Xiaomi fors hoger op beurs Hongkong na orders elektrische auto
HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese technologiebedrijf Xiaomi ging dinsdag hard omhoog op de aandelenbeurs in Hongkong, waar beleggers terugkeerden van een lang paasweekend. Xiaomi kwam met beter dan verwachte cijfers over de orders voor zijn eerste elektrische auto, de SU7. Het aandeel won meer dan 12 procent.
Volgens Xiaomi, dat ook actief is met onder meer smartphones en andere consumentenelektronica, kwamen er in de eerste 24 uur meer dan 90.000 orders binnen voor de SU7. Beleggers zien dat als een goed teken voor de intrede van het bedrijf op de Chinese markt voor elektrische auto's, waar de concurrentie erg sterk is. Automaker XPeng verloor juist bijna 6 procent en Nio daalde 2,9 procent. BYD won 1,5 procent.
De Hang Seng-index in Hongkong steeg 2,3 procent. Ook in Sydney en Singapore keerden beleggers terug van het lange paasweekend. Op Goede Vrijdag en tweede paasdag waren de beurzen daar namelijk ook gesloten. De Australische All Ordinaries zakte iets.
De Nikkei in Tokio was vrijwel onveranderd. In Shanghai was de beurs ook vrijwel vlak. De Kospi in Seoul steeg licht.
Meer uit Financieel
ZIRNDORF (ANP) - De fabrikant van speelgoedmerk Playmobil, de Horst Brandstätter Group, blijft fors minder verkopen. Dat blijkt uit de jaarcijfers van het bedrijf. Het bedrijf kampt al enkele jaren met dalende cijfers en schrapte eerder al banen.
10 minuten geledenPARIJS (ANP) - De Franse start-up voor kunstmatige intelligentie (AI) Mistral is met Europese banken in gesprek over de inzet van zijn alternatief voor Mythos, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dat AI-model van het Amerikaanse Anthropic kan razendsnel zwakke punten in de cyberbeveiliging opsporen, wat tot zorgen leidt over de inzet van Mythos door cybercriminelen.
24 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX is woensdag met een duidelijke winst de handel uitgegaan. Na een tegenvallende dinsdag was de stemming op het Damrak weer goed. ABN AMRO was daarin de uitblinker. De bank boekte een plus van bijna 9 procent.
1 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC heeft de verwachting voor de groei van de wereldwijde vraag naar olie voor dit jaar verlaagd. Dat heeft te maken met de forse prijsstijgingen van ruwe olie door de oorlog in het Midden-Oosten. OPEC verwacht echter dat de vraag volgend jaar sterker zal herstellen dan eerder werd voorzien.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor het eerst sinds de CO2-heffing voor de industrie bestaat, heeft de overheid er in 2025 geld aan overgehouden. Volgens de Nederlandse Emissieautoriteit (NEa) moeten bedrijven samen tussen de 37 en 97 miljoen euro betalen aan CO2-heffing.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag overwegend met verliezen aan de handelsdag begonnen. Beleggers schrokken van de sterk gestegen producentenprijzen, die aangeven welke afzetprijzen fabrikanten voor hun producten vragen. Door de oorlog in het Midden-Oosten zijn de energieprijzen hard gestegen en producenten rekenen dit door in hun verkoopprijzen. Dat kan de inflatie aanwakkeren, wat doorgaans slecht valt bij beleggers.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Direct na het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten eind februari, stapten opvallend veel mensen over naar een vast energiecontract, stelt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) vast. Door de stijgende energieprijzen gingen veel consumenten direct kritischer kijken naar hun energiecontract, vooral degenen met een variabel contract.
5 uur geleden