'Xavier Becerra wordt nieuwe minister Gezondheid VS'
WASHINGTON (ANP) - Aankomend Amerikaans president Joe Biden heeft de Californische procureur-generaal Xavier Becerra gekozen als kandidaat voor de post van minister van Gezondheid, meldt The New York Times zondag op basis van anonieme bronnen.
Voormalig congreslid Becerra krijgt de zware taak het gezondheidsministerie te leiden terwijl het worstelt met de aanpak van het coronavirus in het land. De afgelopen tijd zijn dagelijks recordaantallen Amerikanen besmet geraakt met het longvirus en sterven ieder dag meer dan 2000 inwoners. Ook bereiden de VS een grote vaccinatiecampagne voor. Tot nu toe zijn meer dan 281.000 Amerikanen gestorven aan Covid-19.
De 62-jarige Becerra heeft een Latijns-Amerikaanse achtergrond. De keuze voor Becerra, die ook werd beschouwd als kandidaat voor andere posten waaronder minister van Justitie, komt op het moment waarop de druk op Biden toenam om meer diversiteit in zijn kabinetsbenoemingen aan te brengen. Met name vanuit de Latino-gemeenschap klonk er kritiek.
Volgens persbureau Reuters draagt Biden naar verwachting Rochelle Walensky, hoofd infectieziekten in het ziekenhuis van Massachusetts, voor om de Amerikaanse gezondheidsautoriteit CDC te gaan leiden.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - Europese leiders zijn blij met de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump dat er voorlopig geen aanvallen worden uitgevoerd op de Iraanse energie-infrastructuur.
39 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - Burgemeesters van plaatsen in het zuiden van Libanon zeggen bevelen van de Israëlische krijgsmacht (IDF) te hebben gekregen om de ontheemden die daar worden opgevangen weer weg te sturen. Het gaat om mensen die gevlucht zijn uit andere dorpen en steden, plaatsen die bekendstaan als bolwerken van Hezbollah.
41 minuten geledenROME (ANP/RTR) - Het lijkt erop dat de Italiaanse premier Giorgia Meloni het referendum over een belangrijke hervorming van het rechtssysteem nipt heeft verloren, blijkt uit de exitpolls. Dit kan een klap voor de regering betekenen in aanloop naar de verkiezingen van volgend jaar.
1 uur geledenNAQURA (ANP/AFP) - Het hoofdkwartier van de VN-vredesmacht in Libanon (UNIFIL) is geraakt door een projectiel, meldt de organisatie in een verklaring. UNIFIL denkt dat het projectiel is afgevuurd door een "niet-statelijke actor". De Libanese beweging Hezbollah verklaarde eerder Israëlische troepen in dezelfde stad te hebben aangevallen.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische minister van Financiën heeft gepleit voor de annexatie van het zuiden van buurland Libanon. De rechtse hardliner Bezalel Smotrich deed dat pleidooi op de radio.
1 uur geledenATHENE (ANP/AFP) - Het proces rond de treinramp in Griekenland in 2023 waarbij 57 doden vielen, is uitgesteld tot 1 april. Lang werd uitgekeken naar de rechtszaak, waarin 36 mensen terechtstaan en meer dan 350 getuigen zullen worden gehoord. De reden van het uitstel: de rechtszaal waarin de rechtszaak gehouden zou worden, bleek maandag te klein voor de vele toegestroomde nabestaanden en aanwezigen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran wil dringend een deal sluiten en dat zou binnen vijf dagen of zelfs eerder kunnen gebeuren, zei de Amerikaanse president Donald Trump tegen Fox Business. Trump maakte op Truth Social bekend dat Iran en de VS de afgelopen dagen in gesprek zijn geweest over een "volledige en totale oplossing" voor de oorlog in het Midden-Oosten. In afwachting daarvan pauzeren de VS vijf dagen de aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten.
2 uur geleden