Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Xi waarschuwde Poetin tegen het gebruik van kernwapens

Xi waarschuwde Poetin tegen het gebruik van kernwapens

MOSKOU (ANP) - De Chinese president Xi Jinping heeft zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin persoonlijk gewaarschuwd geen kernwapens te gebruiken in Oekraïne, zeggen Chinese ambtenaren tegen de Britse krant Financial Times. De ontmoeting in maart tussen de twee presidenten zou Poetin ervan hebben overtuigd van nucleaire dreigementen af te zien, aldus de ambtenaren.

China ziet er vooralsnog vanaf om de Russische oorlog in Oekraïne te fel te veroordelen, maar het dreigen met en het gebruik van kernwapens zou ook voor China nadelig zijn. Door een nucleaire escalatie in de oorlog in Oekraïne zou China zich tussen twee vuren bevinden. China is een belangrijke partner voor Rusland en veroordeelt het Westen voor het bewapenen van Oekraïne. Aan de andere kant probeert het Oost-Aziatische land toenadering te zoeken tot Europese landen. Door publiek en achter gesloten deuren Rusland te waarschuwen tegen het gebruik van kernwapens, hoopt Beijing zichzelf in een goed daglicht te zetten voor Europese partners.

Onlangs zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky nog dat Rusland van plan was om de kerncentrale bij Zaporizja aan te vallen. Inlichtingen daarover zou Kyiv hebben gedeeld met westerse partners. Rusland houdt vol dat het alleen kernwapens gebruikt ter zelfverdediging. Wel plaatst Rusland kernwapens in het bevriende buurland Belarus, wat door Oekraïne als een nucleaire dreiging wordt gezien.

Meer uit Buitenland

Doden na nieuwe Israëlische aanvallen in Libanon

BEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

15 minuten geleden
Péter Magyar begint als premier van Hongarije

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.

3 uur geleden
Advocaten Global Sumud Flotilla: Israël laat activisten vrij

TEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.

4 uur geleden
Poetin belooft bezoekende Fico voldoende energie voor Slowakije

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Slowaakse premier Robert Fico beloofd dat Rusland er alles aan zal doen om te voldoen aan de energievraag van Slowakije. Dat deed hij zaterdag tijdens een bezoek van Fico aan Moskou.

4 uur geleden
Israël krijgt waarschuwing songfestival voor oproep tot stemmen

WENEN (ANP) - De organisatie van het Eurovisie Songfestival heeft een formele waarschuwing gegeven aan de Israëlische omroep KAN voor het overtreden van de regels. De Israëlische deelnemer Noam Bettan had in verschillende talen opgeroepen op Israël te stemmen.

5 uur geleden
Kremlin: lange weg naar vredesdeal met Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin stelt dat er een lange weg is te gaan naar een vredesdeal met Oekraïne. Er geldt sinds zaterdag een driedaags staakt-het-vuren tussen Rusland en Oekraïne, die al ruim vier jaar in oorlog zijn.

6 uur geleden
Starmer wijst oud-premier Brown aan als speciaal gezant

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft voormalig premier Gordon Brown aangewezen als zijn speciale gezant op het gebied van mondiale financiën. De stap volgt na zware nederlagen van zijn partij bij de lokale verkiezingen van donderdag.

6 uur geleden