
Xi praat met Medvedev over verdere samenwerking met Rusland
BEIJING (ANP/RTR) - China is bereid om de samenwerking met Rusland verder te versterken. Dat zei de Chinese president Xi Jinping donderdag in gesprek met Dmitri Medvedev, de vicevoorzitter van de Russische veiligheidsraad.
Volgens Xi is het vooral van belang dat de twee landen samen optrekken bij internationale instanties, zoals de Verenigde Naties. "Beide partijen moeten het mondiale bestuur in de goede richting leiden en de bevriende politieke partijen in alle landen op een lijn zien te krijgen", zei de Chinese president.
Hoewel westerse landen vaak hun hoop hebben uitgesproken dat China Rusland zou kunnen overtuigen om de oorlog in Oekraïne te steunen, lijkt Beijing het Kremlin juist steeds meer te steunen. Ze hebben de banden de laatste jaren aangehaald en afgelopen mei bracht president Vladimir Poetin een bezoek aan China.
Medvedev kwam dinsdag aan in Beijing om met verschillende leiders te praten, meldden Russische staatsmedia. De oud-president en oud-premier van Rusland staat tegenwoordig vooral bekend om zijn harde en dreigende taal richting het Westen.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin is niet van plan om donderdag naar Turkije af te reizen voor gesprekken met zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky. Dat schrijft de onafhankelijke krant The Moscow Times op basis van anonieme bronnen rond het Kremlin.
28 minuten geledenAMMAN (ANP) - Jordanië heeft vier kankerpatiënten en twaalf van hun familieleden uit de Gazastrook geëvacueerd voor een behandeling, meldt staatspersbureau Petra. Het betreft de tweede groep kinderen uit het door oorlog verwoeste gebied, die wordt opgevangen. In februari kondigde de Jordaanse koning Abdullah, toen op bezoek in het Witte Huis, aan om voor in totaal tweeduizend zieke kinderen uit Gaza een medische behandeling te faciliteren.
32 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky weet nog steeds niet wie donderdag namens Rusland naar Turkije komt voor de geplande onderhandelingen met Oekraïne. Zelensky wil alleen meedoen aan de gesprekken als president Vladimir Poetin zelf komt, maar die heeft zijn aanwezigheid nog niet bevestigd.
1 uur geledenPAU (ANP/AFP) - De Franse premier François Bayrou ontkent dat hij al in de jaren negentig op de hoogte was van grootschalig misbruik op een katholieke school. Hij moest getuigen voor een parlementaire commissie over wat hij wist over het schandaal toen hij minister van Onderwijs was, van 1993 tot 1997.
2 uur geledenGRANADA (ANP/RTR) - De enorme stroomstoring in Spanje en Portugal van twee weken geleden is ontstaan in een onderstation in de zuidelijke stad Granada, meldt de Spaanse minister van Energie Sara Aagesen. Het is nog altijd niet duidelijk wat de oorzaak was van de stroomuitval.
5 uur geledenDOHA (ANP) - Donald Trump is onder de indruk van de nieuwe Syrische leider Ahmed al-Sharaa, heeft hij kort na een ontmoeting gezegd tegen journalisten. Hij omschreef de voormalige guerrillaleider als een "jonge, aantrekkelijke man" met een hele sterke achtergrond. De ontmoeting was volgens hem "geweldig".
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De nieuwe Duitse regeringsleider Friedrich Merz wil dat zijn land het sterkste leger van Europa krijgt. Duitsland moet zijn verdediging zodanig opvoeren dat "we onszelf niet hoeven te verdedigen", zei de bondskanselier in zijn eerste regeringsverklaring in het parlement na zijn aantreden vorige week.
7 uur geleden