Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Xavi favoriet om Koeman op te volgen, ook Ten Hag genoemd

Xavi favoriet om Koeman op te volgen, ook Ten Hag genoemd

BARCELONA (ANP) - Clubicoon Xavi Hernández is volgens Spaanse media de favoriet om de ontslagen Ronald Koeman op te volgen als hoofdtrainer van FC Barcelona. De 41-jarige Xavi, die vrijwel zijn hele carrière voor de Spaanse topclub voetbalde, werkt sinds 2019 als trainer in Qatar bij Al Sadd. Ajax-trainer Erik ten Hag wordt ook genoemd als kandidaat.

Xavi was de laatste jaren al vaker in beeld als hoofdtrainer van Barcelona. De Catalaan, die met 'zijn' club 25 prijzen pakte waaronder vier keer de Champions League, wilde echter niet tussentijds instappen. Xavi lijkt dit keer wel wat te voelen voor een overstap naar Barcelona. "Ik weet niet waar mijn toekomst me zal brengen, maar ik sta overal voor open", zei hij onlangs.

De clubleiding van Barcelona besloot woensdagavond na de nederlaag tegen Rayo Vallecano (1-0) om Koeman te ontslaan. De 58-jarige Nederlander komt volgens de club donderdag afscheid nemen van zijn spelers, onder wie Frenkie de Jong, Memphis Depay en Luuk de Jong.

Vaker in beeld

Xavi was de laatste jaren al vaker in beeld als hoofdtrainer van Barcelona. De Catalaan, die met 'zijn' club 25 prijzen pakte waaronder vier keer de Champions League, wilde echter niet tussentijds instappen. Xavi lijkt dit keer wel wat te voelen voor een terugkeer naar Camp Nou. "Ik weet niet waar mijn toekomst me zal brengen, maar ik sta overal voor open", zei hij onlangs. Xavi verlengde weliswaar in mei zijn contract bij Al Sadd tot en met 2023, maar volgens Spaanse media is hij al enkele weken in gesprek met de clubleiding van Barcelona.

Naast Ten Hag, die in april zijn contract bij Ajax met een jaar verlengde tot de zomer van 2023, worden onder anderen de Belgische bondscoach Roberto Martinez en de Argentijn Marcelo Gallardo (River Plate) genoemd als kandidaten. Ook Joachim Löw, oud-bondscoach van Duitsland, en de Italiaan Antonio Conte zouden Koeman kunnen opvolgen. Sergi Barjuán, trainer van het tweede elftal van Barcelona, neemt vermoedelijk tijdelijk de taken van Koeman over.

Meer uit Voetbal

Vitesse pakt bij RKC Waalwijk eerste punt in de competitie

WAALWIJK (ANP) - Vitesse heeft het eerste punt gepakt in de Keuken Kampioen Divisie sinds de terugkeer in de competitie. De Arnhemmers van coach Rüdiger Rehm speelden bij RKC Waalwijk met 1-1 gelijk.

34 minuten geleden
PSV-coach Bosz spreekt van terechte zege Union

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz vond dat het PSV niet had meegezeten in de eerste wedstrijd in de Champions League, maar hij noemde Union ook de terechte winnaar. "Ik vond ook dat we niet goed genoeg waren. En als je niet goed genoeg bent, moet het meezitten en dat zat het niet", zei de coach bij Ziggo Sport na de teleurstellende nederlaag van 3-1 in eigen huis tegen de Belgische kampioen.

1 uur geleden
PSV'er Veerman: leek wel of we bang waren om de bal te vragen

EINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman was na de thuisnederlaag van PSV tegen Union in de Champions League (1-3) kritisch op zijn ploeg. "Het leek wel of we bang waren om de bal te vragen. Dan krijg je dat mensen met de bal gaan lopen en dan duurt het allemaal veel te lang. Het was gewoon niet goed vandaag", zei de middenvelder tegen Ziggo Sport.

2 uur geleden
PSV in Champions League onderuit tegen Union (1-3)

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League op pijnlijke wijze verloren. De Belgische kampioen Union was in Eindhoven met 3-1 te sterk voor het elftal van trainer Peter Bosz.

2 uur geleden
Liverpool-coach Slot met Isak in selectie tegen Atlético

LIVERPOOL (ANP/RTR/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot heeft woensdag in de eerste wedstrijd in de Champions League tegen Atlético Madrid de beschikking over aanvaller Alexander Isak. De 25-jarige Zweedse spits, die voor 145 miljoen euro overkwam van Newcastle United, zit voor het eerst in de selectie van de Engelse kampioen.

4 uur geleden
Gasiorowski start bij PSV tegen Union als linksback

EINDHOVEN (ANP) - Yarek Gasiorowski begint in de thuiswedstrijd van PSV tegen Union in de Champions League als linksback. Trainer Peter Bosz moet op die positie improviseren, omdat hij met Kiliann Sildillia en Mauro Júnior twee vleugelverdedigers mist. Gasiorowski speelt normaal gesproken in het centrum van de verdediging. Daar staan nu Armando Obispo en Ryan Flamingo. Obispo viel zaterdag in het competitieduel met NEC uit met een hoofdwond, maar is daar dus op tijd van hersteld. Sergiño Dest is de rechtervleugelverdediger.

4 uur geleden
FIFA reserveert 300 miljoen euro voor clubs van WK-spelers

ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA gaat clubs die internationals leveren aan deelnemende landen van het WK voetbal van 2026 financieel vergoeden. Daarvoor heeft de FIFA een bedrag van ongeveer 300 miljoen euro gereserveerd. Voor het eerst gaat er ook een vergoeding naar clubs waarvan spelers in het kwalificatietoernooi zijn uitgekomen. Mede daardoor ligt het totale bedrag aanzienlijk hoger dan bij de vorige wereldtitelstrijd, in 2022 in Qatar.

7 uur geleden