Xi en Scholz ontmoeten elkaar tijdens G20-top in Rio
RIO DE JANEIRO (ANP/RTR/AFP) - De Chinese president Xi Jinping en de Duitse bondskanselier Olaf Scholz hebben elkaar dinsdag ontmoet in Rio de Janeiro. Scholz benadrukte dat het belangrijk is dat China en Duitsland moeilijke onderwerpen met elkaar kunnen bespreken, waaronder economische kwesties en de Russische invasie in Oekraïne.
"Niemand zou zijn buurland moeten vrezen", zei Scholz tegen Xi.
De laatste ontmoeting van Xi en Scholz was in april. Scholz drong er destijds al bij de Chinese president op aan om druk uit te oefenen op Rusland om de oorlog in Oekraïne te beëindigen.
Laatste ontmoeting
De ontmoeting van dinsdag vond plaats aan de zijlijn van de G20-top in de Braziliaanse stad. Tijdens het forum komen de twintig grootste economieën van de wereld bijeen.
Mogelijk gaat het om de laatste ontmoeting tussen de twee regeringsleiders. In Duitsland zijn in februari nieuwe verkiezingen door een regeringscrisis. De liberale FDP stapte eerder deze maand uit de coalitie met de Groenen en de centrumlinkse SPD van Scholz.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - VN-chef Antonio Guterres heeft de Verenigde Staten en Rusland opgeroepen snel een nieuw nucleair akkoord te sluiten. Het bestaande verdrag staat op het punt te verlopen, wat volgens hem een "ernstig moment voor de internationale vrede en veiligheid" is.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Een kostbare kroon die dieven bij de kraak uit het Louvre probeerden te stelen, wordt volledig gerestaureerd, heeft het museum aangekondigd. De kroon van keizerin Eugénie, de vrouw van Napoleon III, viel toen de dieven het museum verlieten. Hij is vrijwel compleet, maar wel ernstig beschadigd.
6 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Ongeveer 55.000 Oekraïense soldaten zijn sinds het begin van de oorlog tegen Rusland omgekomen, meldt president Volodymyr Zelensky in een interview met tv-zender France 2. Volgens hem wordt daarnaast ook een groot aantal mensen vermist. Oekraïne brengt normaal gesproken nauwelijks cijfers naar buiten over het aantal slachtoffers in de oorlog.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De hoogste leider van Iran moet zich grote zorgen maken, heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd in een interview met NBC News. De president dreigt al langer met geweld en heeft ook schepen en gevechtsvliegtuigen naar het Midden-Oosten gestuurd.
7 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse justitie doet onderzoek naar een man van 80 voor zijn rol in het organiseren van reizen naar Sarajevo in de jaren 90 om op mensen te schieten, meldt persbureau Reuters op basis van twee bronnen. Het onderzoek naar het zogenoemde "scherpschutterstoerisme" loopt al langer, maar voor het eerst is een verdachte in beeld.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken zegt dat vrijdag in Oman gesproken wordt met de VS over het kernprogramma van het land. Volgens de Amerikaanse nieuwssite Axios hebben leiders in het Midden-Oosten voorkomen dat de onderhandelingen zouden mislukken.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De humanitaire situatie in Cuba zal verslechteren, of zelfs instorten, als er niet in de oliebehoefte wordt voorzien, waarschuwt de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, António Guterres, volgens zijn woordvoerder. De Verenigde Staten dreigen met importheffingen voor landen die olie aan Cuba leveren.
8 uur geleden