Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Xavi favoriet om Koeman op te volgen, ook Ten Hag genoemd

Xavi favoriet om Koeman op te volgen, ook Ten Hag genoemd

BARCELONA (ANP) - Clubicoon Xavi Hernández is volgens Spaanse media de favoriet om de ontslagen Ronald Koeman op te volgen als hoofdtrainer van FC Barcelona. De 41-jarige Xavi, die vrijwel zijn hele carrière voor de Spaanse topclub voetbalde, werkt sinds 2019 als trainer in Qatar bij Al Sadd. Ajax-trainer Erik ten Hag wordt ook genoemd als kandidaat.

Xavi was de laatste jaren al vaker in beeld als hoofdtrainer van Barcelona. De Catalaan, die met 'zijn' club 25 prijzen pakte waaronder vier keer de Champions League, wilde echter niet tussentijds instappen. Xavi lijkt dit keer wel wat te voelen voor een overstap naar Barcelona. "Ik weet niet waar mijn toekomst me zal brengen, maar ik sta overal voor open", zei hij onlangs.

De clubleiding van Barcelona besloot woensdagavond na de nederlaag tegen Rayo Vallecano (1-0) om Koeman te ontslaan. De 58-jarige Nederlander komt volgens de club donderdag afscheid nemen van zijn spelers, onder wie Frenkie de Jong, Memphis Depay en Luuk de Jong.

Vaker in beeld

Xavi was de laatste jaren al vaker in beeld als hoofdtrainer van Barcelona. De Catalaan, die met 'zijn' club 25 prijzen pakte waaronder vier keer de Champions League, wilde echter niet tussentijds instappen. Xavi lijkt dit keer wel wat te voelen voor een terugkeer naar Camp Nou. "Ik weet niet waar mijn toekomst me zal brengen, maar ik sta overal voor open", zei hij onlangs. Xavi verlengde weliswaar in mei zijn contract bij Al Sadd tot en met 2023, maar volgens Spaanse media is hij al enkele weken in gesprek met de clubleiding van Barcelona.

Naast Ten Hag, die in april zijn contract bij Ajax met een jaar verlengde tot de zomer van 2023, worden onder anderen de Belgische bondscoach Roberto Martinez en de Argentijn Marcelo Gallardo (River Plate) genoemd als kandidaten. Ook Joachim Löw, oud-bondscoach van Duitsland, en de Italiaan Antonio Conte zouden Koeman kunnen opvolgen. Sergi Barjuán, trainer van het tweede elftal van Barcelona, neemt vermoedelijk tijdelijk de taken van Koeman over.

Meer uit Voetbal

Klaassen ziet Ajax 'collectief falen' tegen AZ

ALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.

2 uur geleden
Arbeloa in eerste duel als Real-coach uitgeschakeld door Albacete

ALBACETE (ANP) - Álvaro Arbeloa heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van Real Madrid op pijnlijke wijze verloren. De opvolger van de maandag vertrokken Xabi Alonso werd met zijn ploeg na een 3-2-nederlaag bij Albacete uitgeschakeld in de achtste finales van de Spaanse beker. Albacete komt uit in de Segunda División.

2 uur geleden
Fortuna Sittard ziet Fosso vertrekken naar Sturm Graz

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van middenvelder Ryan Fosso. De 23-jarige Zwitser maakt een transfer naar Sturm Graz.

3 uur geleden
PSV na eenvoudige zege tegen FC Den Bosch naar kwartfinale beker

DEN BOSCH (ANP) - PSV heeft met een 4-1-overwinning tegen FC Den Bosch de kwartfinale van de KNVB-beker bereikt. De kampioen van Nederland kwam in Stadion De Vliert geen moment in de problemen tegen de huidige nummer 7 van de eerste divisie.

3 uur geleden
Napoli speelt tegen Parma voor de derde keer op rij gelijk

NAPELS (ANP) - Napoli heeft voor de derde keer op rij gelijkgespeeld in de Serie A. De regerend kampioen kwam in Napels niet verder dan 0-0 tegen Parma. Vorige week speelde de nummer 3 van Italië gelijk tegen Hellas Verona (2-2) en Internazionale (2-2).

5 uur geleden
Senegal ten koste van Egypte naar finale Afrika Cup

TANGER (ANP) - Senegal staat zondag in de finale van de Afrika Cup. De 'Leeuwen van Teranga' wonnen woensdag in Tanger in de halve finale met 1-0 van Egypte. Senegal speelt in de eindstrijd tegen de winnaar van de wedstrijd tussen gastland Marokko en Nigeria. Die twee landen spelen woensdagavond tegen elkaar in Rabat.

6 uur geleden
Ajax zonder Baas maar met Sutalo en Wijndal tegen AZ

ALKMAAR (ANP) - Youri Baas mist de uitwedstrijd van Ajax tegen AZ in de achtste finale van de KNVB-beker. De verdediger is niet fit en ontbreekt in de selectie van de bezoekers uit Amsterdam.

6 uur geleden