Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Xavi ziet toekomst in Barcelona

Xavi ziet toekomst in Barcelona

DOHA (ANP) - De Spaanse oud-voetballer Xavi wil graag trainer van FC Barcelona worden, maar niet nu. De 40-jarige Catalaan had in januari al de kans om bij 'zijn' club aan de slag te gaan, toen Ernesto Valverde werd ontslagen. Xavi wil echter niet tussentijds instappen.

"Ik begin alleen aan een nieuw project, waarin ik alles zelf kan beslissen", zegt de voormalige strateeg op het middenveld van Barcelona in een interview met de krant La Vanguardia. "Maar het is duidelijk dat ik terug wil naar Barcelona."

Xavi is nu in Qatar trainer van Al Sadd. Ook bondscoach Ronald Koeman werd in januari gepolst door Barcelona om Valverde op te volgen. Koeman wil echter eerst met Oranje meedoen aan het EK, dat onlangs werd verplaatst van komende zomer naar volgend jaar. Barcelona kwam uiteindelijk uit bij Quique Setién. Hij ondertekende een contract tot medio 2022 in Camp Nou.

Volgens Xavi heeft Barcelona genoeg kwaliteit in de ploeg om prijzen te pakken. "Met keeper Ter Stegen, linksback Jordi Alba, centrumverdediger Gerard Piqué en verdedigende middenvelder Sergio Busquets hebben ze spelers in huis die op hun positie de beste ter wereld zijn. En Lionel Messi is de beste voetballer ter wereld. Spelers als Suárez, Frenkie de Jong en Arthur zijn voetballers waar Barcelona nog jaren mee vooruit kan. De basis is erg goed", aldus Xavi. "Ze hebben nog een topaanvaller nodig, een type als Neymar, al weet ik niet of hij nu in de groep zou passen. Denk dan aan Jadon Sancho of Serge Gnabry."

Meer uit Voetbal

Real Madrid voorlopig zonder geblesseerde Rodrygo

MADRID (ANP) - Real Madrid kan voorlopig geen beroep doen op de Braziliaan Rodrygo. De aanvaller heeft een peesontsteking in zijn rechterhamstring, meldt de Spaanse voetbalclub op zijn website. Real doet geen mededeling over de duur van zijn afwezigheid, maar de aard van de blessure vraagt om een zorgvuldige behandeling.

1 uur geleden
Boze Ronaldo ontbreekt opnieuw bij Al Nassr

RIYAD (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo mist vrijdag ook de thuiswedstrijd van Al Nassr tegen Al Ittihad. Volgens veel media is de Portugese vedette nog steeds teleurgesteld in het staatsinvesteringsfonds PIF uit Saudi-Arabië.

1 uur geleden
Feyenoord haalt Kraaijeveld bij selectie van eerste elftal

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Thijs Kraaijeveld definitief naar de selectie van het eerste elftal gehaald. De 18-jarige verdediger trainde al vaak mee met de ploeg van trainer Robin van Persie.

3 uur geleden
Torino neemt per direct afscheid van verdediger Schuurs

TURIJN (ANP) - Perr Schuurs heeft per direct afscheid genomen van Torino. Dat meldt de nummer 13 van de Serie A op de eigen website.

3 uur geleden
Van Persie: bedreigingen aan Te Kloese respectloos en ongepast

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie veroordeelt de bedreigingen aan het adres van directeur Dennis te Kloese van Feyenoord. "Ik vind het respectloos tegenover Dennis", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van zondag met FC Utrecht.

6 uur geleden
Verdediger Nuytinck na bijna een jaar revalideren terug bij NEC

NIJMEGEN (ANP) - Bram Nuytinck (35) keert terug in de selectie van NEC voor de Eredivisiewedstrijd tegen Heracles Almelo van zaterdag. De ervaren centrale verdediger scheurde zijn kruisband in april vorig jaar en is nu voldoende hersteld.

8 uur geleden
Ajax zonder laatste winteraankopen op jacht naar revanche op AZ

AMSTERDAM (ANP) - Ajax kan zondag in de Eredivisiewedstrijd tegen AZ hoogstwaarschijnlijk nog niet beschikken over de nieuwste aanwinsten Maher Carrizo, Oleksandr Zintsjenko en Maarten Paes. "Zij zijn op dit moment alle drie nog niet speelgerechtigd", zei Ajax-trainer Fred Grim vrijdag op een persconferentie.

11 uur geleden