Xavi: voor Messi staat de deur altijd open bij FC Barcelona
BARCELONA (ANP) - Lionel Messi kan altijd terugkeren bij FC Barcelona als hij dat wil. Dat zei trainer Xavi een dag voor de Clásico in Madrid tegen Real. "Leo is de beste voetballer ooit, bij Barcelona gaan de deuren altijd voor hem open", zei Xavi, die jaren in het Catalaanse elftal samenspeelde met Messi. "Zolang ik hier de trainer ben, mag hij iedere dag de training komen bekijken en met ons praten."
De 34-jarige Argentijn verliet Barcelona afgelopen zomer in tranen. Mede vanwege de financiële problemen lukte het de Catalaanse club niet om het aflopende contract van Messi te verlengen. De aanvaller, zeven keer winnaar van de Gouden Bal, verhuisde daarom naar Paris Saint-Germain. Messi koerst met PSG weliswaar onbedreigd af op de Franse titel, maar toch werd hij vorige week net als Neymar door een deel van de eigen aanhang uitgefloten. De supporters uitten zo hun frustraties over de uitschakeling in de achtste finales van de Champions League tegen Real Madrid.
"Wat hij voor Barcelona heeft gedaan, is van onschatbare waarde", zei Xavi. "Hij is de beste speler van de geschiedenis. Nu staat hij onder contract bij Paris Saint-Germain. Maar hij mag hier iedere dag terugkomen, de deuren staan altijd voor hem open."
Barcelona begint zondag met 15 punten achterstand op Real Madrid aan het duel in de Spaanse hoofdstad. De ploeg van Xavi heeft wel een wedstrijd minder gespeeld. Real won in oktober met 2-1 in Camp Nou. Ronald Koeman zat toen nog als trainer op de bank bij de thuisclub. De Nederlander werd kort daarna ontslagen en opgevolgd door Xavi. Begin dit jaar namen de aartsrivalen het opnieuw tegen elkaar op, toen in Saudi-Arabië op het toernooi om de Spaanse Supercup. Real Madrid won opnieuw, dit keer na verlenging met 3-2.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben het WK-kwalificatieduel met Frankrijk verrassend gewonnen. Zonder veel ervaren speelsters won de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Breda met 2-1 van de nummer 6 van de wereld. Debutante Renee van Asten en Esmee Brugts scoorden namens Oranje.
52 minuten geledenBREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
11 uur geledenACCRA (ANP) - Carlos Queiroz is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ghana. Hij is de opvolger van Otto Addo, die vorige maand na verloren oefeninterlands tegen Duitsland (2-1) en Oostenrijk (5-1) werd ontslagen.
12 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.
14 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.
1 dag geleden