentenelektronica, kwamen er in de eerste 24 uur meer dan 90.000 orders binnen voor de SU7. Beleggers zien dat als een goed teken voor de intrede van het bedrijf op de Chinese markt voor elektrische auto's, waar de concurrentie erg sterk is. Automaker XPeng verloor juist bijna 6 procent en Nio daalde 2,9 procent. BYD won 1,5 procent.
De Hang Seng-index in Hongkong steeg 2,3 procent. Ook in Sydney en Singapore keerden beleggers terug van het lange paasweekend. Op Goede Vrijdag en tweede paasdag waren de beurzen daar namelijk ook gesloten. De Australische All Ordinaries zakte iets.
De Nikkei in Tokio was vrijwel onveranderd. In Shanghai was de beurs ook vrijwel vlak. De Kospi in Seoul steeg licht.
Meer uit Financieel
MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische ambities om de jaarlijkse productie van vloeibaar gemaakt aardgas, ook wel bekend als lng, te verdrievoudigen zijn met enkele jaren uitgesteld. Dat komt door de internationale sancties tegen Rusland, heeft de Russische vicepremier Alexander Novak laten weten.
1 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Syrië begint op 1 januari met het verwisselen van oude bankbiljetten uit de tijd van het Assad-regime. Dat heeft de Syrische centrale bank aangekondigd. Op sommige van de huidige biljetten van het Syrische pond staan de afgezette dictator Bashar al-Assad en zijn vader Hafez, die decennialang over het land regeerden, zelf nog afgebeeld.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De markt voor dure bourgognes, bordeaux en andere topwijnen stevent af op het derde jaar op rij met verliezen. Dat komt doordat de importheffingen van de regering-Trump Amerikaanse kopers afschrikten en beleggers hun geld liever steken in andere beleggingen, zoals aandelen en goud.
20 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Duitsers zullen naar verwachting tot minstens halverwege 2026 zien dat hun spaargeld in waarde daalt, omdat de inflatie hoger ligt dan de spaarrente. In Nederland speelt hetzelfde probleem.
22 uur geledenWASHINGTON (ANP) - China beperkt nog steeds de levering van zeldzame aardmetalen die de Verenigde Staten nodig hebben om onder meer eigen magneten te maken. Dit gebeurt zelfs nadat president Donald Trump in oktober een deal sloot met Beijing om de beperkingen op de leveringen op te heffen, zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.
23 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China hoopt dat Amerikaanse bedrijven bij de TikTok-deal de Chinese regels naleven en naar evenwichtige oplossingen streven. "We hopen dat de Amerikaanse kant samenwerkt met China, zijn afspraken nakomt en een eerlijk en open klimaat biedt voor Chinese bedrijven in de Verenigde Staten", zei een woordvoerder van het Chinese ministerie van Handel.
1 dag geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse Groenen willen dat consumenten supermarktprijzen van levensmiddelen kunnen vergelijken via een app. Hiervoor worden grote retailers verplicht prijzen in realtime door te geven, zei fractievoorzitter Katharina Dröge.
1 dag geleden