Xi en Scholz ontmoeten elkaar tijdens G20-top in Rio
RIO DE JANEIRO (ANP/RTR/AFP) - De Chinese president Xi Jinping en de Duitse bondskanselier Olaf Scholz hebben elkaar dinsdag ontmoet in Rio de Janeiro. Scholz benadrukte dat het belangrijk is dat China en Duitsland moeilijke onderwerpen met elkaar kunnen bespreken, waaronder economische kwesties en de Russische invasie in Oekraïne.
"Niemand zou zijn buurland moeten vrezen", zei Scholz tegen Xi.
De laatste ontmoeting van Xi en Scholz was in april. Scholz drong er destijds al bij de Chinese president op aan om druk uit te oefenen op Rusland om de oorlog in Oekraïne te beëindigen.
Laatste ontmoeting
De ontmoeting van dinsdag vond plaats aan de zijlijn van de G20-top in de Braziliaanse stad. Tijdens het forum komen de twintig grootste economieën van de wereld bijeen.
Mogelijk gaat het om de laatste ontmoeting tussen de twee regeringsleiders. In Duitsland zijn in februari nieuwe verkiezingen door een regeringscrisis. De liberale FDP stapte eerder deze maand uit de coalitie met de Groenen en de centrumlinkse SPD van Scholz.
Meer uit Buitenland
STARBASE (ANP) - De testvlucht van ruimtevaartbedrijf SpaceX, die donderdagavond plaatselijke tijd zou worden uitgevoerd met de raket Starship, is uitgesteld.
8 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Ondanks dat Iran en de Verenigde Staten nog van mening verschillen over de uraniumvoorraad van Iran en de controle van de Straat van Hormuz, zijn er "goede tekenen" in de besprekingen. Dat heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio donderdag gezegd.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten sturen 5000 Amerikaanse militairen naar Polen, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Eerder meldden meerdere media dat het aantal Amerikaanse militairen flink zou dalen in Polen en Duitsland.
3 uur geledenNUUK (ANP/BLOOMBERG) - De opening van een nieuw Amerikaans consulaat in de Groenlandse hoofdstad Nuuk heeft geleid tot protesten. Inwoners zijn bezorgd over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor het eiland. Honderden mensen verzamelden zich met anti-Amerikaanse spandoeken en posters.
3 uur geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Een Turkse rechtbank heeft de belangrijkste oppositieleider Özgür Özel afgezet door het partijcongres waarbij hij in 2023 werd verkozen ongeldig te verklaren. Oppositiepartij CHP noemt de uitspraak een "gerechtelijke staatsgreep" en roept op tot protesten en juridische stappen.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De driedaagse militaire oefening van Rusland met Belarus is afgelopen. Dat zei president Vladimir Poetin, die samen met zijn Belarussische ambtgenoot Aleksandr Loekasjenko donderdag toezag op de oefening per videoverbinding. Belangrijk onderdeel van de exercitie was het trainen met het nucleaire arsenaal.
10 uur geledenROME (ANP) - Italië wil sancties tegen een Israëlische minister voor zijn behandeling van de activisten van de Global Sumud Flotilla. Minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas gevraagd om dat op de agenda te zetten voor de volgende bijeenkomst van buitenlandministers, schrijft hij op X.
11 uur geleden