Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Xavier Durlinger met vijftien messteken om het leven gebracht

Xavier Durlinger met vijftien messteken om het leven gebracht

ROERMOND (ANP) - De 19-jarige Xavier Durlinger uit Sittard is vorig jaar met vijftien messteken om het leven gebracht. Dat liet het Openbaar Ministerie (OM) woensdag weten tijdens een eerste inleidende zitting voor de rechtbank in Roermond. Het OM verdenkt de 23-jarige Merlijn C. van de moord. De rechtbank verlengde diens voorarrest met drie maanden en wees een verzoek door het OM af de verdachte te laten observeren in het Pieter Baan Centrum.

De verdachte, net als Durlinger uit Sittard afkomstig, werd op 3 april opgepakt. De man wordt verdacht van moord of gekwalificeerde doodslag. Dat betekent iemand om het leven brengen om een ander strafbaar feit te verhullen, zoals diefstal.

Het lichaam van de 19-jarige Durlinger werd 19 mei vorig jaar gevonden op de Kollenberg in Sittard, een week nadat zijn moeder hem als vermist had opgegeven. Zijn lichaam was bedekt met bladeren en takken. De verdachte meldde zichzelf bij de politie met de fiets van de sleutel van Durlinger, naar eigen zeggen om de politie te helpen na het zien van een uitzending van Opsporing Verzocht, waarin de fiets centraal stond.

Grote hoeveelheid softdrugs en pillen

De verdachte was net zoals Xavier Durlinger voor eenzelfde wietlijn dealer waarbij wiet en pillen met dezelfde fiets werden afgeleverd. Bij een onderzoek in de woning van Durlinger op 13 mei vorig jaar vond de politie een grote hoeveelheid softdrugs en pillen.

De verdachte werd eerst als getuige gehoord. Uiteindelijk vond de politie bloed in onder meer een rugzak van de verdachte. Die werd daarop aangehouden. De rechtbank houdt de man vast omdat hij geen goede verklaring voor die bloedsporen heeft.

Geen bloed gevonden

Volgens advocaat Mischa Geeratz moet bij vijftien messteken veel bloed zijn gevloeid, maar op de jas van de verdachte is geen bloed gevonden. Ook is er geen motief, aldus Geeratz. De raadsman vroeg vergeefs om vrijlating van de verdachte.

Volgens het OM maakt de jonge verdachte een wat kinderlijke indruk. Uit een psychologisch onderzoek bleek dat hij hoogbegaafd is. Hij zou veel wiet roken en een skater zijn. Maar het OM vindt dat er te veel aanwijzingen zijn dat C. Durlinger om het leven heeft gebracht. Aanwijzingen die volgens Geeratz echter vooral uit aannames zouden bestaan.

Meer uit Binnenland

Burgemeester Deurne spreekt van intrieste dag na afbranden huizen

DEURNE (ANP) - De burgemeester van Deurne spreekt van "een intrieste dag" voor de bewoners van de huizen die maandag grotendeels zijn verwoest door een brand. "Hun verhalen maken een grote indruk", schrijft Greet Buter op Facebook. Ze geeft aan dat niemand gewond is geraakt door de brand, "maar het effect op de bewoners en de buurt is natuurlijk enorm…"

2 minuten geleden
ANWB waarschuwt voor drukte op Amsterdamse wegen door SAIL

AMSTERDAM (ANP) - Het wordt de komende dagen druk op de weg in en rond Amsterdam. Daarvoor waarschuwt de ANWB vanwege SAIL. Het nautische evenement begint woensdag en duurt tot en met zondag.

43 minuten geleden
Onno Hoes tijdelijk burgemeester van Tilburg

TILBURG (ANP) - VVD'er Onno Hoes wordt tijdelijk burgemeester van Tilburg. Hij vervangt Theo Weterings, die eind deze maand afscheid neemt.

3 uur geleden
NVWA: terugroepactie Franse kaas heeft geen zin

UTRECHT (ANP) - Franse kazen uit partijen die in Frankrijk zijn teruggeroepen vanwege mogelijke besmetting met de listeriabacterie, zijn ook in Nederland verkocht. Er komen nu echter geen terugroepacties. De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) ziet daar "geen toegevoegde waarde" in, want de kaasjes zijn over hun houdbaarheidsdatum heen en "naar alle waarschijnlijkheid reeds geconsumeerd".

3 uur geleden
Eén aanhouding tijdens heel weekend Lowlands

BIDDINGHUIZEN (ANP) - De politie heeft afgelopen weekend een persoon aangehouden tijdens het festival Lowlands dat van vrijdag tot en met zondag werd gehouden in Biddinghuizen. Het is onbekend waar de arrestant van wordt verdacht.

3 uur geleden
Henk Poort zingt Wilhelmus in aanloop naar F1-race in Zandvoort

ZANDVOORT (ANP) - Henk Poort zingt dit jaar het volkslied voorafgaand aan de Grote Prijs van Nederland. Ook Yves Berendse, Outsiders en Gerard Joling treden eind deze maand op tijdens het Formule 1-weekend in Zandvoort.

4 uur geleden
Meisje slachtoffer van zedenmisdrijf in park Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Een meisje is slachtoffer geworden van een zedenmisdrijf in het Zuiderpark in Rotterdam, meldt de politie. Ze was vorige week dinsdag in de middag met haar moeder in het park. Nadat ze een paar minuten uit het zicht was verdwenen, zei ze tegen haar moeder dat een man in de bosjes aan haar had gezeten.

4 uur geleden