Xi Jinping wil meer samenwerken met Brazilië
BEIJING (ANP/RTR/AFP) - China wil de samenwerking met Brazilië uitbreiden en verdiepen. President Xi Jinping heeft volgens Chinese staatsmedia tegen zijn Braziliaanse collega Lula gezegd dat Beijing van de relatie met Brasilia een "diplomatieke prioriteit" heeft gemaakt. Lula zei al voor de ontmoeting dat de zeer goede banden met China steeds beter en sterker worden.
Lula werd vrijdag in Beijing ontvangen door Xi als onderdeel van zijn driedaagse Chinese reis. Xi heeft in hun gesprek laten doorschemeren dat hij kansen ziet voor meer samenwerking in verschillende sectoren. Hij denkt onder meer aan de landbouw, energie en de aanleg van infrastructuur.
In de ogen van Xi biedt de snelle ontwikkeling van China "nieuwe mogelijkheden" voor Brazilië. Door samen te werken zouden ook andere landen kunnen profiteren van de Chinese technologische vooruitgang.
De twee leiders hebben het ook gehad over de oorlog in Oekraïne, waarover beide landen zich neutraal proberen op te stellen. Lula en Xi waren het erover eens dat een dialoog en onderhandelingen de enige manier zijn om de crisis op te lossen.
Meer uit Buitenland
HONGKONG (ANP) - De hoogste bestuurder in Hongkong heeft de veroordeling verdedigd van mediamagnaat Jimmy Lai. Leider John Lee noemde het bewijs tegen Lai volgens de krant South China Morning Post overweldigend. "En hij verdient zeker zijn straf na al het kwaad dat hij heeft aangericht." Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken verweet Lai achter anti-Chinese activiteiten te zitten.
15 minuten geledenTOKIO (ANP/AFP) - De officiële verkiezingsresultaten in Japan laten dinsdag zien dat de partij van de Japanse premier Sanae Takaichi inderdaad een tweederdemeerderheid in het parlement heeft weten te bemachtigen. De conservatieve Liberaal-Democratische Partij (LDP) won 315 van de 465 zetels tijdens de parlementsverkiezingen afgelopen weekend.
1 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Australische politie heeft dinsdag laten weten dat zij de politieagenten steunt die maandagavond ingrepen tijdens een groot protest in de Australische stad Sydney. Agenten toonden volgens politiecommissaris Mal Lanyon in deelstaat New South Wales "opvallend veel terughoudendheid" en "deden wat ze moesten doen", schrijft de BBC.
2 uur geledenTREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een tweede operatie ondergaan om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA bekendgemaakt. Op Instagram schrijft Vonn maandagavond dat ze aan haar val een breuk van het tibiaplateau heeft overgehouden. Er zijn meerdere operaties nodig om daarvan te herstellen, meldt Vonn.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt de opening van een nieuwe brug tussen Canada en de Verenigde Staten te dwarsbomen. In een bericht op Truth Social schrijft Trump dat hij de brug niet open zal laten gaan "totdat de Verenigde Staten gecompenseerd zijn voor alles wat we Canada gegeven hebben", zonder daarover verder in detail te treden.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Groot-Brittannië heeft Israël opgeroepen zijn besluit om de controle te vergroten over de Westelijke Jordaanoever, een Palestijns gebied, terug te draaien. Daarmee sluit het zich aan bij de EU, Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten, die de stap eveneens hebben bekritiseerd.
8 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De voormalige Franse minister van Cultuur, Jack Lang, heeft politiebescherming gekregen naar aanleiding van bedreigingen op sociale media vanwege zijn banden met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat melden Franse media.
10 uur geleden