Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Xi: nieuwe leider Hongkong zorgt voor nieuw hoofdstuk

Xi: nieuwe leider Hongkong zorgt voor nieuw hoofdstuk

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese president Xi Jinping denkt dat John Lee als nieuwe leider van Hongkong zorgt voor "een nieuw hoofdstuk in de ontwikkeling van de regio". De voormalige veiligheidschef bezocht de centrale regering in Beijing in voorbereiding op zijn nieuwe functie.

Xi heeft tegen Lee gezegd dat de nieuwe regioleider het volledige vertrouwen heeft van de regering in Beijing. Lee brengt volgens de president een "nieuwe atmosfeer" met zich mee en heeft de "moed om verantwoordelijkheid te nemen", aldus staatspersbureau Xinhua.

Daarnaast wordt Lee geprezen voor "het waarborgen van de nationale veiligheid en de welvaart en stabiliteit van Hongkong". Als veiligheidschef overzag hij het hardhandige optreden van de politie en regering tegen prodemocratische activisten tijdens de massale protesten in 2019. Lee volgt de omstreden Carrie Lam op.

Lee begint met zijn nieuwe functie op 1 juli, de dag waarop het precies 25 jaar geleden is dat de Britten Hongkong overdroegen aan China. Bij de overdracht werd afgesproken dat Hongkong de eerstvolgende vijftig jaar een speciale status binnen China zou hebben. Inwoners van Hongkong hebben door het 'een land, twee systemen'-principe meer vrijheden dan Chinezen op het vasteland, maar deze zijn onder Lams leiding door Beijing al sterk ingeperkt.

Meer uit Buitenland

Iraanse garde dreigt met 'nieuwe fronten' vanwege strijd Libanon

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde dreigt "nieuwe fronten" te openen vanwege het Israëlische offensief in Libanon. "Iran beschouwt het overschrijden van de rode lijnen in Libanon en Gaza als een directe oorlogsverklaring", citeert de Iraanse staatstelevisie uit een verklaring.

21 minuten geleden
Trump: Iran informeerde ons niet over stilleggen overleg

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran niet had laten weten dat het diplomatieke overleg wordt opgeschort. "Het betekent niet dat we daar overal bommen gaan gooien", zei hij tegen het Amerikaanse NBC News. "We houden de blokkade in stand."

44 minuten geleden
Merz wil met Europese leiders betere band met Trump opbouwen

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz wil met andere Europese leiders werken aan een betere relatie met Donald Trump, in aanloop naar de NAVO-top in juli. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat hij later deze maand een overleg heeft gepland in Berlijn.

1 uur geleden
Kenianen demonstreren tegen Amerikaans ebolacentrum

NAIROBI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Inwoners van de Keniaanse plaats Nanyuki zijn de straat opgegaan om te protesteren tegen de geplande komst van een quarantainecentrum voor Amerikanen die zijn blootgesteld aan het dodelijke ebolavirus. Op beelden is te zien dat zich een honderdtal demonstranten heeft verzameld, maar omwonenden zeggen dat veel meer mensen hebben meegedaan aan het protest.

1 uur geleden
Inwoners ontvluchten Beiroet uit angst voor Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/DPA/RTR) - Inwoners van de zuidelijke buitenwijken van de Libanese hoofdstad Beiroet ontvluchten hun woonplaats uit angst voor Israëlische aanvallen. Het Libanese leger heeft troepen ingezet om het verkeer in goede banen te leiden.

2 uur geleden
Britse overheid geeft nieuwe 'Mandelson Files' vrij

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Britse regering heeft opnieuw documenten vrijgegeven over de benoeming van Peter Mandelson tot ambassadeur in de Verenigde Staten. Het gaat onder meer om e-mails en andere tekstberichten die binnen de overheid circuleerden.

3 uur geleden
Iran staakt communicatie met VS om situatie in Libanon

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran staakt de communicatie met de VS via bemiddelaar Pakistan vanwege het aanhoudende geweld in Libanon. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim. De onderhandelingen met de Amerikanen zouden stilliggen totdat de VS de Iraanse eis van een volledig staakt-het-vuren in zowel Gaza als Libanon inwilligen.

3 uur geleden