Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Xi wil meer maatregelen tegen bevolkingskrimp China

Xi wil meer maatregelen tegen bevolkingskrimp China

BEIJING (ANP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping roept op tot meer inspanningen om het gemiddelde aantal kinderen per vrouw en de bevolkingsomvang van China op peil te houden, meldt staatspersbureau Xinhua. China heeft te maken met een vergrijzende en krimpende bevolking.

Xinhua baseert zich op een artikel dat zaterdag wordt gepubliceerd door de Chinese Communistische Partij. Daarin zegt Xi onder meer dat het juridische systeem dat toezicht houdt op bevolkings- en voortplantingszaken moet worden verbeterd en dat er een beleid moet komen om de bevolkingsontwikkeling op de lange termijn gebalanceerd te bevorderen.

Het Chinese vruchtbaarheidscijfer, dat aangeeft hoeveel kinderen vrouwen gemiddeld krijgen, zakte vorig jaar naar een dieptepunt van 1,09. Ook werd China vorig jaar door India ingehaald als land met het grootste aantal inwoners. China telt nu 1,4 miljard inwoners. De Chinese autoriteiten meldden in 2021 voor het eerst in een halve eeuw een bevolkingskrimp en die trend houdt sindsdien aan.

China heeft de afgelopen jaren maatregelen genomen om het aantal geboorten te stimuleren. De bekende eenkindpolitiek die in 1979 werd ingevoerd om overbevolking tegen te gaan, werd in 2015 al afgeschaft. Koppels mochten sindsdien twee kinderen hebben. In 2021 werden de regels opnieuw versoepeld waardoor een derde kind nu is toegestaan.

Meer uit Buitenland

Duizenden demonstranten bij ICE-protest Minneapolis

MINNEAPOLIS (ANP) - Duizenden mensen hebben zich verzameld in het centrum van Minneapolis om te protesteren tegen immigratiedienst ICE. CNN meldt dat demonstranten teksten scanderen en borden omhooghouden met de tekst 'ICE Out'.

18 minuten geleden
Blue Origin pauzeert toeristische reizen naar de ruimte

WASHINGTON (ANP/RTR) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van miljardair Jeff Bezos, heeft vrijdag aangekondigd vluchten met het New Shepard-raketprogramma te pauzeren. Dat doet het bedrijf om zich te richten op het maanlandingsprogramma in samenwerking met NASA.

50 minuten geleden
Amerikaanse journalist aangeklaagd om ICE-protest Minnesota

ST. PAUL (ANP/AFP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, wordt aangeklaagd voor het schenden van burgerrechten. De bekende oud-presentator van CNN werd opgepakt voor het verhinderen van een kerkdienst. Lemon was daar naar eigen zeggen om verslag te doen van een protest tegen immigratiedienst ICE.

1 uur geleden
CNN: Elon Musk wilde Epstein-eiland bezoeken

WASHINGTON (ANP) - Techmiljardair Elon Musk probeerde eind 2013 een trip naar "het eiland" van zedendelinquent Jeffrey Epstein te regelen. Dat meldt CNN op basis van nieuwe documenten die vrijdag werden vrijgegeven. Daarin zit een mail van Musk, die vraagt wanneer het een goed moment is om een van de eilanden te bezoeken. Musk zei eerder juist dat hij een uitnodiging had geweigerd.

1 uur geleden
Actrice Catherine O'Hara op 71-jarige leeftijd overleden

WASHINGTON (ANP) - Actrice Catherine O'Hara, bekend van onder andere Home Alone, is op 71-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt haar manager aan vakblad Variety.

3 uur geleden
Syriƫ wil kampen met IS-vluchtelingen permanent sluiten

DAMASCUS (ANP/RTR) - De Syrische regering wil de twee vluchtelingenkampen waar duizenden mensen vastzitten die banden hebben met terreurbeweging Islamitische Staat (IS) permanent sluiten, meldt een regeringsfunctionaris.

3 uur geleden
Russische onderhandelaar zaterdag naar Miami voor overleg

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Russische topdiplomaat Kirill Dmitriev reist zaterdag af naar Miami voor overleg met de VS. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Zowel het Kremlin als de VS hebben de afspraak nog niet bevestigd.

3 uur geleden