Xavi zet Dembélé onder druk: bijtekenen of wegwezen
BARCELONA (ANP) - Coach Xavi Hernandez van FC Barcelona heeft spits Ousmane Dembélé voor het blok gezet. Als de Franse international niet snel bijtekent, dan ziet de Catalaanse club geen andere oplossing dan hem in deze winterse transferperiode te verkopen.
"Of de speler verlengt zijn contract of we zoeken naar een andere club. Er is geen andere oplossing", zei Xavi op een persconferentie in aanloop naar de bekerwedstrijd tegen Athletic Bilbao op donderdag.
De 24-jarige Dembélé kwam in 2017 over van Borrussia Dortmund voor een bedrag van 105 miljoen euro. Zijn contract loopt eind juni af. De Franse aanvaller was in zijn periode bij Barcelona vaak geblesseerd; hij scoorde 31 keer in 129 gespeelde wedstrijden.
"Hij wil blijven, maar er is nog steeds geen overeenstemming, dus we moeten als club een beslissing nemen: het is verlengen en anders vertrekken. Het is jammer, want hij heeft elke mogelijke minuut gespeeld sinds ik trainer ben", zei Xavi.
Meer uit Voetbal
VENLO (ANP) - Marinus Dijkhuizen (54) is vanaf komend seizoen de hoofdtrainer van VVV-Venlo, meldt de club op zijn website. Dijkhuizen komt over van De Graafschap, waar hij de afgelopen anderhalf jaar actief was als trainer. In Venlo heeft hij een contract getekend voor twee seizoenen.
49 minuten geledenLONDEN (ANP/BELGA) - Andrew Robertson zet zijn loopbaan voort bij Tottenham Hotspur. Dat hebben de Spurs gemeld. De 32-jarige verdediger, die met Schotland deelneemt aan het WK, komt transfervrij over van Liverpool. In Londen wordt hij ploeggenoot van Xavi Simons en Micky van de Ven.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voorzitter Evgeny Levchenko van de Nederlandse spelersvakbond VVCS vindt dat voetballers te weinig ruimte krijgen om zich uit te spreken over politiek en mensenrechtenschendingen. Dat zegt hij in een interview met Vrij Nederland, dat hem sprak met het oog op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Er zijn in het afgelopen seizoen in de Eredivisie ondanks de inzet van de videoscheidsrechter (VAR) 21 foute beslissingen genomen tijdens 306 wedstrijden. Dat heeft manager scheidsrechterszaken Raymond van Meenen vrijdag bekendgemaakt in Zeist. Een jaar eerder ging het om 26 gevallen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hans Jorritsma, voormalig hockeyer, hockeybondscoach en teammanager van het Nederlands voetbalelftal, is donderdag in zijn woonplaats Amsterdam na een periode van ziekte op 77-jarige leeftijd overleden. Dat laat zijn familie vrijdag aan het ANP weten.
6 uur geledenTOLUCA (ANP) - Mexico heeft de voorbereiding op het WK voetbal in eigen land afgesloten met een ruime overwinning op Servië. De ploeg van trainer Javier Aguirre versloeg de Serviërs in het Mexicaanse Toluca met 5-1.
7 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De Mexicaanse autoriteiten hebben bezoekers van het WK voetbal dat over een kleine week begint, gerustgesteld. "We zijn klaar om het WK te organiseren met inachtneming van alle noodzakelijke veiligheidsmaatregelen", zei de Mexicaanse minister van Buitenlandse Zaken Roberto Velasco na een ontmoeting met zijn Duitse ambtsgenoot in Mexico-Stad.
7 uur geleden