Xavi houdt voet bij stuk en wil dat Dembélé beslissing neemt
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona-trainer Xavi houdt vast aan zijn standpunt over de contractsituatie van Ousmane Dembélé. De 24-jarige Fransman was boos nadat Xavi hem donderdag uit de wedstrijdselectie hield voor het bekerduel met Athletic Club. Het contract van Dembélé loopt na dit seizoen af. Barcelona wil de verbintenis verlengen of anders de aanvaller deze transferperiode nog verkopen.
"Dembélé's situatie is niet veranderd. Hij weet wat de opties zijn en hij moet beslissen. Er is geen alternatief", zei Xavi zaterdag op een persconferentie voorafgaand aan de wedstrijd van zondag tegen Deportivo Alavés. Dembélé schreef donderdag op sociale media dat hij "niet toe zou geven aan chantage".
Barcelona raakte in het duel met Athletic, dat door de Catalanen met 3-2 werd verloren, Ansu Fati kwijt met een hamstringblessure. De 19-jarige aanvaller was pas net terug van een blessure. "Hij is erg overstuur, het is een moeilijke situatie", zei Xavi zaterdag.
Meer uit Voetbal
BRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft een grote stap gezet op weg naar de twintigste landstitel. De koploper in de kampioensgroep van de play-offs rekende voor eigen publiek af met regerend kampioen Union, dat op de tweede plaats staat: 5-0. Club Brugge vergrootte de voorsprong op Union, met nog twee speelronden te gaan, tot 4 punten.
41 minuten geledenNEWCASTLE (ANP) - West Ham United dreigt na veertien jaar uit de Premier League te degraderen. Het elftal van trainer Nuno Espírito Santo ging met 3-1 onderuit bij Newcastle United. West Ham blijft achttiende met een achterstand van 2 punten op Tottenham Hotspur, dat dinsdag bij Chelsea op bezoek gaat. Na dat duel staat nog één speelronde op het programma.
43 minuten geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar is zondag in de Braziliaanse voetbalcompetitie de dupe geworden van een fout van de vierde official. De aanvaller van Santos werd in de met 3-0 verloren thuiswedstrijd tegen Coritiba gewisseld, terwijl eigenlijk een ploeggenoot van hem naar de kant had gemoeten.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts, directeur voetbalzaken van AZ, is benoemd tot ereburger van Alkmaar. Dat gebeurde na de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen tegen NAC Breda. Huiberts was bij AZ elf seizoenen eindverantwoordelijk voor de voetbaltechnische zaken. Hij speelde zelf ook voor de club.
1 uur geledenSPIESEN-ELVERSBERG (ANP/DPA) - SV Elversberg is naar de Bundesliga gepromoveerd. De club uit Saarland won op de laatste speeldag op het tweede niveau met 3-0 van het al gedegradeerde Preussen Münster.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ramiz Zerrouki wil niet meer terug naar Feyenoord. Dat zei de middenvelder na de laatste wedstrijd van FC Twente bij PSV. Zerrouki speelde dit seizoen op huurbasis voor Twente en heeft bij Feyenoord nog een contract tot de zomer van 2027.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman stelt zich niet meer beschikbaar voor het Nederlands elftal zolang Ronald Koeman de bondscoach is. Dat maakte de middenvelder van PSV duidelijk na de laatste competitiewedstrijd tegen FC Twente, die de Eindhovenaren met 5-1 wonnen. "Hij hoeft mij niet meer te bellen, nee", aldus Veerman tegen ESPN.
4 uur geleden