Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Xavi verheugd over terugkeer Barcelona bij beste teams van Europa

Xavi verheugd over terugkeer Barcelona bij beste teams van Europa

PARIJS (ANP/RTR) - Barcelona-trainer Xavi ziet in de duels met Paris Saint-Germain in de kwartfinales van de Champions League een belangrijk moment voor zijn club. "Na vier jaar de kwartfinales niet meer te hebben bereikt is dit een duel om naar uit te kijken", zei de trainer een dag voor het duel in Parijs.

"We mogen weer dromen", vervolgde Xavi, die Frenkie de Jong weer tot zijn beschikking heeft. "We zitten in een goede fase, maar we treffen een van de beste teams van Europa, met bovendien een van de beste coaches, Luis Enrique. Dit team is gemaakt is om de Champions League te winnen."

Barcelona won acht van de laatste elf duels in alle competities en incasseerde in de laatste zes wedstrijden maar één treffer. De club staat tweede in La Liga op 8 punten van Real Madrid. De Catalanen kwalificeerden zich voor het eerst in vier jaar voor de kwartfinales van de Champions League, een fase die ze tussen de seizoenen 2007-2008 en 2019-2020 elk jaar bereikten. "We treffen nu een tegenstander die eenzelfde stijl hanteert. Luis Enrique heeft het Barcelona-dna, net als Pep Guardiola (Manchester City) of Mikel Arteta (Arsenal). We willen allemaal hetzelfde bereiken. Luis Enrique heeft veel talenten tot zijn beschikking, maar we proberen als gelijken de strijd aan te gaan."

Het is de vijfde keer in de laatste twaalf seizoenen dat beide ploegen elkaar in de knock-outfase van de Champions League treffen. Onvergetelijk was de editie van 2017 toen PSG in Parijs met 4-0 won en vervolgens in Camp Nou met 6-1 onderuit ging tegen de ploeg die toen nog door Luis Enrique werd getraind. Het geeft de coach geen dubbel gevoel. "Ik ben een professional. Natuurlijk houd ik van Barcelona, maar ik heb het bij PSG naar mijn zin en ik denk nu alleen aan mijn baan en mijn team. Ik wil deze club prijzen bezorgen." PSG won de Champions League nog nooit en werd in vijf van de laatste zeven edities al in de achtste finales uitgeschakeld. Daarin was de ploeg dit jaar te sterk voor Real Sociedad.

Meer uit Voetbal

Aanvaller Linssen verlengt aflopend contract bij NEC tot 2028

NIJMEGEN (ANP) - Bryan Linssen (35) heeft zijn aflopende contract bij NEC met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Linssen kwam in januari 2025 over naar Nijmegen vanuit Japan. In ruim een jaar tijd speelde hij 45 wedstrijden en maakte hij veertien doelpunten. Hij is inmiddels uitgegroeid tot de vaste spits van NEC, dat met de derde plaats in de Eredivisie en het behalen van de bekerfinale een zeer succesvol seizoen beleeft.

11 uur geleden
Bondscoach Lucescu weg bij Roemenië na mislopen WK voetbal

BOEKAREST (ANP/AFP) - Mircea Lucescu is niet langer bondscoach van het Roemeense voetbalelftal. De 80-jarige coach heeft zijn functie neergelegd nadat hij er met zijn ploeg niet in was geslaagd om kwalificatie voor het WK voetbal van komende zomer af te dwingen, meldt de Roemeense voetbalbond.

11 uur geleden
Italiaanse bondsvoorzitter treedt alsnog af na WK-debacle Italië

ROME (ANP/RTR) - Voorzitter Gabriele Gravina van de Italiaanse voetbalbond heeft alsnog zijn functie neergelegd. Zijn positie stond onder grote druk nadat Italië dinsdagavond in de play-offs voor het WK voetbal werd uitgeschakeld door Bosnië en Herzegovina. Italië mist zo zijn derde mondiale eindronde op rij.

12 uur geleden
KNVB en grote steden werken aan meer ruimte voor amateurvoetbal

ZEIST (ANP) - De KNVB wil samen met de zes grootste Nederlandse gemeenten zorgen dat velden voor amateurvoetbal beter worden benut. Door de groei van steden is de beschikbare ruimte beperkt en staat deze onder druk, ziet de voetbalbond. Met 'Elk veld telt - Samen voor voetbal' wil de bond samen met Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht, Eindhoven en Groningen onder meer de capaciteit vergroten.

13 uur geleden
Voetballer Chery per direct weer speelgerechtigd voor NEC

NIJMEGEN (ANP) - NEC meldt dat aanvoerder Tjaronn Chery per direct weer inzetbaar is voor de club. De aanvaller van de Nijmeegse club heeft toestemming gekregen nadat er een oplossing is gevonden in de zogenoemde paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. Het gaat hierbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die een partner of kinderen met een Nederlandse nationaliteit hebben.

13 uur geleden
Internationals met Nederlandse kinderen snel weer in actie

DEN HAAG (ANP) - Voor een aantal Surinaamse of Indonesische internationals is er zo'n snelle oplossing in de zogenoemde paspoortkwestie mogelijk dat ze dit weekend gewoon in actie kunnen komen. Dat heeft een woordvoerder van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) aan het ANP laten weten. Het gaat daarbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die kinderen met Nederlandse nationaliteit hebben.

14 uur geleden
Coach Slegers met Arsenal naar halve finales Champions League

LONDEN (ANP) - Titelverdediger Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finales van de Champions League voor vrouwen. De ploeg van de Nederlandse coach Renée Slegers verloor de returnwedstrijd op Stamford Bridge met 1-0 van Chelsea, maar had het eerste duel met 3-1 gewonnen.

1 dag geleden