Xi en Scholz ontmoeten elkaar tijdens G20-top in Rio
RIO DE JANEIRO (ANP/RTR/AFP) - De Chinese president Xi Jinping en de Duitse bondskanselier Olaf Scholz hebben elkaar dinsdag ontmoet in Rio de Janeiro. Scholz benadrukte dat het belangrijk is dat China en Duitsland moeilijke onderwerpen met elkaar kunnen bespreken, waaronder economische kwesties en de Russische invasie in Oekraïne.
"Niemand zou zijn buurland moeten vrezen", zei Scholz tegen Xi.
De laatste ontmoeting van Xi en Scholz was in april. Scholz drong er destijds al bij de Chinese president op aan om druk uit te oefenen op Rusland om de oorlog in Oekraïne te beëindigen.
Laatste ontmoeting
De ontmoeting van dinsdag vond plaats aan de zijlijn van de G20-top in de Braziliaanse stad. Tijdens het forum komen de twintig grootste economieën van de wereld bijeen.
Mogelijk gaat het om de laatste ontmoeting tussen de twee regeringsleiders. In Duitsland zijn in februari nieuwe verkiezingen door een regeringscrisis. De liberale FDP stapte eerder deze maand uit de coalitie met de Groenen en de centrumlinkse SPD van Scholz.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Iran en de Verenigde Staten boeken vooruitgang in de onderhandelingen om hun oorlog te beëindigen, heeft de Iraanse parlementsvoorzitter zaterdagavond gezegd. Maar Mohammad Bagher Ghalibaf voegde eraan toe dat de partijen nog ver van een akkoord verwijderd zijn.
2 uur geledenSEOUL (ANP) - Noord-Korea heeft zondag minstens één ballistische raket getest, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. Het is de nieuwste test in een hele reeks recente lanceringen door Noord-Korea. De Zuid-Koreaanse legertop heeft volgens Yonhap één ballistische raket gedetecteerd die in oostelijke richting werd afgevuurd. Het Zuid-Koreaanse leger analyseert het incident.
5 uur geledenMADRID (ANP) - De regeringen van Brazilië, Spanje en Mexico hebben zaterdag toegezegd hun hulp aan Cuba op te voeren. Daarmee willen zij een volgens hen door een Amerikaanse blokkade veroorzaakte humanitaire crisis op het eiland verlichten. In een gezamenlijke verklaring riepen de drie landen op tot een oprechte dialoog, die in lijn is met de bepalingen van het Handvest van de Verenigde Naties. De landen voegden eraan toe dat het Cubaanse volk vrij moet zijn om zijn eigen toekomst te bepalen.
5 uur geledenWENEN (ANP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De marine van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft zaterdag gewaarschuwd dat elk schip dat de Straat van Hormuz nadert als een doelwit wordt beschouwd. Iran kondigde eerder op zaterdag aan de belangrijke zeestraat weer te willen afsluiten.
7 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft in het zuiden van Libanon een "gele lijn" ingesteld, vergelijkbaar met de denkbeeldige lijn waarmee het in Gaza zijn troepen scheidt van de door Hamas gecontroleerde gebieden. Het leger zei ook dat het een "terreurcel" had uitgeschakeld die langs deze grenslijn actief was.
8 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Op de Schelde bij Antwerpen kunnen weer schepen varen, meldt de brandweer. Het scheepvaartverkeer was eerder op zaterdag gestremd, omdat een Nederlands vrachtschip was gezonken.
9 uur geleden