Xavi favoriet om Koeman op te volgen, ook Ten Hag genoemd
BARCELONA (ANP) - Clubicoon Xavi Hernández is volgens Spaanse media de favoriet om de ontslagen Ronald Koeman op te volgen als hoofdtrainer van FC Barcelona. De 41-jarige Xavi, die vrijwel zijn hele carrière voor de Spaanse topclub voetbalde, werkt sinds 2019 als trainer in Qatar bij Al Sadd. Ajax-trainer Erik ten Hag wordt ook genoemd als kandidaat.
Xavi was de laatste jaren al vaker in beeld als hoofdtrainer van Barcelona. De Catalaan, die met 'zijn' club 25 prijzen pakte waaronder vier keer de Champions League, wilde echter niet tussentijds instappen. Xavi lijkt dit keer wel wat te voelen voor een overstap naar Barcelona. "Ik weet niet waar mijn toekomst me zal brengen, maar ik sta overal voor open", zei hij onlangs.
De clubleiding van Barcelona besloot woensdagavond na de nederlaag tegen Rayo Vallecano (1-0) om Koeman te ontslaan. De 58-jarige Nederlander komt volgens de club donderdag afscheid nemen van zijn spelers, onder wie Frenkie de Jong, Memphis Depay en Luuk de Jong.
Vaker in beeld
Xavi was de laatste jaren al vaker in beeld als hoofdtrainer van Barcelona. De Catalaan, die met 'zijn' club 25 prijzen pakte waaronder vier keer de Champions League, wilde echter niet tussentijds instappen. Xavi lijkt dit keer wel wat te voelen voor een terugkeer naar Camp Nou. "Ik weet niet waar mijn toekomst me zal brengen, maar ik sta overal voor open", zei hij onlangs. Xavi verlengde weliswaar in mei zijn contract bij Al Sadd tot en met 2023, maar volgens Spaanse media is hij al enkele weken in gesprek met de clubleiding van Barcelona.
Naast Ten Hag, die in april zijn contract bij Ajax met een jaar verlengde tot de zomer van 2023, worden onder anderen de Belgische bondscoach Roberto Martinez en de Argentijn Marcelo Gallardo (River Plate) genoemd als kandidaten. Ook Joachim Löw, oud-bondscoach van Duitsland, en de Italiaan Antonio Conte zouden Koeman kunnen opvolgen. Sergi Barjuán, trainer van het tweede elftal van Barcelona, neemt vermoedelijk tijdelijk de taken van Koeman over.
Meer uit Voetbal
FES (ANP) - Tunesië is er op de Afrika Cup in Marokko nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor de achtste finales. Het elftal van trainer Sami Trabelsi, in juni een van de drie tegenstanders van Oranje op het WK, verloor in Fes met 3-2 van Nigeria. De Nigerianen zijn dankzij de zege al wel zeker van een plaats bij de laatste zestien landen.
6 uur geledenPISA (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de derde achtereenvolgende keer een wedstrijd gewonnen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti was in de tweede helft te sterk voor Pisa: 0-2.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Aston Villa blijft in de Premier League bovenin meedoen. Het elftal van trainer Unai Emery won dankzij invaller Ollie Watkins bij Chelsea: 1-2. Voor Aston Villa betekende het de elfde achtereenvolgende zege, alle competities en toernooien meegerekend. Dat is een evenaring van het clubrecord uit 1914.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion met 2-1 gewonnen. De ploeg van trainer Mikel Arteta blijft koploper van de Premier League, met een voorsprong van 2 punten op Manchester City, dat eerder op zaterdag zegevierde bij Nottingham Forest (1-2).
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een moeizame zege op Wolverhampton Wanderers geboekt (2-1). Ryan Gravenberch maakte de openingstreffer voor de kampioen, op aangeven van Jeremie Frimpong. Florian Wirtz trof vlak voor rust doel voor de ploeg van trainer Arne Slot. Santiago Bueno maakte de wedstrijd in de tweede helft weer spannend.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Brighton & Hove Albion. De rechtsback is volgens trainer Mikel Arteta geblesseerd. De coach gaf vlak voor het duel geen details over de blessure van de international van het Nederlands elftal.
12 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Tijjani Reijnders heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Manchester City op Nottingham Forest (1-2). De middenvelder opende de score. Vervolgens maakte Omari Hutchinson gelijk en tekende Rayan Cherki voor de winnende treffer.
13 uur geleden