Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Xi vraagt China niet te bekritiseren over rol in oorlog Oekraïne

Xi vraagt China niet te bekritiseren over rol in oorlog Oekraïne

PARIJS (ANP/AFP) - China draagt constructief bij aan het vinden van een oplossing voor de oorlog in Oekraïne en het is onrechtvaardig om het land in een negatief daglicht te zetten in het kader van het conflict. Dat zei de Chinese president Xi Jinping tijdens zijn bezoek aan Frankrijk.

"We aanvaarden niet dat een derde land de schuld krijgt en wordt besmeurd", zei Xi. China kijkt volgens hem niet langs de zijlijn toe. "We hebben altijd een positieve rol gespeeld bij het bereiken van vrede."

Westerse landen hebben regelmatig kritiek gegeven op China omdat het de Russische invasie van Oekraïne nooit openlijk heeft veroordeeld. Ook heeft Beijing zijn diplomatieke en economische betrekkingen met Moskou alleen maar versterkt sinds de start van de Russische invasie in februari 2022.

China ziet zichzelf juist als een neutrale partij in het conflict. Begin 2023 deed het land een vredesvoorstel, maar dat heeft niet tot resultaten geleid. Volgens westerse leiders was het plan vaag en niet concreet.

Meer uit Buitenland

Klimaattop beweegt richting akkoord, EU accepteert voorstellen

BELÉM (ANP) - De klimaattop in Brazilië beweegt richting een akkoord, al staan daar naar verwachting geen heel harde afspraken in. De EU is niet enthousiast en mist vooral ambities bij het verminderen van de uitstoot van broeikasgassen, maar zal de teksten volgens meerdere ingewijden ook niet blokkeren.

25 minuten geleden
Oekraïne en VS gaan in Zwitserland praten over beëindigen oorlog

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne en de Verenigde Staten gaan de komende dagen in Zwitserland praten over manieren om de oorlog met Rusland in Oekraïne te beëindigen, zegt een Oekraïense onderhandelaar. Aanleiding is het 28-puntenplan van de Verenigde Staten, dat grote concessies van Kyiv vraagt.

2 uur geleden
Zuid-Afrika benadrukt belang samenwerking bij start G20-top

JOHANNESBURG (ANP/AFP/RTR) - De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa heeft bij de opening van de G20-top het belang van samenwerking benadrukt. De bijeenkomst in Johannesburg wordt overschaduwd door de afwezigheid van de Verenigde Staten en het controversiële Amerikaanse plan voor vrede in Oekraïne.

3 uur geleden
Braziliaanse oud-president Bolsonaro opgepakt

BRASILIA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro is opgepakt door de federale politie. Die maatregel is genomen wegens een "hoog vluchtrisico", aldus het hooggerechtshof. De politicus stond sinds augustus onder huisarrest.

3 uur geleden
Belarus verleent gratie aan 31 Oekraïners

MINSK (ANP) - De Belarussische president Aleksandr Loekasjenko heeft gratie verleend aan 31 Oekraïners die in Belarus zijn veroordeeld voor strafbare feiten. Hun vrijlatingen maken deel uit van afspraken met de Amerikaanse president Donald Trump en vinden plaats op verzoek van Oekraïne, meldt staatspersbureau Belta.

4 uur geleden
Aantal slachtoffers ontvoering Nigeria weer naar boven bijgesteld

ABUJA (ANP/AFP) - Het aantal slachtoffers van de massaontvoering vrijdag in Nigeria is voor de tweede keer naar boven bijgesteld. Er zijn 303 leerlingen en 12 leraren van een katholieke school meegenomen, zegt de Nigeriaanse christelijke koepelorganisatie CAN.

5 uur geleden
Vance: vredesplan moet Oekraïense soevereiniteit waarborgen

WASHINGTON (ANP) - Elk vredesplan om de oorlog in Oekraïne te beëindigen moet de soevereiniteit van dat land waarborgen, zegt de Amerikaanse vicepresident JD Vance op X. De Verenigde Staten hebben een plan opgesteld dat grote concessies van Kyiv eist.

6 uur geleden