Xavi: voor Messi staat de deur altijd open bij FC Barcelona
BARCELONA (ANP) - Lionel Messi kan altijd terugkeren bij FC Barcelona als hij dat wil. Dat zei trainer Xavi een dag voor de Clásico in Madrid tegen Real. "Leo is de beste voetballer ooit, bij Barcelona gaan de deuren altijd voor hem open", zei Xavi, die jaren in het Catalaanse elftal samenspeelde met Messi. "Zolang ik hier de trainer ben, mag hij iedere dag de training komen bekijken en met ons praten."
De 34-jarige Argentijn verliet Barcelona afgelopen zomer in tranen. Mede vanwege de financiële problemen lukte het de Catalaanse club niet om het aflopende contract van Messi te verlengen. De aanvaller, zeven keer winnaar van de Gouden Bal, verhuisde daarom naar Paris Saint-Germain. Messi koerst met PSG weliswaar onbedreigd af op de Franse titel, maar toch werd hij vorige week net als Neymar door een deel van de eigen aanhang uitgefloten. De supporters uitten zo hun frustraties over de uitschakeling in de achtste finales van de Champions League tegen Real Madrid.
"Wat hij voor Barcelona heeft gedaan, is van onschatbare waarde", zei Xavi. "Hij is de beste speler van de geschiedenis. Nu staat hij onder contract bij Paris Saint-Germain. Maar hij mag hier iedere dag terugkomen, de deuren staan altijd voor hem open."
Barcelona begint zondag met 15 punten achterstand op Real Madrid aan het duel in de Spaanse hoofdstad. De ploeg van Xavi heeft wel een wedstrijd minder gespeeld. Real won in oktober met 2-1 in Camp Nou. Ronald Koeman zat toen nog als trainer op de bank bij de thuisclub. De Nederlander werd kort daarna ontslagen en opgevolgd door Xavi. Begin dit jaar namen de aartsrivalen het opnieuw tegen elkaar op, toen in Saudi-Arabië op het toernooi om de Spaanse Supercup. Real Madrid won opnieuw, dit keer na verlenging met 3-2.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - Aanvaller Oskar Zawada komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Groningen. Trainer Dick Lukkien heeft bekendgemaakt dat de Pool is geopereerd aan zijn schouder. "Dit betekent wel einde seizoen voor hem", zegt de coach op de clubwebsite.
3 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Bart Nieuwkoop komt dit seizoen niet meer in actie. De rechtervleugelverdediger liep zondag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior als invaller een blessure op en die blessure houdt hem in ieder geval de laatste zeven competitiewedstrijden aan de kant.
6 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda wil dat de KNVB onderzoek doet naar een mogelijk niet-speelgerechtigde speler van Go Ahead Eagles. Om wie het gaat, is niet bekend. De Brabanders verloren het onderlinge duel in de Eredivisie zondag met 6-0.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV'er Guus Til lijkt zondag in de uitwedstrijd tegen Telstar zijn rentree te kunnen maken. De aanvallende middenvelder liep een maand geleden een blessure op en kwam sindsdien niet meer in actie. Trainer Peter Bosz zei vrijdag op een persconferentie goede hoop te hebben dat Til weer van de partij is.
6 uur geledenBILBAO (ANP/RTR) - Ernesto Valverde vertrekt na dit seizoen bij Athletic Club. De 62-jarige trainer heeft de Spaanse club dan tien jaar, verdeeld over drie periodes, onder zijn hoede gehad. Valverde is daarmee de langstzittende trainer van Athletic Club.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Óscar García wil dat zijn elftal zondag in De Kuip tegen Feyenoord met moed speelt. "Het zal een bijzondere sfeer zijn, gericht tegen ons. Daar moeten we mee dealen. Wij zijn Ajax en moeten uitgaan van eigen kracht, of we nou thuis of uit spelen", zei hij op een persconferentie.
7 uur geleden