Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Xavi ziet toekomst in Barcelona

Xavi ziet toekomst in Barcelona

DOHA (ANP) - De Spaanse oud-voetballer Xavi wil graag trainer van FC Barcelona worden, maar niet nu. De 40-jarige Catalaan had in januari al de kans om bij 'zijn' club aan de slag te gaan, toen Ernesto Valverde werd ontslagen. Xavi wil echter niet tussentijds instappen.

"Ik begin alleen aan een nieuw project, waarin ik alles zelf kan beslissen", zegt de voormalige strateeg op het middenveld van Barcelona in een interview met de krant La Vanguardia. "Maar het is duidelijk dat ik terug wil naar Barcelona."

Xavi is nu in Qatar trainer van Al Sadd. Ook bondscoach Ronald Koeman werd in januari gepolst door Barcelona om Valverde op te volgen. Koeman wil echter eerst met Oranje meedoen aan het EK, dat onlangs werd verplaatst van komende zomer naar volgend jaar. Barcelona kwam uiteindelijk uit bij Quique Setién. Hij ondertekende een contract tot medio 2022 in Camp Nou.

Volgens Xavi heeft Barcelona genoeg kwaliteit in de ploeg om prijzen te pakken. "Met keeper Ter Stegen, linksback Jordi Alba, centrumverdediger Gerard Piqué en verdedigende middenvelder Sergio Busquets hebben ze spelers in huis die op hun positie de beste ter wereld zijn. En Lionel Messi is de beste voetballer ter wereld. Spelers als Suárez, Frenkie de Jong en Arthur zijn voetballers waar Barcelona nog jaren mee vooruit kan. De basis is erg goed", aldus Xavi. "Ze hebben nog een topaanvaller nodig, een type als Neymar, al weet ik niet of hij nu in de groep zou passen. Denk dan aan Jadon Sancho of Serge Gnabry."

Meer uit Voetbal

FIFA-baas Infantino noemt peperdure WK-tickets 'marktconform'

BEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.

1 uur geleden
Arsenal bereikt finale Champions League door zege op Atlético

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.

12 uur geleden
International Simons geopereerd aan rechterknie

LONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.

13 uur geleden
Willem II wint eerste duel met RKC Waalwijk in play-offs met 1-0

WAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.

14 uur geleden
NAC Breda accepteert uitspraak en ziet af van verdere procedures

BREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.

15 uur geleden
Bayern-coach Kompany op zijn hoede voor jong PSG

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.

17 uur geleden
Trainer Terzic volgt Valverde na dit seizoen op bij Athletic Club

BILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.

21 uur geleden