Xi Jinping terug op wereldtoneel met acht gesprekken op een dag
DENPASAR (ANP) - Na zich tijdens de coronaperiode jaren niet op het wereldtoneel te hebben laten zien, is de Chinese president Xi Jinping terug op het wereldtoneel. Na een gesprek met de Amerikaanse president Joe Biden op maandag, sprak hij dinsdag met acht wereldleiders.
Xi had een drukke dag op de G20-top op het Indonesische Bali. Hij begon met een ontmoeting met de Franse president Macron, en sprak later onder andere met de Australische premier Anthony Albanese en de Nederlandse premier Mark Rutte. Verder ontmoette hij de leiders van Spanje, Argentinië, Zuid-Korea, Senegal en Indonesië.
Het was pas de tweede keer dat de Chinese president zijn land uitkwam sinds de pandemie begin 2020 uitbrak. Twee maanden terug reisde hij naar Kazachstan en Oezbekistan, waar hij sprak met onder anderen de Russische president Vladimir Poetin. China hanteert nog altijd een zeer streng coronabeleid, waardoor hele steden in lockdown moeten na een handvol coronabesmettingen.
In de afgelopen 2,5 jaar sprak Xi wel veel wereldleiders via telefoon- en videoverbinding, maar hij zei zelf maandag dat dat "geen alternatief" is voor een echt gesprek.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP) - Rusland is zaterdag op de Dag van de Overwinning begonnen met een uitgeklede militaire parade op het Rode Plein in Moskou. Er wordt geen zwaar materieel zoals tanks getoond, terwijl dat doorgaans wel gebeurt met de viering van de overwinning op nazi-Duitsland in de Tweede Wereldoorlog.
38 minuten geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië heeft een generaal uit de tijd van de verdreven president Bashar al-Assad opgepakt. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken was Khardal Ahmed Dayoub betrokken bij de chemische aanval op Oost-Ghouta, een buitenwijk van Damascus, in 2013.
4 uur geledenTENERIFE (ANP) - Vrijwel alle landen met opvarenden op het cruiseschip Hondius sturen vliegtuigen naar Tenerife om hun burgers te repatriëren. De toestellen worden tussen zaterdagavond en zondagochtend verwacht op de luchthaven Tenerife Sur, meldt de Canarische regering volgens persbureau EFE.
4 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico wil het schooljaar ruim een maand eerder beëindigen om het WK voetbal, dat het land samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert. Volgens onderwijsminister Mario Delgado speelt ook een hittegolf in meerdere deelstaten mee.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.
11 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.
13 uur geleden