Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Xavi: voor Messi staat de deur altijd open bij FC Barcelona

Xavi: voor Messi staat de deur altijd open bij FC Barcelona

BARCELONA (ANP) - Lionel Messi kan altijd terugkeren bij FC Barcelona als hij dat wil. Dat zei trainer Xavi een dag voor de Clásico in Madrid tegen Real. "Leo is de beste voetballer ooit, bij Barcelona gaan de deuren altijd voor hem open", zei Xavi, die jaren in het Catalaanse elftal samenspeelde met Messi. "Zolang ik hier de trainer ben, mag hij iedere dag de training komen bekijken en met ons praten."

De 34-jarige Argentijn verliet Barcelona afgelopen zomer in tranen. Mede vanwege de financiële problemen lukte het de Catalaanse club niet om het aflopende contract van Messi te verlengen. De aanvaller, zeven keer winnaar van de Gouden Bal, verhuisde daarom naar Paris Saint-Germain. Messi koerst met PSG weliswaar onbedreigd af op de Franse titel, maar toch werd hij vorige week net als Neymar door een deel van de eigen aanhang uitgefloten. De supporters uitten zo hun frustraties over de uitschakeling in de achtste finales van de Champions League tegen Real Madrid.

"Wat hij voor Barcelona heeft gedaan, is van onschatbare waarde", zei Xavi. "Hij is de beste speler van de geschiedenis. Nu staat hij onder contract bij Paris Saint-Germain. Maar hij mag hier iedere dag terugkomen, de deuren staan altijd voor hem open."

Barcelona begint zondag met 15 punten achterstand op Real Madrid aan het duel in de Spaanse hoofdstad. De ploeg van Xavi heeft wel een wedstrijd minder gespeeld. Real won in oktober met 2-1 in Camp Nou. Ronald Koeman zat toen nog als trainer op de bank bij de thuisclub. De Nederlander werd kort daarna ontslagen en opgevolgd door Xavi. Begin dit jaar namen de aartsrivalen het opnieuw tegen elkaar op, toen in Saudi-Arabië op het toernooi om de Spaanse Supercup. Real Madrid won opnieuw, dit keer na verlenging met 3-2.

Meer uit Voetbal

Barcelona speelt CL-duel met Eintracht Frankfurt in Camp Nou

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona speelt de thuiswedstrijd in de Champions League tegen Eintracht Frankfurt op 9 december in stadion Camp Nou. De club van onder anderen Frenkie de Jong heeft bevestigd dat de UEFA toestemming heeft gegeven om de wedstrijd in de zesde speelronde van de Champions League te organiseren in het verbouwde stadion.

1 uur geleden
Bondscoach Menzo richt zich na teleurstelling op play-offs

GUATEMALA-STAD (ANP) - Bondscoach Stanley Menzo van het Surinaamse elftal richt zich na de teleurstelling van het missen van directe WK-kwalificatie op de intercontinentale play-offs. "We hebben gelukkig nog een vluchtroute, die moeten we dan maar gebruiken", zei de coach op de persconferentie over de kans die Suriname nog heeft om via de play-offs het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada te bereiken.

3 uur geleden
WK-droom Suriname niet uitgekomen; fans houden hoop

PARAMARIBO (ANP) - Duizenden fans van het Surinaams nationaal elftal zagen dinsdagavond hun droom vervliegen toen hun 'Natio' in Guatemala ruim verloor tegen de thuisploeg. Supporters waren massaal naar het centrum van Paramaribo gekomen om de wedstrijd op grote schermen te volgen.

6 uur geleden
Voetballers Curaçao naar WK na gelijkspel tegen Jamaica

KINGSTON (ANP) - De voetballers van Curaçao hebben zich voor het eerst geplaatst voor een WK. Ze hielden stand in het uitduel met Jamaica (0-0), de enige overgebleven concurrent voor een ticket voor de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

6 uur geleden
Spanje voor dertiende keer op rij naar WK voetbal

SEVILLA (ANP) - Het Spaanse voetbalelftal kan zich opmaken voor zijn dertiende WK op rij. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente speelde in Sevilla met 2-2 gelijk tegen Turkije in de laatste kwalificatiewedstrijd en plaatste zich als ongeslagen winnaar van groep E voor de eindronde van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Turkije zal als nummer 2 in maart in de play-offs deelname aan het WK moeten afdwingen.

13 uur geleden
Schotland dankzij late treffers ten koste van Denemarken naar WK

GLASGOW (ANP) - Schotland heeft zich dankzij een spectaculaire thuiszege op concurrent Denemarken geplaatst voor het WK voetbal. Dat wordt de eerste deelname voor het team sinds 1998. De 3-2 van Kieran Tierney op Hampden Park viel pas in de derde minuut van de blessuretijd. Kenny McLean besliste het duel vervolgens met een schot vanaf de middenlijn: 4-2.

13 uur geleden
Oostenrijk na moeizaam gelijkspel naar WK voetbal

WENEN (ANP) - Oostenrijk heeft zich gevoegd bij de deelnemers aan het WK voetbal in 2026. De ploeg van bondscoach Ralf Rangnick keek in Wenen lang tegen een achterstand aan tegen Bosnië en Herzegovina en wist pas in de slotfase de bevrijdende gelijkmaker af te dwingen. Door de 1-1 eindigden de Oostenrijkers bovenaan in groep H met 2 punten meer dan Bosnië, dat in maart in de play-offs zal uitkomen.

13 uur geleden