Xavi ziet toekomst in Barcelona
DOHA (ANP) - De Spaanse oud-voetballer Xavi wil graag trainer van FC Barcelona worden, maar niet nu. De 40-jarige Catalaan had in januari al de kans om bij 'zijn' club aan de slag te gaan, toen Ernesto Valverde werd ontslagen. Xavi wil echter niet tussentijds instappen.
"Ik begin alleen aan een nieuw project, waarin ik alles zelf kan beslissen", zegt de voormalige strateeg op het middenveld van Barcelona in een interview met de krant La Vanguardia. "Maar het is duidelijk dat ik terug wil naar Barcelona."
Xavi is nu in Qatar trainer van Al Sadd. Ook bondscoach Ronald Koeman werd in januari gepolst door Barcelona om Valverde op te volgen. Koeman wil echter eerst met Oranje meedoen aan het EK, dat onlangs werd verplaatst van komende zomer naar volgend jaar. Barcelona kwam uiteindelijk uit bij Quique Setién. Hij ondertekende een contract tot medio 2022 in Camp Nou.
Volgens Xavi heeft Barcelona genoeg kwaliteit in de ploeg om prijzen te pakken. "Met keeper Ter Stegen, linksback Jordi Alba, centrumverdediger Gerard Piqué en verdedigende middenvelder Sergio Busquets hebben ze spelers in huis die op hun positie de beste ter wereld zijn. En Lionel Messi is de beste voetballer ter wereld. Spelers als Suárez, Frenkie de Jong en Arthur zijn voetballers waar Barcelona nog jaren mee vooruit kan. De basis is erg goed", aldus Xavi. "Ze hebben nog een topaanvaller nodig, een type als Neymar, al weet ik niet of hij nu in de groep zou passen. Denk dan aan Jadon Sancho of Serge Gnabry."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een derde thuisnederlaag op rij ternauwernood voorkomen. Florian Wirtz maakte in de competitiewedstrijd tegen Sunderland, via verdediger Nordi Mukiele, in de slotfase gelijk voor het elftal van trainer Arne Slot: 1-1. Een week eerder won PSV met 4-1 op Anfield en daarvoor was Nottingham Forest met 3-0 te sterk.
6 uur geledenBERLIJN (ANP) - Bayern München heeft in het Duitse bekertoernooi moeizaam de kwartfinales bereikt. Het elftal van trainer Vincent Kompany won in Berlijn met 3-2 van Union Berlin.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een thuiszege op Brentford geboekt. De koploper was met 2-0 te sterk.
7 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft zich als eerste geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De Alkmaarders maakten na rust een achterstand bij PEC Zwolle ongedaan: 1-3. Aanvoerder Sven Mijnans maakte twee doelpunten voor AZ.
7 uur geledenBILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.
8 uur geledenGLASGOW (ANP) - Wilfried Nancy is de nieuwe trainer van Celtic. De Schotse kampioen neemt de 48-jarige Fransman over van de Amerikaanse club Columbus Crew.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).
11 uur geleden