Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Xavi verheugd over terugkeer Barcelona bij beste teams van Europa

Xavi verheugd over terugkeer Barcelona bij beste teams van Europa

PARIJS (ANP/RTR) - Barcelona-trainer Xavi ziet in de duels met Paris Saint-Germain in de kwartfinales van de Champions League een belangrijk moment voor zijn club. "Na vier jaar de kwartfinales niet meer te hebben bereikt is dit een duel om naar uit te kijken", zei de trainer een dag voor het duel in Parijs.

"We mogen weer dromen", vervolgde Xavi, die Frenkie de Jong weer tot zijn beschikking heeft. "We zitten in een goede fase, maar we treffen een van de beste teams van Europa, met bovendien een van de beste coaches, Luis Enrique. Dit team is gemaakt is om de Champions League te winnen."

Barcelona won acht van de laatste elf duels in alle competities en incasseerde in de laatste zes wedstrijden maar één treffer. De club staat tweede in La Liga op 8 punten van Real Madrid. De Catalanen kwalificeerden zich voor het eerst in vier jaar voor de kwartfinales van de Champions League, een fase die ze tussen de seizoenen 2007-2008 en 2019-2020 elk jaar bereikten. "We treffen nu een tegenstander die eenzelfde stijl hanteert. Luis Enrique heeft het Barcelona-dna, net als Pep Guardiola (Manchester City) of Mikel Arteta (Arsenal). We willen allemaal hetzelfde bereiken. Luis Enrique heeft veel talenten tot zijn beschikking, maar we proberen als gelijken de strijd aan te gaan."

Het is de vijfde keer in de laatste twaalf seizoenen dat beide ploegen elkaar in de knock-outfase van de Champions League treffen. Onvergetelijk was de editie van 2017 toen PSG in Parijs met 4-0 won en vervolgens in Camp Nou met 6-1 onderuit ging tegen de ploeg die toen nog door Luis Enrique werd getraind. Het geeft de coach geen dubbel gevoel. "Ik ben een professional. Natuurlijk houd ik van Barcelona, maar ik heb het bij PSG naar mijn zin en ik denk nu alleen aan mijn baan en mijn team. Ik wil deze club prijzen bezorgen." PSG won de Champions League nog nooit en werd in vijf van de laatste zeven edities al in de achtste finales uitgeschakeld. Daarin was de ploeg dit jaar te sterk voor Real Sociedad.

Meer uit Voetbal

SC Cambuur verliest en kan dit weekend nog niet promoveren

LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan dit weekend nog niet promoveren naar de Eredivisie. In het eigen Kooi Stadion verloren de Leeuwarders met 4-3 van Jong AZ in een tumultueus duel dat meerdere keren werd stilgelegd.

40 minuten geleden
Heracles Almelo kan thuis niet winnen van Excelsior: 1-1

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo is er tegen Excelsior in de strijd om lijfsbehoud niet in geslaagd het gat met de concurrentie wat verder te dichten. In eigen huis bleef de ploeg van Ernest Faber steken op 1-1.

59 minuten geleden
Napoli naar tweede plaats Serie A door zege op Cagliari

CAGLIARI (ANP) - Napoli is door een zege op Cagliari opgerukt naar de tweede plaats in de Serie A. De ploeg van trainer Antonio Conte won met 1-0 op Sardinië en kwam op 62 punten. Dat zijn er zes minder dan koploper Internazionale en twee meer dan AC Milan.

1 uur geleden
Zawada mist na operatie rest van seizoen bij FC Groningen

GRONINGEN (ANP) - Aanvaller Oskar Zawada komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Groningen. Trainer Dick Lukkien heeft bekendgemaakt dat de Pool is geopereerd aan zijn schouder. "Dit betekent wel einde seizoen voor hem", zegt de coach op de clubwebsite.

4 uur geleden
Ronaldo mist oefeninterlands Portugal door hamstringblessure

LISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.

7 uur geleden
Feyenoorder Nieuwkoop mist door blessure rest van het seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Bart Nieuwkoop komt dit seizoen niet meer in actie. De rechtervleugelverdediger liep zondag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior als invaller een blessure op en die blessure houdt hem in ieder geval de laatste zeven competitiewedstrijden aan de kant.

7 uur geleden
NAC wil onderzoek KNVB naar niet-speelgerechtigde speler Go Ahead

BREDA (ANP) - NAC Breda wil dat de KNVB onderzoek doet naar een mogelijk niet-speelgerechtigde speler van Go Ahead Eagles. Om wie het gaat, is niet bekend. De Brabanders verloren het onderlinge duel in de Eredivisie zondag met 6-0.

8 uur geleden