Xi wil meer maatregelen tegen bevolkingskrimp China
BEIJING (ANP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping roept op tot meer inspanningen om het gemiddelde aantal kinderen per vrouw en de bevolkingsomvang van China op peil te houden, meldt staatspersbureau Xinhua. China heeft te maken met een vergrijzende en krimpende bevolking.
Xinhua baseert zich op een artikel dat zaterdag wordt gepubliceerd door de Chinese Communistische Partij. Daarin zegt Xi onder meer dat het juridische systeem dat toezicht houdt op bevolkings- en voortplantingszaken moet worden verbeterd en dat er een beleid moet komen om de bevolkingsontwikkeling op de lange termijn gebalanceerd te bevorderen.
Het Chinese vruchtbaarheidscijfer, dat aangeeft hoeveel kinderen vrouwen gemiddeld krijgen, zakte vorig jaar naar een dieptepunt van 1,09. Ook werd China vorig jaar door India ingehaald als land met het grootste aantal inwoners. China telt nu 1,4 miljard inwoners. De Chinese autoriteiten meldden in 2021 voor het eerst in een halve eeuw een bevolkingskrimp en die trend houdt sindsdien aan.
China heeft de afgelopen jaren maatregelen genomen om het aantal geboorten te stimuleren. De bekende eenkindpolitiek die in 1979 werd ingevoerd om overbevolking tegen te gaan, werd in 2015 al afgeschaft. Koppels mochten sindsdien twee kinderen hebben. In 2021 werden de regels opnieuw versoepeld waardoor een derde kind nu is toegestaan.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.
55 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.
3 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."
6 uur geleden