Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Xi spreekt steun uit voor Poetin na aanslag in Moskou

Xi spreekt steun uit voor Poetin na aanslag in Moskou

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Chinese president Xi Jinping steunt de Russische overheid bij het streven naar nationale veiligheid en stabiliteit in de nasleep van de dodelijke aanslag op vrijdagavond, meldt het Chinese persbureau Xinhua.

Xi heeft volgens het agentschap zijn "condoleances overgebracht aan de Russische president Poetin" na de aanval waarbij meer dan negentig mensen om het leven zijn gekomen. De Chinese president zegt "alle vormen van terreur af te keuren".

De Turkse president Recep Tayyip Erdogan zei "de aanslag op onschuldige levens krachtig te veroordelen". Volgens Erdogan "begrijpt Turkije de pijn van het Russische volk" omdat het zelf al vaak te maken kreeg met terreur. De Indiase premier Narendra Modi sprak zijn solidariteit uit "voor de mensen en de overheid van de Russische Federatie".

Waarschuwing

Ook andere leiders reageerden op de aanval. De Duitse bondskanselier Olaf Scholz veroordeelde "de vreselijke terroristische aanval gericht tegen onschuldige concertgangers in Moskou". De Franse president Emmanuel Macron zei "de terreuraanval die wordt geclaimd door Islamitische Staat (IS) sterk te veroordelen". VN-topman António Guterres veroordeelde de aanval "in de sterkst mogelijke bewoordingen".

De Italiaanse premier Giorgia Meloni had het over "een afschuwelijke terreurdaad". Ook een aantal Arabische landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, Saudi-Arabië en Egypte, veroordeelden de aanval.

Vanuit de Verenigde Staten kwam de woordvoerder van de Nationale Veiligheidsraad, John Kirby, met condoleances voor de slachtoffers van de "vreselijke schietpartij". Kirby zei dat de beelden van de aanslag "moeilijk te bekijken" zijn door de gruwelijkheid ervan. Hij herinnerde ook aan de waarschuwing van de VS eerder in maart over "een geplande terreuraanval" in Moskou.

Meer uit Buitenland

Iran stuurt reactie op Amerikaans vredesvoorstel naar Pakistan

TEHERAN (ANP) - Iran heeft een reactie op het Amerikaanse voorstel om de oorlog te beëindigen naar bemiddelaar Pakistan gestuurd. Dat meldt het Iraanse persbureau IRNA. Volgens het plan zou de huidige fase van de onderhandelingen uitsluitend gericht zijn op het "beëindigen van de vijandelijkheden in de regio", aldus het persbureau.

1 uur geleden
Qatar: vrachtschip voor de kust aangevallen door drone

DOHA (ANP/AFP) - Qatar meldt dat zondagochtend een vrachtschip voor zijn kust is aangevallen door een drone. Er ontstond een kleine brand, die inmiddels is geblust. Er zijn geen slachtoffers gevallen.

2 uur geleden
Duitse regering sceptisch over voorstel Poetin voor EU-gesprekken

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".

3 uur geleden
Rusland en Oekraïne beschuldigen elkaar van schenden bestand

MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.

4 uur geleden
Israël deporteert twee activisten van Global Sumud Flotilla

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.

8 uur geleden
Duitsland en Canada verdiepen samenwerking

TORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.

14 uur geleden
VS spreken bemiddelaar Qatar in Miami over Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.

14 uur geleden