Xi wil meer maatregelen tegen bevolkingskrimp China
BEIJING (ANP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping roept op tot meer inspanningen om het gemiddelde aantal kinderen per vrouw en de bevolkingsomvang van China op peil te houden, meldt staatspersbureau Xinhua. China heeft te maken met een vergrijzende en krimpende bevolking.
Xinhua baseert zich op een artikel dat zaterdag wordt gepubliceerd door de Chinese Communistische Partij. Daarin zegt Xi onder meer dat het juridische systeem dat toezicht houdt op bevolkings- en voortplantingszaken moet worden verbeterd en dat er een beleid moet komen om de bevolkingsontwikkeling op de lange termijn gebalanceerd te bevorderen.
Het Chinese vruchtbaarheidscijfer, dat aangeeft hoeveel kinderen vrouwen gemiddeld krijgen, zakte vorig jaar naar een dieptepunt van 1,09. Ook werd China vorig jaar door India ingehaald als land met het grootste aantal inwoners. China telt nu 1,4 miljard inwoners. De Chinese autoriteiten meldden in 2021 voor het eerst in een halve eeuw een bevolkingskrimp en die trend houdt sindsdien aan.
China heeft de afgelopen jaren maatregelen genomen om het aantal geboorten te stimuleren. De bekende eenkindpolitiek die in 1979 werd ingevoerd om overbevolking tegen te gaan, werd in 2015 al afgeschaft. Koppels mochten sindsdien twee kinderen hebben. In 2021 werden de regels opnieuw versoepeld waardoor een derde kind nu is toegestaan.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president zei na de aanval van Iran op Israël dat hij Benjamin Netanyahu zal vragen af te zien van wraak. Dat verklaarde Donald Trump tegenover nieuwssite Axios. Het telefoongesprek tussen de president en de Israëlische premier zou inmiddels hebben plaatsgevonden.
33 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft verklaard dat de raketaanval op Israël van zondagavond een "waarschuwing" was, een reactie op de Israëlische aanval op de Libanese hoofdstad Beiroet eerder die dag. Ook dreigde de IRG met grootschaligere aanvallen op Amerikaanse en Israëlische doelen in het geval van nieuwe agressie.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een eerste reactie gegeven op de Iraanse raketaanvallen op Israël, die Teheran zei te hebben uitgevoerd ter vergelding van Israëlische aanvallen op Beiroet eerder op zondag. "Wat ik Iran zou willen voorhouden: jullie hebben jullie projectielen afgevuurd, nu is het genoeg", zei hij onder meer tegen de zender Fox News. "Keer terug naar de onderhandelingstafel en sluit een deal."
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger meldt dat het raketbeschietingen vanuit Iran heeft waargenomen. De raketten zouden richting Israëlisch grondgebied zijn gevlogen. Het zijn de eerste aanvallen sinds een staakt-het-vuren tussen Israël en Iran inging op 8 april.
2 uur geledenWASHINGTON/LONDEN (ANP) - Het Witte Huis overweegt een plan om de Chagos-eilanden van Mauritius te kopen. Dat meldt de Britse krant The Telegraph. Een van de eilanden is Diego Garcia, waar een Brits-Amerikaanse militaire basis staat. Dankzij de strategische ligging van Diego Garcia ligt Iran binnen bereik van bijvoorbeeld langeafstandsbommenwerpers.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is weggelopen bij een interview met NBC News. De interviewster vroeg hem om bewijzen voor zijn claim dat er fraude wordt gepleegd bij lokale verkiezingen in Californië.
4 uur geledenLA PAZ (ANP/AFP) - Het Boliviaanse Congres (parlement) heeft een wet aangenomen die president Rodrigo Paz de bevoegdheid geeft het leger in te zetten om wegblokkades op te ruimen die belangrijke steden al wekenlang lamleggen. Dat meldde de voorzitter van het lagerhuis, Roberto Castro, na een urenlang nachtelijk debat.
5 uur geleden