Xi Jinping terug op wereldtoneel met acht gesprekken op een dag
DENPASAR (ANP) - Na zich tijdens de coronaperiode jaren niet op het wereldtoneel te hebben laten zien, is de Chinese president Xi Jinping terug op het wereldtoneel. Na een gesprek met de Amerikaanse president Joe Biden op maandag, sprak hij dinsdag met acht wereldleiders.
Xi had een drukke dag op de G20-top op het Indonesische Bali. Hij begon met een ontmoeting met de Franse president Macron, en sprak later onder andere met de Australische premier Anthony Albanese en de Nederlandse premier Mark Rutte. Verder ontmoette hij de leiders van Spanje, Argentinië, Zuid-Korea, Senegal en Indonesië.
Het was pas de tweede keer dat de Chinese president zijn land uitkwam sinds de pandemie begin 2020 uitbrak. Twee maanden terug reisde hij naar Kazachstan en Oezbekistan, waar hij sprak met onder anderen de Russische president Vladimir Poetin. China hanteert nog altijd een zeer streng coronabeleid, waardoor hele steden in lockdown moeten na een handvol coronabesmettingen.
In de afgelopen 2,5 jaar sprak Xi wel veel wereldleiders via telefoon- en videoverbinding, maar hij zei zelf maandag dat dat "geen alternatief" is voor een echt gesprek.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft zaterdag twee Palestijnen gedood in het noorden van de bezette Westelijke Jordaanoever. Het leger beschuldigde de twee ervan Israëlische militairen te hebben aangevallen.
54 minuten geledenMAAGDENBURG (ANP/DPA) - In Maagdenburg zijn de slachtoffers van de aanslag op de kerstmarkt van precies een jaar geleden herdacht. Op de herdenkingsbijeenkomst verzekerde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz de overlevenden en nabestaanden van de voortdurende steun van zijn regering.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil dat Washington zijn leidende rol behoudt in de vredesbesprekingen met Rusland. Hij reageert daarmee op opmerkingen van de Franse president Emmanuel Macron, die suggereerde dat Europa opnieuw directe gesprekken met Rusland moet aangaan als de pogingen van de VS mislukken.
4 uur geledenMOSKOU (ANP) - Minstens drie mensen zijn om het leven gekomen en veertig anderen zijn in het ziekenhuis opgenomen na een massale vergiftiging in een pension in Moskou. Dat meldt de Britse krant Daily Mail op basis van een verklaring van lokale autoriteiten.
5 uur geledenVAN HORN (ANP) - Een 33-jarige Duitse heeft zaterdag als eerste rolstoelgebruiker een reis richting de ruimte gemaakt. Michaela Benthaus, die in Nederland woont en werkt, vloog mee in een toeristische vlucht van Blue Origin naar de rand van de dampkring en terug.
6 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben voorgesteld om in Florida gesprekken te voeren samen met Oekraïense en Russische vertegenwoordigers. Dat zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zaterdag tegen verslaggevers.
8 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Verkiezingen in Oekraïne zijn alleen mogelijk wanneer de veiligheid van het stemproces is gewaarborgd, zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Daarmee bedoelt hij dat verkiezingen nu niet kunnen worden gehouden in door Rusland bezette delen van het land.
8 uur geleden