Xi Jinping wil meer samenwerken met Brazilië
BEIJING (ANP/RTR/AFP) - China wil de samenwerking met Brazilië uitbreiden en verdiepen. President Xi Jinping heeft volgens Chinese staatsmedia tegen zijn Braziliaanse collega Lula gezegd dat Beijing van de relatie met Brasilia een "diplomatieke prioriteit" heeft gemaakt. Lula zei al voor de ontmoeting dat de zeer goede banden met China steeds beter en sterker worden.
Lula werd vrijdag in Beijing ontvangen door Xi als onderdeel van zijn driedaagse Chinese reis. Xi heeft in hun gesprek laten doorschemeren dat hij kansen ziet voor meer samenwerking in verschillende sectoren. Hij denkt onder meer aan de landbouw, energie en de aanleg van infrastructuur.
In de ogen van Xi biedt de snelle ontwikkeling van China "nieuwe mogelijkheden" voor Brazilië. Door samen te werken zouden ook andere landen kunnen profiteren van de Chinese technologische vooruitgang.
De twee leiders hebben het ook gehad over de oorlog in Oekraïne, waarover beide landen zich neutraal proberen op te stellen. Lula en Xi waren het erover eens dat een dialoog en onderhandelingen de enige manier zijn om de crisis op te lossen.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Op een veiling bij Sotheby's in Parijs is het schilderij Iris van Claude Monet verkocht voor 50 miljoen euro. Het is daarmee het duurste kunstwerk ooit verkocht op een veiling in Frankrijk. De opbrengst werd vooraf geschat tussen de 22 en 30 miljoen euro.
8 minuten geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - Duizenden mensen in verschillende steden in Polen zijn de straat op gegaan voor abortusrechten. Het is zes jaar geleden dat de regering van de conservatief-nationalistische partij PiS abortus zo goed als verboden maakte in Polen. Enkel in uitzonderlijke gevallen, zoals na een verkrachting of incest, is het nog toegestaan om een abortus te ondergaan.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk zijn na de rellen van afgelopen zaterdag 217 mensen veroordeeld tot celstraffen na spoedprocedures, maakte justitieminister Gérald Darmanin donderdag bekend. Zo'n 2700 mensen zijn opgepakt vanwege de rellen.
4 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Canada en Turkije gaan meer met elkaar samenwerken, vooral op het gebied van handel, energie en defensie. De Canadese premier Mark Carney was op bezoek bij de Turkse president Recep Tayyip Erdogan om de nauwere samenwerking te bezegelen.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Een studentenprotest in de binnenstad van Parijs mag donderdag toch doorgaan. Een rechter heeft het verbod opgeschort, schrijven Franse media. Het protest moest om 14.00 uur van start gaan, maar werd rond dat tijdstip goedgekeurd. Volgens Le Parisien is de mars van de studentenbeweging Interfac inmiddels begonnen.
7 uur geledenKYIV (ANP) - Bij de nachtelijke Russische aanvallen op Oekraïne zijn drie ballistische raketten met clustermunitie ingezet. Dat schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Dergelijke munitie springt open voordat ze inslaat, om uiteen te vallen in meerdere kleinere springkoppen en zo meer schade aan te richten.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie presenteert komende week haar nieuwe voorstel voor versterking van de EU-grensbewakingsdienst Frontex. De Groenen maken zich grote zorgen over wat er tot nu toe over bekend is, onder wie de Nederlandse Europarlementariër Tineke Strik (PRO). Zij waarschuwt op voorhand voor de schending van het EU-recht en de mensenrechten als Frontex een stevigere rol krijgt bij het uitzetten van afgewezen asielzoekers naar landen buiten de EU.
8 uur geleden