Xavi doneert 1 miljoen euro aan ziekenhuis in Barcelona
BARCELONA (ANP) - De Spaanse oud-topvoetballer Xavi heeft 1 miljoen euro gedoneerd aan een ziekenhuis in Barcelona. De 40-jarige Xavi, recordhouder wat betreft het aantal gespeelde wedstrijden voor FC Barcelona, wil zo bijdragen aan de strijd tegen het coronavirus. Het geld is bedoeld om apparatuur en andere medische hulpmiddelen aan te schaffen.
De geboren Catalaan is tegenwoordig in Qatar trainer van Al Sadd. Barcelona polste Xavi begin dit jaar om terug te keren naar Camp Nou, als opvolger van trainer Ernesto Valverde. Xavi bedankte echter voor de eer. De voormalige strateeg op het Catalaanse middenveld heeft de ambitie om trainer te worden van zijn grote liefde, maar hij wil niet tijdens een seizoen instappen.
Heel wat voetballers, trainers en oud-spelers hebben al een financiële bijdrage gedaan aan de hulpdiensten die zich inzetten voor de bestrijding van het coronavirus. Spanje is in Europa een van de zwaarst getroffen landen.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.
4 uur geledenLEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.
4 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.
5 uur geledenVELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.
6 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.
6 uur geleden