Xavi wil dat FC Barcelona goed spel ook omzet in resultaten
BARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona moet dit jaar in de Champions League goed voetbal omzetten in positieve resultaten. Dat zei Barcelona-coach Xavi aan de vooravond van de eerste groepswedstrijd in de Champions League tegen Antwerp, de Belgen die nu gecoacht worden door voormalig Barça-speler Mark van Bommel.
"Het is tijd om een stap vooruit te zetten in de Champions League", zei de coach van de Spaanse landskampioen van middenvelder Frenkie de Jong. "Het doel is om bovenin de groep te eindigen en geplaatst te zijn in de loting van de knock-outfase. Maar het gaat om daden en niet om woorden."
Barcelona wist zich in de afgelopen twee seizoenen niet te plaatsen voor de knock-outfase. "Vorig seizoen deed de ploeg het qua spel goed, maar niet wat betreft de resultaten", vond Xavi. "Dit jaar moeten we goed spelen en resultaten halen."
Xavi kan tegen Antwerp niet beschikken over verdediger Ronald Araújo en middenvelder Pedri. "We hadden kunnen streven naar hun rentree, maar ik geef er de voorkeur aan voorzichtig te zijn."
Meer uit Voetbal
TOKIO (ANP/RTR) - De 58-jarige Japanner Kazuyoshi Miura maakt zich op voor zijn 41e seizoen als profvoetballer. "Mijn passie voor het voetbal is niet veranderd, hoe oud ik ook ben", zei hij tijdens een presentatie bij zijn nieuwe club Fukushima United.
5 uur geledenDUBAI (ANP) - Alle inkomsten uit de kaartverkoop van het WK 2026 worden geïnvesteerd in het voetbal wereldwijd, verzekert voorzitter Gianni Infantino van de FIFA. "We zijn de enige organisatie in de wereld die voetbal wereldwijd financiert", zei de Zwitser. "Daarom wordt er in zoveel landen gevoetbald."
5 uur geledenRABAT (ANP) - Gastland Marokko gaat als groepswinnaar de knock-outfase in van de Afrika Cup. De ploeg van bondscoach Walid Regragui won in Rabat met 3-0 van Zambia en eindigde met 7 punten bovenaan in groep A.
16 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist ook de laatste wedstrijd van Manchester United in dit kalenderjaar. Coach Ruben Amorim gaf op de website van de club aan dat de verdediger dinsdag ontbreekt in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers.
17 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ begint aan de tweede seizoenshelft met een gewijzigde technische staf. De Alkmaarse Eredivisionist meldt dat assistent-trainer Kenneth Goudmijn en keepers- en assistent-trainer Nick van Aart in het nieuwe jaar geen rol meer spelen in de staf rond hoofdtrainer Maarten Martens.
19 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA meldt dat er al meer dan 150 miljoen aanvragen zijn voor tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens de bond kwam dit recordaantal verzoeken van fans uit meer dan tweehonderd verschillende landen.
20 uur geledenROME (ANP/RTR) - Coach Maurizio Sarri van de Italiaanse club Lazio heeft een hartoperatie ondergaan. Dat meldt de club uit de Serie A op zijn website. Het zou gaan om een kleine ingreep en de 66-jarige trainer kan volgens de club de komende dagen zijn werkzaamheden hervatten. Vermoedelijk zit hij zondag gewoon op de bank als Lazio Napoli ontvangt.
21 uur geleden