Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Xavi stapt mogelijk toch in als trainer van FC Barcelona'

'Xavi stapt mogelijk toch in als trainer van FC Barcelona'

BARCELONA (ANP/RTR) - Ernesto Valverde is nog steeds de trainer van FC Barcelona, maar over zijn opvolging wordt al druk gespeculeerd. Ronald Koeman liet zondag weten te zijn benaderd om bij de Spaanse landskampioen aan de slag te gaan, maar hij blijft voorlopig bondscoach van het Nederlands elftal.

Eerder polste de clubleiding van Barcelona Xavi Hernández al. De voormalig middenvelder van de club is trainer van Al Sadd en wil zich met zijn werkgever eerst concentreren op de bekerfinale in Qatar van vrijdag tegen Al Duhail. Mogelijk dat Xavi daarna alsnog ingaat op het aanbod van zijn oude club, melden bronnen aan persbureau Reuters.

De positie van Valverde is onder druk komen te staan na de nederlaag van FC Barcelona in de Spaanse Supercup tegen Atlético Madrid. Valverde kreeg de vorige twee seizoenen al veel kritiek na de uitschakeling in de Champions League. In 2018 gebeurde dat in de kwartfinale tegen AS Roma en in 2019 in de halve finale tegen Liverpool. Beide keren verspeelde Barcelona een grote voorsprong die was opgebouwd in de eerste wedstrijd.

Droom

Valverde weet zelf nog nergens van en leidt maandag normaal gesproken gewoon de training. De 55-jarige Spanjaard kreeg zondag bijval van Luis Enrique, oud-trainer van Barcelona en de huidige Spaanse bondscoach. "Ik leef mee met Valverde. Ik kan goed met hem opschieten en ik denk dat hij het goed doet. Hij kan nog steeds elke prijs winnen dit seizoen, op de Spaanse Supercup na dan. Valverde is een van de beste Spaanse trainers die ik ken."

Pep Guardiola, ook oud-coach van Barcelona en tegenwoordig trainer van Manchester City, ging ook in op de huidige situatie bij de Catalanen. "Barcelona is een bijzondere club. Alleen het winnen van de landstitel is niet goed genoeg. Het spijt me voor Ernesto. Hij verdient dit niet. Trainers worden slecht behandeld als de verwachtingen niet worden waargemaakt, niemand kan daaraan ontsnappen. Als man van de club hoop ik dat dit snel wordt opgelost allemaal en dat er duidelijkheid komt."

De 39-jarige Xavi zei zaterdag dat hij had gesproken met Eric Abidal, technisch manager van FC Barcelona. Hij gaf toen aan het niet chique te vinden te praten over de positie van Valverde. Dat leek op een afwijzing, maar mogelijk stapt hij na de bekerfinale toch in. "Het is mijn droom om trainer van Barcelona te worden, dat heb ik al zo vaak gezegd in interviews", gaf hij aan.

Meer uit Voetbal

Oud-bondscoach Gattuso nieuwe trainer Lazio

ROME (ANP) - Oud-voetballer Gennaro Gattuso is de nieuwe trainer van Lazio. De 48-jarige wereldkampioen van 2006, die begin april vertrok als bondscoach van Italië na het mislopen van het WK-ticket, is bij de club uit Rome de opvolger van de Italiaan Maurizio Sarri. Zijn landgenoot moest vertrekken na de negende plaats in de competitie en de verloren bekerfinale.

29 minuten geleden
Spaanse coach García na vertrek bij Ajax aan de slag in Polen

SZCZECIN (ANP) - Trainer Óscar García heeft enkele dagen na zijn vertrek bij Ajax een nieuwe club gevonden. De Spanjaard gaat aan de slag bij Pogoń Szczecin, een club uit de hoogste Poolse divisie.

1 uur geleden
Algerije neemt op WK in slotfase afstand van Jordanië

SAN FRANCISCO (ANP) - Algerije heeft op het wereldkampioenschap voetbal een belangrijke zege geboekt op Jordanië. Het elftal van bondscoach Vladimir Petković won in San Francisco met 2-1.

8 uur geleden
Haaland met twee doelpunten aan basis van Noorse zege op Senegal

EAST RUTHERFORD (ANP) - Noorwegen gaat door na de zestiende finales van het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Ståle Solbakken won in de nacht van maandag op dinsdag met 3-2 van Senegal. Aanvaller Erling Haaland was met twee doelpunten wederom belangrijk voor de ploeg.

12 uur geleden
Frankrijk verslaat Irak, duel twee uur onderbroken door noodweer

PHILADELPHIA (ANP) - Frankrijk staat na twee overwinningen in de zestiende finales van het WK voetbal. De wereldkampioen van 1998 en 2018 versloeg Irak (3-0), na een zege in het eerste duel op Senegal (3-1).

13 uur geleden
Duel tussen Frankrijk en Irak hervat, fans terug in stadion

PHILADELPHIA (ANP) - De voetballers van Frankrijk en Irak zijn ongeveer twee uur later aan de tweede helft van hun wedstrijd op het WK begonnen. Tijdens de rust van het duel in Philadelphia bliksemde het binnen een straal van 13 kilometer rond het stadion. Dat was voor de lokale autoriteiten reden in te grijpen.

14 uur geleden
Tweede helft van duel Frankrijk met Irak uitgesteld door noodweer

PHILADELPHIA (ANP) - De tweede helft van het duel tussen Frankrijk en Irak op het WK is voorlopig met een uur uitgesteld. Het regent en onweert in Philadelphia en de lokale autoriteiten vinden het te gevaarlijk om verder te spelen. De toeschouwers op onoverdekte tribunes zijn verzocht de tribunes te verlaten en zich in veiligheid te brengen.

16 uur geleden