Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Xavi verheugd over terugkeer Barcelona bij beste teams van Europa

Xavi verheugd over terugkeer Barcelona bij beste teams van Europa

PARIJS (ANP/RTR) - Barcelona-trainer Xavi ziet in de duels met Paris Saint-Germain in de kwartfinales van de Champions League een belangrijk moment voor zijn club. "Na vier jaar de kwartfinales niet meer te hebben bereikt is dit een duel om naar uit te kijken", zei de trainer een dag voor het duel in Parijs.

"We mogen weer dromen", vervolgde Xavi, die Frenkie de Jong weer tot zijn beschikking heeft. "We zitten in een goede fase, maar we treffen een van de beste teams van Europa, met bovendien een van de beste coaches, Luis Enrique. Dit team is gemaakt is om de Champions League te winnen."

Barcelona won acht van de laatste elf duels in alle competities en incasseerde in de laatste zes wedstrijden maar één treffer. De club staat tweede in La Liga op 8 punten van Real Madrid. De Catalanen kwalificeerden zich voor het eerst in vier jaar voor de kwartfinales van de Champions League, een fase die ze tussen de seizoenen 2007-2008 en 2019-2020 elk jaar bereikten. "We treffen nu een tegenstander die eenzelfde stijl hanteert. Luis Enrique heeft het Barcelona-dna, net als Pep Guardiola (Manchester City) of Mikel Arteta (Arsenal). We willen allemaal hetzelfde bereiken. Luis Enrique heeft veel talenten tot zijn beschikking, maar we proberen als gelijken de strijd aan te gaan."

Het is de vijfde keer in de laatste twaalf seizoenen dat beide ploegen elkaar in de knock-outfase van de Champions League treffen. Onvergetelijk was de editie van 2017 toen PSG in Parijs met 4-0 won en vervolgens in Camp Nou met 6-1 onderuit ging tegen de ploeg die toen nog door Luis Enrique werd getraind. Het geeft de coach geen dubbel gevoel. "Ik ben een professional. Natuurlijk houd ik van Barcelona, maar ik heb het bij PSG naar mijn zin en ik denk nu alleen aan mijn baan en mijn team. Ik wil deze club prijzen bezorgen." PSG won de Champions League nog nooit en werd in vijf van de laatste zeven edities al in de achtste finales uitgeschakeld. Daarin was de ploeg dit jaar te sterk voor Real Sociedad.

Meer uit Voetbal

Iraanse voetbalsters ondanks oorlog in actie op Asia Cup

GOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.

31 minuten geleden
Trainer Steijn aan einde van seizoen weg bij Sparta

ROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.

1 uur geleden
PSV nog zonder Salah-Eddine in bekerduel met NEC

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.

1 uur geleden
FIFA-voorzitter Infantino wil strengere regels voor bedekken mond

CARDIFF (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil strengere regels voor voetballers die hun mond bedekken als ze praten. "Als een speler zijn mond bedekt en iets zegt, en dat heeft een racistisch gevolg, dan moet hij van het veld worden gestuurd", zei Infantino zondag tegen Sky News bij een vergadering van de IFAB, het orgaan dat de regels in het voetbal opstelt.

5 uur geleden
Go Ahead Eagles neemt met zege afstand van onderste plaatsen

ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.

16 uur geleden
Verdediger Timber kopt Arsenal naar zege op Chelsea

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.

18 uur geleden
FC Utrecht kan dankzij zege op AZ weer juichen in Galgenwaard

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).

19 uur geleden