Xavi verheugd over terugkeer Barcelona bij beste teams van Europa
PARIJS (ANP/RTR) - Barcelona-trainer Xavi ziet in de duels met Paris Saint-Germain in de kwartfinales van de Champions League een belangrijk moment voor zijn club. "Na vier jaar de kwartfinales niet meer te hebben bereikt is dit een duel om naar uit te kijken", zei de trainer een dag voor het duel in Parijs.
"We mogen weer dromen", vervolgde Xavi, die Frenkie de Jong weer tot zijn beschikking heeft. "We zitten in een goede fase, maar we treffen een van de beste teams van Europa, met bovendien een van de beste coaches, Luis Enrique. Dit team is gemaakt is om de Champions League te winnen."
Barcelona won acht van de laatste elf duels in alle competities en incasseerde in de laatste zes wedstrijden maar één treffer. De club staat tweede in La Liga op 8 punten van Real Madrid. De Catalanen kwalificeerden zich voor het eerst in vier jaar voor de kwartfinales van de Champions League, een fase die ze tussen de seizoenen 2007-2008 en 2019-2020 elk jaar bereikten. "We treffen nu een tegenstander die eenzelfde stijl hanteert. Luis Enrique heeft het Barcelona-dna, net als Pep Guardiola (Manchester City) of Mikel Arteta (Arsenal). We willen allemaal hetzelfde bereiken. Luis Enrique heeft veel talenten tot zijn beschikking, maar we proberen als gelijken de strijd aan te gaan."
Het is de vijfde keer in de laatste twaalf seizoenen dat beide ploegen elkaar in de knock-outfase van de Champions League treffen. Onvergetelijk was de editie van 2017 toen PSG in Parijs met 4-0 won en vervolgens in Camp Nou met 6-1 onderuit ging tegen de ploeg die toen nog door Luis Enrique werd getraind. Het geeft de coach geen dubbel gevoel. "Ik ben een professional. Natuurlijk houd ik van Barcelona, maar ik heb het bij PSG naar mijn zin en ik denk nu alleen aan mijn baan en mijn team. Ik wil deze club prijzen bezorgen." PSG won de Champions League nog nooit en werd in vijf van de laatste zeven edities al in de achtste finales uitgeschakeld. Daarin was de ploeg dit jaar te sterk voor Real Sociedad.
Meer uit Voetbal
SUNDERLAND (ANP) - Liverpool heeft woensdagavond met 1-0 gewonnen van Sunderland. Virgil van Dijk maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het elftal van Arne Slot staat op de zesde plaats in de Premier League. Sunderland is elfde.
4 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Ron Jans kan opgelucht ademhalen. De coach van FC Utrecht zag zijn elftal na een reeks van tien competitieduels zonder overwinning met 3-1 winnen bij NEC. FC Utrecht steeg naar de tiende plaats. NEC blijft derde met 1 punt achterstand op Feyenoord.
5 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De UEFA heeft een akkoord met Real Madrid bereikt over de beëindiging van de juridische strijd over de Europese Super League. Dat hebben de UEFA en de Spaanse voetbalclub woensdag bekendgemaakt.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim maakt waarschijnlijk het seizoen af bij Ajax. "Dat is voor mijn komst min of meer zo afgesproken", zei de nieuwe technisch directeur Jordi Cruijff tijdens een gesprek met de pers.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil Ajax weer een winnaarsmentaliteit geven. "Het gaat niet goed, anders hadden ze me waarschijnlijk niet gevraagd", zei hij. "Als ik uiteindelijk faal in de Johan Cruijff ArenA, dan zou dat geen goed verhaal zijn."
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Luca Dahl Tomasson langer vastgelegd. De 17-jarige Deense jeugdinternational en zoon van oud-Feyenoorder Jon Dahl Tomasson tekende een nieuw contract tot de zomer van 2028.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de Deense trainer Thomas Frank ontslagen. Het ontslag volgt een dag na de 2-1-thuisnederlaag tegen Newcastle United. De ploeg van de Nederlandse internationals Micky van de Ven en Xavi Simons staat zestiende in de Premier League.
16 uur geleden