Xavi doneert 1 miljoen euro aan ziekenhuis in Barcelona
BARCELONA (ANP) - De Spaanse oud-topvoetballer Xavi heeft 1 miljoen euro gedoneerd aan een ziekenhuis in Barcelona. De 40-jarige Xavi, recordhouder wat betreft het aantal gespeelde wedstrijden voor FC Barcelona, wil zo bijdragen aan de strijd tegen het coronavirus. Het geld is bedoeld om apparatuur en andere medische hulpmiddelen aan te schaffen.
De geboren Catalaan is tegenwoordig in Qatar trainer van Al Sadd. Barcelona polste Xavi begin dit jaar om terug te keren naar Camp Nou, als opvolger van trainer Ernesto Valverde. Xavi bedankte echter voor de eer. De voormalige strateeg op het Catalaanse middenveld heeft de ambitie om trainer te worden van zijn grote liefde, maar hij wil niet tijdens een seizoen instappen.
Heel wat voetballers, trainers en oud-spelers hebben al een financiële bijdrage gedaan aan de hulpdiensten die zich inzetten voor de bestrijding van het coronavirus. Spanje is in Europa een van de zwaarst getroffen landen.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De medische staf van het Nederlands elftal heeft vastgesteld dat Memphis Depay niet inzetbaar is voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen (27 maart) en Ecuador (31 maart).
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese consumentenorganisatie Euroconsumers en Football Supporters Europe (FSE) hebben een formele klacht ingediend bij de Europese Commissie tegen wereldvoetbalbond FIFA. De organisaties spreken onder meer van "buitensporige prijzen" en "oneerlijke aankoopvoorwaarden" bij de ticketverkoop voor het WK van komende zomer.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse sterspeler Kylian Mbappé is volledig hersteld van zijn knieblessure. Dat zei de 27-jarige aanvaller van Real Madrid in aanloop naar de komende oefeninterlands tegen Brazilië en Colombia in de Verenigde Staten.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay meldt zich toch niet op het trainingskamp van het Nederlands elftal voor de oefenduels met Noorwegen (27 maart) en Ecuador (31 maart). Dat meldde de KNVB in een persbericht. Een paar uur eerder had zijn Braziliaanse club Corinthians nog verklaard dat hij zich door de medische staf van Oranje zou laten behandelen aan een verrekt spiertje in zijn dijbeen.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Noa Lang mist vrijdag het oefenduel van het Nederlands elftal tegen Noorwegen. Dat meldt zijn club Galatasaray in een verklaring. Mogelijk is de vleugelaanvaller volgende week dinsdag wel inzetbaar voor de vriendschappelijke interland tegen Ecuador.
17 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal brengen vrijdag tijdens de oefeninterland tegen Noorwegen een eerbetoon aan Johan Cruijff. Ze zijn volgens de KNVB van plan om in de veertiende minuut te gaan staan. Vervolgens is het de bedoeling dat er een groot applaus klinkt in de Johan Cruijff ArenA.
19 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman is succesvol geopereerd aan een blessure in zijn gezicht. Dat meldt zijn club Newcastle United maandag. De Nederlandse verdediger werd zondag tijdens de wedstrijd tegen Sunderland gewisseld vanwege het protocol voor hoofdblessures. De club verwacht dat Botman "de laatste weken van het seizoen" weer beschikbaar is.
19 uur geleden