Xi Jinping wil meer samenwerken met Brazilië
BEIJING (ANP/RTR/AFP) - China wil de samenwerking met Brazilië uitbreiden en verdiepen. President Xi Jinping heeft volgens Chinese staatsmedia tegen zijn Braziliaanse collega Lula gezegd dat Beijing van de relatie met Brasilia een "diplomatieke prioriteit" heeft gemaakt. Lula zei al voor de ontmoeting dat de zeer goede banden met China steeds beter en sterker worden.
Lula werd vrijdag in Beijing ontvangen door Xi als onderdeel van zijn driedaagse Chinese reis. Xi heeft in hun gesprek laten doorschemeren dat hij kansen ziet voor meer samenwerking in verschillende sectoren. Hij denkt onder meer aan de landbouw, energie en de aanleg van infrastructuur.
In de ogen van Xi biedt de snelle ontwikkeling van China "nieuwe mogelijkheden" voor Brazilië. Door samen te werken zouden ook andere landen kunnen profiteren van de Chinese technologische vooruitgang.
De twee leiders hebben het ook gehad over de oorlog in Oekraïne, waarover beide landen zich neutraal proberen op te stellen. Lula en Xi waren het erover eens dat een dialoog en onderhandelingen de enige manier zijn om de crisis op te lossen.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering heeft aangekondigd de regels voor het afschieten van wolven te versoepelen. Nu mogen boeren wolven alleen afschieten als die vee in beschermde omheiningen aanvallen, maar na een beleidswijziging mag dat ook buiten die omheiningen.
54 minuten geledenMUMBAI (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron is aangekomen in India voor een driedaags bezoek. De landen hopen een deal te sluiten over de aankoop door India van een honderdtal Dassault Rafale-gevechtsvliegtuigen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse acteur Robert Duvall is op 95-jarige leeftijd overleden. Dat meldt entertainmentwebsite TMZ, dat verwijst naar een verklaring van zijn vrouw Luciana op Facebook. Duvall speelde rollen in films als The Godfather, Apocalypse Now en To Kill a Mockingbird.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland en veertien andere westerse landen staan in een verklaring stil bij het overlijden van Aleksej Navalny twee jaar geleden. Hun regeringen pleiten daarin opnieuw voor een "grondig en transparant" onderzoek naar de omstandigheden rond de dood van de Russische oppositieleider.
6 uur geledenPYONGYANG (ANP) - Noord-Korea heeft een straat gebouwd speciaal voor de nabestaanden van militairen die zijn omgekomen tijdens de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Dictator Kim Jong-un was volgens het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap persoonlijk aanwezig bij de opening, samen met zijn dochter Ju Ae.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het Amerikaanse standpunt over het Iraanse atoomprogramma "is realistischer geworden". Dit stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken een dag voor de tweede onderhandelingsronde, bericht staatspersbureau IRNA.
7 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA) - Op Rosenmontag zijn in verschillende Duitse steden de jaarlijkse carnavalsoptochten gehouden. Traditiegetrouw werden politieke wereldleiders bespot met karikaturen op de praalwagens.
7 uur geleden