Xavi beschikt mogelijk weer over sterkhouders in El Clásico
BARCELONA (ANP) - De kans is groot dat Barcelona-trainer Xavi zaterdag tegen Real Madrid weer kan beschikken over enkele spelers die lange tijd geblesseerd waren. "Als ze volledig fit zijn, dan stel ik ze op. Dat is dan geen probleem", aldus de oefenmeester vrijdag.
De lijst geblesseerden is lang bij FC Barcelona. Onder meer sterkhouders Frenkie de Jong, Robert Lewandowski, Pedri, Koundé en Sergi Roberto zijn er al een tijdje niet bij. Ze trainden vrijdag wel weer mee, zo liet Xavi weten. "En dat had ik eigenlijk niet verwacht. Daar was ik verrast over. Ze voelen zich goed, maar we moeten wachten tot morgen." De trainer wilde verder niets zeggen over de opstelling voor El Clásico.
Ook Real Madrid-trainer Carlo Ancelotti blikte vooruit op de wedstrijd van zaterdag. De Italiaan, die met zijn ploeg aan kop gaat in La Liga en een punt meer heeft dan Barca, vindt het nog te vroeg om te zeggen dat het een cruciale wedstrijd is voor de titelstrijd. "Het is gewoon een hele belangrijke wedstrijd waar we drie punten aan willen overhouden. Dat is belangrijk voor de dynamiek in het team. Maar het is nog geen beslissing. Het seizoen is nog lang en de titelstrijd zal er zijn tot het einde", zei Ancelotti.
Bellingham
Tot zijn grote vreugde is grote ster Jude Bellingham fit voor het treffen met de Catalanen. De 20-jarige Engelsman raakte dinsdag geblesseerd in het Champions League-duel met Braga, maar is weer inzetbaar. "Hij speelt, want hij voelt zich goed. Bellingham is er weer helemaal bovenop", aldus Ancelotti.
Barcelona speelt zaterdag thuis. De wedstrijd begint om 16.15 uur. De laatste officiële ontmoeting tussen de twee grootmachten, in de Spaanse beker, werd met 4-0 gewonnen door Real. Daarna won Barcelona nog een keer met 3-0 in een vriendschappelijk duel.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Clubs uit het amateurvoetbal zijn het met clubs uit het betaald voetbal in Nederland (bvo's) niet eens geworden over een herziening van de opleidingsvergoedingen. Dat is het geld dat amateurclubs krijgen voor de jaren dat ze een speler die doorbreekt in het betaald voetbal hebben opgeleid.
1 uur geledenSEVILLA (ANP) - FC Utrecht wacht ook na vijf speelronden nog op de eerste zege in het hoofdtoernooi van de Europa League. Het elftal van trainer Ron Jans ging met 2-1 onderuit bij Real Betis, de huidige nummer 5 uit de Spaanse voetbalcompetitie.
12 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft in de Europa League verloren van VfB Stuttgart. In Deventer eindigde de wedstrijd in een 4-0-zege voor de Duitsers.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie vindt niet dat er bij Feyenoord reden is tot paniek. "Het is niet zo moeilijk om positief te blijven. Dit is een beetje de fase waarin we zitten", sprak de trainer van de Rotterdammers na de thuisnederlaag van 3-1 tegen Celtic in de Europa League tegen Ziggo Sport.
13 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Donyell Malen heeft een belangrijk aandeel gehad in de zege van Aston Villa op Young Boys in de Europa League: 2-1. De Oranje-international maakte beide doelpunten voor de Engelse ploeg.
14 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft tegen het Ierse Shelbourne de tweede zege in de Conference League geboekt. In Alkmaar eindigde het duel in 2-0 voor de ploeg van coach Maarten Martens door treffers van Mees de Wit en invaller Isak Jensen.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Celtic heeft de problemen van Feyenoord verder vergroot. De regerend kampioen van Schotland won het Europa League-duel in De Kuip met 3-1. Voor Feyenoord, dat goed aan het seizoen was begonnen, betekende het de vierde achtereenvolgende nederlaag. Van de laatste zes wedstrijden verloor het elftal van trainer Robin van Persie er vijf.
14 uur geleden