
Xi en Scholz ontmoeten elkaar tijdens G20-top in Rio
RIO DE JANEIRO (ANP/RTR/AFP) - De Chinese president Xi Jinping en de Duitse bondskanselier Olaf Scholz hebben elkaar dinsdag ontmoet in Rio de Janeiro. Scholz benadrukte dat het belangrijk is dat China en Duitsland moeilijke onderwerpen met elkaar kunnen bespreken, waaronder economische kwesties en de Russische invasie in Oekraïne.
"Niemand zou zijn buurland moeten vrezen", zei Scholz tegen Xi.
De laatste ontmoeting van Xi en Scholz was in april. Scholz drong er destijds al bij de Chinese president op aan om druk uit te oefenen op Rusland om de oorlog in Oekraïne te beëindigen.
Laatste ontmoeting
De ontmoeting van dinsdag vond plaats aan de zijlijn van de G20-top in de Braziliaanse stad. Tijdens het forum komen de twintig grootste economieën van de wereld bijeen.
Mogelijk gaat het om de laatste ontmoeting tussen de twee regeringsleiders. In Duitsland zijn in februari nieuwe verkiezingen door een regeringscrisis. De liberale FDP stapte eerder deze maand uit de coalitie met de Groenen en de centrumlinkse SPD van Scholz.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft volgens Greenpeace onvoldoende geluisterd naar haar eigen klimaatadviseurs. De organisatie brengt in herinnering dat de Wetenschappelijke Klimaatadviesraad van de EU een maand geleden heeft aanbevolen te streven naar 90 tot 95 procent minder uitstoot van broeikasgassen in 2040. Die vermindering zou bovendien in de EU zelf moeten plaatsvinden en niet buiten de EU via koolstofhandel, vond de raad.
4 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft de plaatsvervangend ambassadeur John Ginkel ontboden om uitleg te geven over berichten dat de Verenigde Staten de leveringen van wapens aan Oekraïne hebben opgeschort. Volgens Kyiv wordt Rusland daardoor "aangemoedigd" om door te gaan met de oorlog, staat in een verklaring van het Oekraïense ministerie van Buitenlandse Zaken.
7 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Volgens Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) is het "logisch" dat de EU nu een nieuw klimaatdoel voor 2040 vastlegt. De Europese Commissie heeft voorgesteld de uitstoot van broeikasgassen per 2040 met 90 procent terug te dringen.
17 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil dat de uitstoot van broeikasgassen in 2040 met 90 procent is teruggebracht vergeleken met 1990, zo stelt ze woensdag voor. Daarbij wil de Commissie het voor lidstaten wel makkelijker maken dit klimaatdoel te bereiken, zeiden Eurocommissarissen Teresa Ribera (Schone Transitie) en Wopke Hoekstra (Klimaat) op een persconferentie.
39 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft een einde gemaakt aan de samenwerking met het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA). Het parlement en de belangrijke Raad van Hoeders stemden daar vorige week al mee in, maar nu zijn de banden officieel verbroken.
59 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar zegt dat het land de kans moet grijpen om de gijzelaars van Hamas te bevrijden. Het bericht op X komt enkele uren nadat de Amerikaanse president Donald Trump stelde dat Israël akkoord is met een bestand van zestig dagen, al gaat Saar daar niet expliciet op in.
1 uur geledenPARIJS/MADRID (ANP/AFP) - De extreme hitte in Europa heeft aan nog eens zeker vier mensen het leven gekost. In Frankrijk overleden twee personen door de warmte en in Spanje kwamen twee personen om bij een bosbrand die vermoedelijk kon ontstaan door de hoge temperaturen en de droogte. Op veel plekken in Frankrijk en Spanje schommelt de temperatuur al dagen rond de 40 graden.
1 uur geleden