Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Xi houdt vast aan coronabeleid terwijl onvrede in Shanghai groeit

Xi houdt vast aan coronabeleid terwijl onvrede in Shanghai groeit

SHANGHAI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese president Xi Jinping houdt vast aan zijn strenge zero-Covid-beleid, terwijl de onvrede in Shanghai met de dag groeit. Een groot deel van de 26 miljoen inwoners zit in de derde week van een zware lockdown zonder te weten wanneer de maatregel eindigt.

Inwoners van Shanghai uiten op sociale media hun ongenoegen over onder meer voedsel- en medicijntekorten en de quarantainecentra. Sommige mensen bekritiseren ook het coronabeleid, anderen zeggen dat de lokale regering heeft gefaald. Een artikel met de kop 'Het geduld van de mensen in Shanghai heeft zijn limiet bereikt' werd van het platform WeChat verwijderd nadat het bericht viraal was gegaan.

Xi impliceerde tijdens een bezoek aan de provincie Hainan dat China zich moet houden aan het strenge beleid, ondanks de groeiende onvrede en de negatieve economische gevolgen. Hij zei dat het noodzakelijk is om "verlammende gedachten" en "oorlogsvermoeidheid" te overwinnen en dat tegelijkertijd geïmporteerde besmettingsgevallen en lokale heroplevingen van het coronavirus moeten worden voorkomen.

Omikron

Volgens de Chinese president kan er niet worden versoepeld en leidt "volharding" tot overwinningen. Beijing boekte lange tijd veel successen met het zero-Covid-beleid. Na de eerste maanden van de pandemie bleven de coronacijfers lange tijd laag, maar door de omikronvariant raken nu steeds meer Chinezen besmet. Ook buiten Shanghai zitten miljoenen mensen in lockdown.

De meeste besmettingsmeldingen komen uit Shanghai. Daar werden donderdag ruim 27.700 nieuwe gevallen gerapporteerd, een nieuw dagrecord. Een lokale functionaris verwacht dat het cijfer de komende tijd verder zal oplopen vanwege vertraagde testresultaten en familieleden die elkaar besmetten.

Meer uit Buitenland

Trump zegt dat hij NAVO sterker heeft gemaakt

WASHINGTON (ANP) - De NAVO is veel sterker dan een jaar geleden en dat komt volgens de Amerikaanse president Donald Trump door zijn beleid. Hij noemde als voorbeeld dat NAVO-landen nu naar defensieuitgaven van 5 procent van het bruto binnenlands product per jaar gaan. Hij erkende dat er momenteel problemen zijn, maar er komen volgens hem ook oplossingen die zijn regering én de NAVO heel gelukkig zullen maken.

1 uur geleden
Trump wil niet afreizen naar Parijs voor toekomstige G7-top

WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is niet geïnteresseerd om af te reizen naar Parijs voor een bijeenkomst van de G7. Dat zei de Amerikaanse president in reactie op vragen van journalisten tijdens zijn persmoment rond zijn eenjarige jubileum van zijn tweede termijn als president.

1 uur geleden
Trump zinspeelt op rol voor María Corina Machado in Venezuela

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zou de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado "graag" een rol geven in dat land. Dat zei hij tijdens een persconferentie in Washington rond zijn eenjarig jubileum in zijn tweede termijn als president.

1 uur geleden
Gouverneur Walz en andere functionarissen in Minnesota gedagvaard

MINNEAPOLIS (ANP/RTR) - De gouverneur van Minnesota, Tim Walz, en andere hooggeplaatste personen in de staat hebben dagvaardingen ontvangen, meldt een functionaris van het ministerie van Justitie aan persbureau Reuters. Volgens CBS News hebben de dagvaardingen te maken met een strafonderzoek naar het hinderen van federale agenten.

3 uur geleden
VN-rapport waarschuwt voor gevolgen 'bankroet' watersysteem

RICHMOND HILL (ANP) - Het wereldwijde watersysteem verkeert niet alleen in crisis, maar is op veel plaatsen ronduit "failliet", volgens een dinsdag verschenen VN-rapport. "Dit rapport vertelt een ongemakkelijke waarheid: veel regio's leven boven hun hydrologische stand en veel kritieke watersystemen zijn al bankroet", vat hoofdauteur Kaveh Madani van het VN-instituut voor Water, Milieu en Gezondheid de boodschap samen.

3 uur geleden
Le Pen bestrijdt veroordeling in hoger beroep

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politicus Marine Le Pen heeft in hoger beroep opnieuw bestreden dat ze schuldig is aan het sjoemelen met Europese gelden. Daarvoor werd ze eerder veroordeeld tot een celstraf.

3 uur geleden
Brussel wil landen verplichten bedrijven te weren van 5G-netwerk

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil EU-lidstaten kunnen verplichten risicovolle ict-leveranciers uit 5G-netwerken te weren, bevestigt Eurocommissaris Henna Virkkunen (Technologische soevereiniteit). Eerder op dinsdag presenteerde de Europese Commissie een voorstel voor een nieuw maatregelenpakket voor cyberveiligheid. Daarmee zouden landen en ict-leveranciers uit die landen kunnen worden aangemerkt als "hoog risico" voor de Europese cyberveiligheid en zo worden geweerd van Europese ict-netwerken, verduidelijkt de Eurocommissaris.

3 uur geleden