Xavi haalt Spaanse voetballer Cazorla naar Qatar
VILLARREAL (ANP) - De Spaanse voetballer Santi Cazorla gaat in de nadagen van zijn carrière naar Qatar. De 35-jarige middenvelder ondertekende een contract bij Al-Sadd, de club waarbij zijn landgenoot Xavi de trainer is. Cazorla speelde zondag tegen Eibar (4-0) zijn laatste wedstrijd voor Villarreal.
De Spanjaard keerde in 2018 voor de tweede keer terug bij Villarreal. De 81-voudig international had in de jaren daarvoor bij Arsenal als gevolg van een chronische achillespeesblessure, veroorzaakt door een infectie, maar liefst acht operaties moeten ondergaan. De carrière van Cazorla leek voorbij, maar hij wist in het vertrouwde gele shirt zijn oude vorm te hervinden. Hij maakte dit seizoen elf doelpunten in La Liga, vooral vanaf 11 meter. Villarreal eindigde als vijfde in La Liga en plaatste zich zo voor de Europa League.
Cazorla won in 2008 en 2012 met Spanje het EK. Hij speelde toen samen met Xavi, de strateeg op het middenveld die nu zijn trainer wordt in Qatar. De 40-jarige Catalaan verlengde onlangs zijn contract bij Al-Sadd met een jaar.
Meer uit Voetbal
DALLAS (ANP) - Het WK voetbal zal als gepland doorgaan in 2026, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft operationeel directeur Heimo Schirgi van de FIFA gezegd. "Op een gegeven moment zullen we een oplossing vinden en zal het WK uiteraard doorgaan. Het WK is te groot. We hopen ook dat iedereen die zich heeft gekwalificeerd, kan meedoen", zei Schirgi tijdens een bijeenkomst in Dallas.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - Twee voetballers zijn levenslang geschorst in de Verenigde Staten omdat ze hebben gegokt op wedstrijden in de Major League Soccer (MLS). Het zijn de Ghanees Yaw Yeboah en Derrick Jones, een Amerikaan die is geboren in Ghana. Yeboah speelde interlands voor Ghana en is oud-speler van FC Twente.
2 uur geledenCANBERRA (ANP) - Australië heeft vijf Iraanse voetbalsters een humanitair visum verstrekt. De speelsters vroegen asiel aan nadat ze voorafgaand aan een wedstrijd in Australië vorige week niet meezongen met het Iraanse volkslied. Dat werd in Iran gezien als daad van verzet tegen de islamitische republiek, waarna de vijf in Iraanse staatsmedia werden neergezet als verraders.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - West Ham United heeft zich als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de FA Cup. De ploeg van de Nederlandse aanvaller Crysencio Summerville versloeg in Londen na strafschoppen Brentford. De stand na de reguliere speeltijd en de verlenging was 2-2.
12 uur geledenATALANTA (ANP/DPA) - Bayern München kan dinsdag weer een beroep doen op Harry Kane voor de eerste wedstrijd in de achtste finales van de Champions League bij Atalanta. De Engelse spits miste vrijdag de gewonnen competitiewedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach (4-1) door een kuitblessure.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil komend seizoen met Ajax direct meestrijden om de landstitel. Dat zei de nieuwe technisch directeur maandag in de Johan Cruijff ArenA bij zijn officiële benoeming in een buitengewone algemene vergadering voor aandeelhouders.
23 uur geleden