Xavi: voor Messi staat de deur altijd open bij FC Barcelona
BARCELONA (ANP) - Lionel Messi kan altijd terugkeren bij FC Barcelona als hij dat wil. Dat zei trainer Xavi een dag voor de Clásico in Madrid tegen Real. "Leo is de beste voetballer ooit, bij Barcelona gaan de deuren altijd voor hem open", zei Xavi, die jaren in het Catalaanse elftal samenspeelde met Messi. "Zolang ik hier de trainer ben, mag hij iedere dag de training komen bekijken en met ons praten."
De 34-jarige Argentijn verliet Barcelona afgelopen zomer in tranen. Mede vanwege de financiële problemen lukte het de Catalaanse club niet om het aflopende contract van Messi te verlengen. De aanvaller, zeven keer winnaar van de Gouden Bal, verhuisde daarom naar Paris Saint-Germain. Messi koerst met PSG weliswaar onbedreigd af op de Franse titel, maar toch werd hij vorige week net als Neymar door een deel van de eigen aanhang uitgefloten. De supporters uitten zo hun frustraties over de uitschakeling in de achtste finales van de Champions League tegen Real Madrid.
"Wat hij voor Barcelona heeft gedaan, is van onschatbare waarde", zei Xavi. "Hij is de beste speler van de geschiedenis. Nu staat hij onder contract bij Paris Saint-Germain. Maar hij mag hier iedere dag terugkomen, de deuren staan altijd voor hem open."
Barcelona begint zondag met 15 punten achterstand op Real Madrid aan het duel in de Spaanse hoofdstad. De ploeg van Xavi heeft wel een wedstrijd minder gespeeld. Real won in oktober met 2-1 in Camp Nou. Ronald Koeman zat toen nog als trainer op de bank bij de thuisclub. De Nederlander werd kort daarna ontslagen en opgevolgd door Xavi. Begin dit jaar namen de aartsrivalen het opnieuw tegen elkaar op, toen in Saudi-Arabië op het toernooi om de Spaanse Supercup. Real Madrid won opnieuw, dit keer na verlenging met 3-2.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.
1 uur geledenRIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.
2 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft zich ten koste van Almere City geplaatst voor de finale van de play-offs om promotie/degradatie. De formatie van trainer John Stegeman won de returnwedstrijd voor eigen publiek met 2-0. Het eerste duel in Almere was woensdag al in een 1-0-zege voor Willem II geëindigd.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay (40) stopt na dit seizoen als assistent-trainer bij PSV. Hij trad begin dit jaar aan als vervanger van André Ooijer, maar kiest ervoor om vanaf komende zomer "een ander pad te gaan bewandelen", meldt landskampioen PSV.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben de KNVB-beker gewonnen. De ploeg uit Enschede was in de finale, na een eindstand van 2-2, na strafschoppen te sterk voor landskampioen PSV (4-3).
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de achtste keer de FA Cup veroverd. De formatie van Pep Guardiola was in de finale op Wembley met 1-0 te sterk voor Chelsea. Nathan Aké en Tijjani Reijnders bleven op de bank bij Manchester City, Jorrel Hato speelde de hele wedstrijd namens Chelsea.
6 uur geledenHAMBURG (ANP) - FC Heidenheim en Sankt Pauli zijn gedegradeerd uit de Bundesliga. De twee ploegen eindigden na nederlagen op de laatste speeldag op respectievelijk de zeventiende en achttiende plaats. VfL Wolfsburg, dat in Hamburg met 3-1 te sterk was voor Sankt Pauli, werd zestiende en speelt play-offs om promotie en degradatie.
6 uur geleden