Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Xi spreekt steun uit voor Poetin na aanslag in Moskou

Xi spreekt steun uit voor Poetin na aanslag in Moskou

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Chinese president Xi Jinping steunt de Russische overheid bij het streven naar nationale veiligheid en stabiliteit in de nasleep van de dodelijke aanslag op vrijdagavond, meldt het Chinese persbureau Xinhua.

Xi heeft volgens het agentschap zijn "condoleances overgebracht aan de Russische president Poetin" na de aanval waarbij meer dan negentig mensen om het leven zijn gekomen. De Chinese president zegt "alle vormen van terreur af te keuren".

De Turkse president Recep Tayyip Erdogan zei "de aanslag op onschuldige levens krachtig te veroordelen". Volgens Erdogan "begrijpt Turkije de pijn van het Russische volk" omdat het zelf al vaak te maken kreeg met terreur. De Indiase premier Narendra Modi sprak zijn solidariteit uit "voor de mensen en de overheid van de Russische Federatie".

Waarschuwing

Ook andere leiders reageerden op de aanval. De Duitse bondskanselier Olaf Scholz veroordeelde "de vreselijke terroristische aanval gericht tegen onschuldige concertgangers in Moskou". De Franse president Emmanuel Macron zei "de terreuraanval die wordt geclaimd door Islamitische Staat (IS) sterk te veroordelen". VN-topman António Guterres veroordeelde de aanval "in de sterkst mogelijke bewoordingen".

De Italiaanse premier Giorgia Meloni had het over "een afschuwelijke terreurdaad". Ook een aantal Arabische landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, Saudi-Arabië en Egypte, veroordeelden de aanval.

Vanuit de Verenigde Staten kwam de woordvoerder van de Nationale Veiligheidsraad, John Kirby, met condoleances voor de slachtoffers van de "vreselijke schietpartij". Kirby zei dat de beelden van de aanslag "moeilijk te bekijken" zijn door de gruwelijkheid ervan. Hij herinnerde ook aan de waarschuwing van de VS eerder in maart over "een geplande terreuraanval" in Moskou.

Meer uit Buitenland

Piloten overleden na botsing op LaGuardia-luchthaven New York

NEW YORK (ANP) - De cockpitcrew van het vliegtuig dat op een brandweerwagen botste bij luchthaven LaGuardia in New York is overleden. Dat meldt NBC News. Eerder werd gemeld dat naast de piloten twee politieagenten in de brandweerwagen gewond raakten bij het voorval. Zij zouden met botbreuken zijn opgenomen in het ziekenhuis. Het vliegverkeer is tot nader order stilgelegd op de luchthaven voor onderzoek.

19 minuten geleden
Gewonden bij botsing op Amerikaanse luchthaven LaGuardia

NEW YORK (ANP/RTR) - Bij een botsing tussen een vliegtuig van Air Canada Express en een brandweerwagen op een landingsbaan van vliegveld LaGuardia in New York zijn vier mensen gewond geraakt. Dat meldt onder meer NBC News. Onder de gewonden zijn de piloot en copiloot; zij zouden zwaargewond zijn. Een sergeant en een politieagent zouden met botbreuken zijn opgenomen in het ziekenhuis, schrijft NBC.

1 uur geleden
Ambulances van Joodse organisatie in Londen in brand gestoken

LONDEN (ANP/RTR) - Vier ambulances van een Joodse organisatie in het noorden van Londen zijn in de nacht van zondag op maandag in brand gestoken, meldt de Britse politie. Zij zegt de brandstichting te behandelen als een "antisemitisch haatmisdrijf".

2 uur geleden
VN: aarde hield recordhoeveelheid warmte vast in 2025

GENÈVE (ANP/AFP) - De hoeveelheid warmte die door de aarde wordt vastgehouden heeft in 2025 een recordniveau bereikt, waarschuwt de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO) van de Verenigde Naties maandag. Volgens de organisatie kunnen de gevolgen van die opwarming duizenden jaren aanhouden.

3 uur geleden
Israëlisch leger: grootschalige aanvallen op Teheran

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger (IDF) zegt dat het maandagochtend aanvallen heeft uitgevoerd op de Iraanse hoofdstad Teheran. "De IDF is begonnen met een grootschalige golf van aanvallen gericht op de infrastructuur van het Iraanse terreurregime in Teheran", meldt de legertop op Telegram.

4 uur geleden
Gekozen burgemeester Parijs: stad zal nooit radicaal-rechts zijn

PARIJS (ANP) - De linkse Emmanuel Grégoire heeft zondagavond voor het stadhuis van Parijs zijn aanhangers toegesproken na zijn winst bij de burgemeestersverkiezingen in de Franse hoofdstad, meldt de Franse krant Le Monde. Grégoire versloeg de conservatieve oud-minister Rachida Dati. Daarmee verlengde hij de kwart eeuw durende heerschappij van de socialisten in de Franse hoofdstad.

6 uur geleden
Exitpoll: liberale partij premier Golob nipt grootste in Slovenië

LJUBLJANA (ANP/AFP) - De parlementsverkiezingen in Slovenië worden volgens de exitpoll nipt gewonnen door de liberale Vrijheidsbeweging van premier Robert Golob. Zijn partij ging in de peilingen nek-aan-nek met de rechts-populistische SDS van oud-premier Janez Janša, een man die binnen de Europese Unie wordt gezien als een potentiële dwarsligger.

13 uur geleden