'Xavier Becerra wordt nieuwe minister Gezondheid VS'
WASHINGTON (ANP) - Aankomend Amerikaans president Joe Biden heeft de Californische procureur-generaal Xavier Becerra gekozen als kandidaat voor de post van minister van Gezondheid, meldt The New York Times zondag op basis van anonieme bronnen.
Voormalig congreslid Becerra krijgt de zware taak het gezondheidsministerie te leiden terwijl het worstelt met de aanpak van het coronavirus in het land. De afgelopen tijd zijn dagelijks recordaantallen Amerikanen besmet geraakt met het longvirus en sterven ieder dag meer dan 2000 inwoners. Ook bereiden de VS een grote vaccinatiecampagne voor. Tot nu toe zijn meer dan 281.000 Amerikanen gestorven aan Covid-19.
De 62-jarige Becerra heeft een Latijns-Amerikaanse achtergrond. De keuze voor Becerra, die ook werd beschouwd als kandidaat voor andere posten waaronder minister van Justitie, komt op het moment waarop de druk op Biden toenam om meer diversiteit in zijn kabinetsbenoemingen aan te brengen. Met name vanuit de Latino-gemeenschap klonk er kritiek.
Volgens persbureau Reuters draagt Biden naar verwachting Rochelle Walensky, hoofd infectieziekten in het ziekenhuis van Massachusetts, voor om de Amerikaanse gezondheidsautoriteit CDC te gaan leiden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben volledige inreisverboden ingesteld voor burgers van nog eens zeven landen. Het gaat om Burkina Faso, Mali, Niger, Zuid-Soedan en Syrië, en ook Laos en Sierra Leone, waar voorheen slechts gedeeltelijke beperkingen voor golden. Ook voor personen met door de Palestijnse Autoriteit afgegeven reisdocumenten gelden volledige beperkingen, meldt het Witte Huis.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump blijft achter Witte Huis-stafchef Susie Wiles staan, na de publicatie van een artikel in het tijdschrift Vanity Fair. Daarin stelde ze dat Trump, hoewel hij niet drinkt, een "alcoholische persoonlijkheid heeft".
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat hij het Amerikaanse volk gaat toespreken. Dat gebeurt woensdag om 21.00 uur (lokale tijd) vanuit het Witte Huis. Het is dan in Nederland 03.00 uur in de nacht van woensdag op donderdag.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije blijft bij zijn weigering akkoord te gaan met de start van officiële EU-toetredingsonderhandelingen met Oekraïne. Ook wil Hongarije niet dat de EU-regeringsleiders tijdens hun top van donderdag akkoord gaan met volgende stappen richting de EU voor Moldavië, Albanië en Montenegro. Dit zei de Deense minister Marie Bjerre van Europese Zaken na afloop van een vergadering met EU-ministers.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Er komt geen stemming in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden over het verlengen van de subsidies om zorgpremies betaalbaar te houden, meldt de Republikeinse voorzitter Mike Johnson. De stemming was een laatste poging van gematigde Republikeinen om een stijging van de zorgpremies te voorkomen, voordat wetgevers vrijdag met kerstreces gaan.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben Colombia's grootste drugskartel Clan del Golfo bestempeld als terroristische organisatie. In een verklaring noemt buitenlandminister Marco Rubio de groepering een "gewelddadige en machtige criminele organisatie" die voornamelijk leeft van cocaïnehandel en verantwoordelijk is voor terroristische aanslagen in Colombia.
7 uur geledenHELSINKI (ANP) - De EU-landen aan de Russische grens mogen niet alleen opdraaien voor hun veiligheid, vinden ze. Acht 'oostflankstaten' vragen de Europese Unie om hun verdediging tegen Rusland "onmiddellijk" en met voorrang te versterken.
7 uur geleden