Xi spreekt steun uit voor Poetin na aanslag in Moskou
BEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Chinese president Xi Jinping steunt de Russische overheid bij het streven naar nationale veiligheid en stabiliteit in de nasleep van de dodelijke aanslag op vrijdagavond, meldt het Chinese persbureau Xinhua.
Xi heeft volgens het agentschap zijn "condoleances overgebracht aan de Russische president Poetin" na de aanval waarbij meer dan negentig mensen om het leven zijn gekomen. De Chinese president zegt "alle vormen van terreur af te keuren".
De Turkse president Recep Tayyip Erdogan zei "de aanslag op onschuldige levens krachtig te veroordelen". Volgens Erdogan "begrijpt Turkije de pijn van het Russische volk" omdat het zelf al vaak te maken kreeg met terreur. De Indiase premier Narendra Modi sprak zijn solidariteit uit "voor de mensen en de overheid van de Russische Federatie".
Waarschuwing
Ook andere leiders reageerden op de aanval. De Duitse bondskanselier Olaf Scholz veroordeelde "de vreselijke terroristische aanval gericht tegen onschuldige concertgangers in Moskou". De Franse president Emmanuel Macron zei "de terreuraanval die wordt geclaimd door Islamitische Staat (IS) sterk te veroordelen". VN-topman António Guterres veroordeelde de aanval "in de sterkst mogelijke bewoordingen".
De Italiaanse premier Giorgia Meloni had het over "een afschuwelijke terreurdaad". Ook een aantal Arabische landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, Saudi-Arabië en Egypte, veroordeelden de aanval.
Vanuit de Verenigde Staten kwam de woordvoerder van de Nationale Veiligheidsraad, John Kirby, met condoleances voor de slachtoffers van de "vreselijke schietpartij". Kirby zei dat de beelden van de aanslag "moeilijk te bekijken" zijn door de gruwelijkheid ervan. Hij herinnerde ook aan de waarschuwing van de VS eerder in maart over "een geplande terreuraanval" in Moskou.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP) - De Amerikaanse minister van Energie Chris Wright verwacht dat er binnen 18 tot 24 maanden verkiezingen gehouden zullen worden in Venezuela, zegt hij tegen nieuwssite Politico. Hij benadrukte daarbij dat er geen verandering is in "het plan" een democratie te bewerkstelligen in het land. Dat gebeurt volgens hem alleen niet van de ene op de andere dag. "Maar hoe sneller we dat voor elkaar krijgen, hoe beter."
1 minuut geledenGENEVE (ANP) - VN-mensenrechtencommissaris Volker Türk heeft zich uitgesproken tegen de veroordeling van Jimmy Lai (78) in Hongkong. Hij roept op tot de vrijlating van de mediamagnaat, die maandag twintig jaar celstraf kreeg onder een omstreden veiligheidswet.
31 minuten geledenDEN HAAG (ANP/AFP) - De aanklagers van het Kosovotribunaal hebben een gevangenisstraf van 45 jaar geëist voor de Kosovaarse oud-president Hashim Thaçi. Hij wordt in Den Haag vervolgd voor oorlogsmisdaden en misdaden tegen de menselijkheid tijdens de onafhankelijkheidsoorlog met Servië, eind jaren negentig.
1 uur geledenTRIPOLI (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door het instorten van woongebouwen in het Libanese Tripoli is gestegen naar veertien. Acht mensen konden worden gered, melden de autoriteiten in Libanese media.
1 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - De Japanse premier Sanae Takaichi ziet in haar monsterzege bij de parlementsverkiezingen een signaal dat er draagvlak is voor grote veranderingen. "Wij geloven dat het publiek begrip en sympathie heeft getoond voor onze oproepen over de dringende noodzaak van een grote beleidsverandering", zei ze op een persconferentie.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse prins William en zijn vrouw Catherine zijn "diep verontrust" door de onthullingen in het schandaal rond de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein, waarbij ook de voormalige Britse prins Andrew betrokken is. Het is de eerste keer dat ze publiekelijk reageren op de kwestie.
1 uur geledenSYDNEY (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog heeft in Australië een krans gelegd bij Bondi Beach. Het bezoek van het staatshoofd ging volgens de Australische omroep ABC gepaard met protesten.
2 uur geleden