Xi spreekt steun uit voor Poetin na aanslag in Moskou
BEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Chinese president Xi Jinping steunt de Russische overheid bij het streven naar nationale veiligheid en stabiliteit in de nasleep van de dodelijke aanslag op vrijdagavond, meldt het Chinese persbureau Xinhua.
Xi heeft volgens het agentschap zijn "condoleances overgebracht aan de Russische president Poetin" na de aanval waarbij meer dan negentig mensen om het leven zijn gekomen. De Chinese president zegt "alle vormen van terreur af te keuren".
De Turkse president Recep Tayyip Erdogan zei "de aanslag op onschuldige levens krachtig te veroordelen". Volgens Erdogan "begrijpt Turkije de pijn van het Russische volk" omdat het zelf al vaak te maken kreeg met terreur. De Indiase premier Narendra Modi sprak zijn solidariteit uit "voor de mensen en de overheid van de Russische Federatie".
Waarschuwing
Ook andere leiders reageerden op de aanval. De Duitse bondskanselier Olaf Scholz veroordeelde "de vreselijke terroristische aanval gericht tegen onschuldige concertgangers in Moskou". De Franse president Emmanuel Macron zei "de terreuraanval die wordt geclaimd door Islamitische Staat (IS) sterk te veroordelen". VN-topman António Guterres veroordeelde de aanval "in de sterkst mogelijke bewoordingen".
De Italiaanse premier Giorgia Meloni had het over "een afschuwelijke terreurdaad". Ook een aantal Arabische landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, Saudi-Arabië en Egypte, veroordeelden de aanval.
Vanuit de Verenigde Staten kwam de woordvoerder van de Nationale Veiligheidsraad, John Kirby, met condoleances voor de slachtoffers van de "vreselijke schietpartij". Kirby zei dat de beelden van de aanslag "moeilijk te bekijken" zijn door de gruwelijkheid ervan. Hij herinnerde ook aan de waarschuwing van de VS eerder in maart over "een geplande terreuraanval" in Moskou.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met nieuwe bombardementen op Iran als dat land niet akkoord gaat met Amerikaanse eisen. "Als ze niet instemmen, beginnen de bombardementen", schrijft Trump op zijn Truth Social.
32 minuten geledenOSLO (ANP) - Het verzoek van Marius Borg Høiby om zijn voorarrest om te zetten in huisarrest met een enkelband is door de rechtbank in Oslo afgewezen. Dat meldt Noorse persbureau NTB.
2 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Belgische minister van Buitenlandse Zaken, Maxime Prévot, heeft de Amerikaanse ambassadeur in België, Bill White, opnieuw op zijn taken gewezen. White haalde via X opnieuw uit naar de Belgische regering vanwege het besluit van het Antwerpse parket om een zaak over joodse rituele besnijders door de rechter te laten behandelen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis denkt dicht bij een conceptovereenkomst met Iran te zijn over een einde aan de vijandelijkheden, meldt het Amerikaanse nieuwsmedium Axios op basis van ingewijden. De Amerikanen zouden de komende twee dagen een antwoord van Iran verwachten.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Israël moet de gearresteerde opvarenden van de hulpvloot voor Gaza, de Global Sumud Flotilla, "onmiddellijk en onvoorwaardelijk" vrijlaten, vindt het VN-mensenrechtenkantoor. Een woordvoerder noemt het geen misdaad om je solidair te verklaren met het lot van de Palestijnen. Ook moeten signalen dat de twee in gevangenschap zouden zijn mishandeld, worden onderzocht.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De Londense politie heeft een speciaal team opgericht voor de bescherming van de Joodse gemeenschap. Het bestaat uit honderd agenten, inclusief antiterrorismespecialisten. In de Britse hoofdstad heeft een reeks antisemitische aanvallen plaatsgevonden.
4 uur geledenKYIV (ANP) - Rusland heeft het door Oekraïne afgekondigde staakt-het-vuren geschonden, zegt de Oekraïnse buitenlandminister Andri Sybiha op X. Oekraïne kondigde eerder een bestand met open einde af, dat per woensdag zou ingaan.
5 uur geleden