Xi wil meer maatregelen tegen bevolkingskrimp China
BEIJING (ANP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping roept op tot meer inspanningen om het gemiddelde aantal kinderen per vrouw en de bevolkingsomvang van China op peil te houden, meldt staatspersbureau Xinhua. China heeft te maken met een vergrijzende en krimpende bevolking.
Xinhua baseert zich op een artikel dat zaterdag wordt gepubliceerd door de Chinese Communistische Partij. Daarin zegt Xi onder meer dat het juridische systeem dat toezicht houdt op bevolkings- en voortplantingszaken moet worden verbeterd en dat er een beleid moet komen om de bevolkingsontwikkeling op de lange termijn gebalanceerd te bevorderen.
Het Chinese vruchtbaarheidscijfer, dat aangeeft hoeveel kinderen vrouwen gemiddeld krijgen, zakte vorig jaar naar een dieptepunt van 1,09. Ook werd China vorig jaar door India ingehaald als land met het grootste aantal inwoners. China telt nu 1,4 miljard inwoners. De Chinese autoriteiten meldden in 2021 voor het eerst in een halve eeuw een bevolkingskrimp en die trend houdt sindsdien aan.
China heeft de afgelopen jaren maatregelen genomen om het aantal geboorten te stimuleren. De bekende eenkindpolitiek die in 1979 werd ingevoerd om overbevolking tegen te gaan, werd in 2015 al afgeschaft. Koppels mochten sindsdien twee kinderen hebben. In 2021 werden de regels opnieuw versoepeld waardoor een derde kind nu is toegestaan.
Meer uit Buitenland
PYONGYANG (ANP/AFP) - Het Noord-Koreaanse regime houdt later deze maand een partijcongres, het eerste grote partijberaad sinds 2021. Dat meldt het staatsnieuwsagentschap KCNA.
51 minuten geledenPALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag de Hondurese president Nasry Asfura ontvangen op zijn residentie Mar-a-Lago in Palm Beach. Trump zei dat de Verenigde Staten en Honduras nauw samenwerken rond veiligheid, onder meer bij de bestrijding van drugskartels en mensensmokkel, en bij het uitzetten van illegale migranten en bendeleden uit de VS.
3 uur geledenTUCSON (ANP) - De Amerikaanse tv-presentatrice Savannah Guthrie is met haar familie bereid te betalen om haar moeder terug te krijgen na haar vermoedelijke ontvoering in de staat Arizona. Dat zei Guthrie zaterdag in een videoboodschap op Instagram.
4 uur geledenSONDRIO (ANP/DPA) - Zeker vier mensen zijn omgekomen bij meerdere lawines in de Noord-Italiaanse Alpen. Er raakten ook skiërs gewond. In het Valtellina-gebied sleurde een lawine drie skitoeristen mee, waarvan er twee stierven. In de regio Trentino-Zuid-Tirol meldde de Italiaanse bergreddingsdienst twee lawines met elk één dode.
8 uur geledenMILAAN (ANP/AFP) - Bij een protest in de Noord-Italiaanse stad Milaan tegen de Olympische Winterspelen zijn rellen uitgebroken. Een groep van enkele tientallen gemaskerde personen splitste zich af en zocht de confrontatie met de politie. Ze gooiden vuurwerk en stenen naar de politie, die hen met waterkanonnen en traangas uiteendreef.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump wil de eerste formele zitting van zijn Raad van Vrede op 19 februari in Washington houden, volgens een Amerikaanse functionaris. De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft zaterdag gezegd dat hij ook is uitgenodigd en binnen twee weken naar Washington gaat.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - De voormalige Britse premier Gordon Brown vindt dat de ooit prominente Labour-politicus en ex-minister Peter Mandelson "het land heeft verraden". Naar verluidt zou Mandelson vertrouwelijke informatie van de regering hebben gelekt aan de Amerikaanse investeerder en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Mandelson was onder Brown minister van Handel en had goede relaties met de inmiddels overleden Epstein, zowel op persoonlijk als zakelijk vlak. Dat blijkt uit onlangs door de VS geopenbaarde mailwisselingen.
18 uur geleden