Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Xi ontmoet Taiwanese oud-president in Beijing

Xi ontmoet Taiwanese oud-president in Beijing

BEIJING (ANP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping heeft in Beijing de Taiwanese oud-president Ma Ying-jeou ontvangen. Het is zeldzaam dat (oud-)leiders van China en Taiwan elkaar ontmoeten.

Chinese staatsmedia vermelden niet waar Xi en Ma het over hebben gehad. De twee zagen elkaar voor het laatst (en voor het eerst) in 2015, toen Ma nog aan de macht was in Taiwan. Die historische ontmoeting in Singapore was de eerste keer dat de presidenten van China en Taiwan elkaar spraken.

Ma werd vorig jaar ook al de eerste oud-president van Taiwan die naar het Chinese vasteland afreisde. Nu maakt hij samen met twintig Taiwanese studenten zijn tweede reis, met een eerste bezoek aan Beijing. Ma noemt het een "vredesreis" in een poging om de spanningen tussen Taipei en Beijing wat te verminderen.

KMT

Ma is lid van de Kuomintang (KMT), de belangrijkste oppositiepartij in Taiwan. De KMT pleit voor betere banden met China en een dialoog, maar wil niet als pro-Beijing worden bestempeld. Ma was president tussen 2008 en 2016, toen hij de verkiezingen verloor van de huidige leider Tsai Ing-wen. Sindsdien is de relatie met China aanzienlijk verslechterd.

China en Taiwan zijn van elkaar gescheiden sinds de communisten onder leiding van Mao Zedong de macht overnamen in 1949. De regering van de Republiek China vluchtte naar Taiwan en beschouwt zichzelf nog altijd als de rechtmatige regering van heel China. Beijing ziet Taiwan juist als een afvallige provincie die weer ingelijfd moet worden.

Meer uit Buitenland

Christa Pike bij bewustzijn en aanspreekbaar na mislukte executie

NASHVILLE (ANP) - De ter dood veroordeelde Christa Pike is bij bewustzijn en aanspreekbaar nadat haar executie vorige week was mislukt. Dat laten haar advocaten weten aan ABC News. Pike zou op 30 september met injecties worden geëxecuteerd in de Amerikaanse staat Tennessee, maar dat ging mis. Sindsdien was ze buiten bewustzijn en lag ze aan een beademingsmachine.

1 uur geleden
Rusland maakt melding van brandende olietanker bij Sotsji

SOTSJI (ANP/RTR) - De Russische autoriteiten hebben een grote brand als gevolg van een aanval gemeld op een olietanker ongeveer 30 kilometer ten zuidoosten van de badplaats en haven Sotsji, aan de Zwarte Zee. Het onder Liberiaanse vlag varende schip Aframax Rio is door "een onbemand vaartuig" aangevallen en in brand gevlogen.

2 uur geleden
Gouverneur Texas slaat campagnebijeenkomst met Trump over

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - De Republikeinse gouverneur van de staat Texas, Greg Abbott, slaat woensdag een politieke bijeenkomst met president Donald Trump over. Daarmee kiest hij ervoor om niet samen met de meest prominente Republikein van het land te verschijnen. De komende verkiezingen in Texas worden spannend. Abbott hoopt herkozen te worden, maar heeft te maken met een sterke Democratische uitdager.

2 uur geleden
Franse agent vervolgd na afvuren traangasgranaat op scholier

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse autoriteiten vervolgen een agent voor een incident waarbij een scholier gewond raakte. De politieman zou vorige week van dichtbij een traangasgranaat op de jongen hebben afgevuurd tijdens de scholierenprotesten.

4 uur geleden
Iran en Trump vermanen Parijs over scholierenprotest in Frankrijk

TEHERAN/WASHINGTON (ANP/AFP) - De Iraanse regering heeft de Franse ambassadeur in Teheran, Pierre Cochard, om opheldering gevraagd over het optreden van de oproerpolitie tegen demonstrerende middelbare scholieren.

4 uur geleden
Israël waarschuwt voor aanslagen in het buitenland op 7 oktober

TEL AVIV (ANP/DPA) - De Israëlische Nationale Veiligheidsraad (NSC) heeft gewaarschuwd voor aanslagen op Israëliërs en Joden over de hele wereld komende woensdag. Het is dan drie jaar sinds de Hamas-aanslagen van 7 oktober op Israël. "Terroristische organisaties, aangevoerd door Iran en zijn bondgenoten, Hamas en wereldwijde jihadistische groeperingen, zien de datum als een belangrijke mijlpaal", aldus de raad.

6 uur geleden
Franse premier schrapt lessen op scholen voor overleg

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse premier Sébastien Lecornu heeft in het parlement gezegd dat de lessen op middelbare scholen deze week worden geschrapt om tijd te maken voor intern overleg in de onderwijsinstellingen. Hij sprak van "een periode voor interne democratie" waar de minister van Onderwijs Édouard Geffray tijd voor wil.

6 uur geleden