Xi praat met Medvedev over verdere samenwerking met Rusland
BEIJING (ANP/RTR) - China is bereid om de samenwerking met Rusland verder te versterken. Dat zei de Chinese president Xi Jinping donderdag in gesprek met Dmitri Medvedev, de vicevoorzitter van de Russische veiligheidsraad.
Volgens Xi is het vooral van belang dat de twee landen samen optrekken bij internationale instanties, zoals de Verenigde Naties. "Beide partijen moeten het mondiale bestuur in de goede richting leiden en de bevriende politieke partijen in alle landen op een lijn zien te krijgen", zei de Chinese president.
Hoewel westerse landen vaak hun hoop hebben uitgesproken dat China Rusland zou kunnen overtuigen om de oorlog in Oekraïne te steunen, lijkt Beijing het Kremlin juist steeds meer te steunen. Ze hebben de banden de laatste jaren aangehaald en afgelopen mei bracht president Vladimir Poetin een bezoek aan China.
Medvedev kwam dinsdag aan in Beijing om met verschillende leiders te praten, meldden Russische staatsmedia. De oud-president en oud-premier van Rusland staat tegenwoordig vooral bekend om zijn harde en dreigende taal richting het Westen.
Meer uit Buitenland
BEIROET/TYRUS (ANP/AFP) - Bij de Israëlische aanvallen op de Libanese stad Tyrus zijn maandag vier doden en 127 gewonden gevallen. Dit meldt het ministerie van Gezondheid in Libanon. Een getroffen plek was volgens de Libanese autoriteiten het Jabal Amel-ziekenhuis in de stad. Daarbij raakten vier artsen, 27 verplegers en acht andere personeelsleden gewond.
7 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft dinsdag het aantal vermoedelijke ebolagevallen sterk teruggebracht naar 116. Eerder meldde de organisatie meer dan negenhonderd vermoedelijke gevallen. Er zijn 330 bevestigde besmettingen en bijna vijftig doden door het virus.
8 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door zware Russische aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot zeker 22. Meer dan honderd mensen raakten gewond, melden de Oekraïense autoriteiten.
9 uur geledenBEIROET (ANP/DPA/AFP) - Israël en de Libanese beweging Hezbollah zijn doorgegaan met aanvallen op elkaar, ondanks een mededeling van president Donald Trump dat ze de wapens tijdelijk en onder voorwaarden neerleggen.
9 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan naar de NAVO-top in Ankara te komen, zegt gastland Turkije. Dat zou hij meermaals hebben aangegeven.
9 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische geheime dienst FSB zegt een grootschalige operatie van buitenlandse inlichtingendiensten te hebben ontdekt, waarbij spyware was geïnstalleerd op de telefoons van hoge functionarissen. Hierdoor kon volgens de FSB in het geheim informatie worden verzameld.
10 uur geledenNANYUKI (ANP/RTR) - Bij een betoging tegen de oprichting van een Amerikaanse quarantainefaciliteit in de Keniaanse plaats Nanyuki zijn volgens waarnemers twee betogers door politiekogels gedood. Honderden mensen demonstreren bij de luchtmachtbasis bij de stad tegen het plan daar een Amerikaans opvangcentrum te zetten voor Amerikanen die in contact kunnen zijn geweest met het ebolavirus en daarom nog niet naar de VS mogen reizen.
12 uur geleden