Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Xavi beschikt mogelijk weer over sterkhouders in El Clásico

Xavi beschikt mogelijk weer over sterkhouders in El Clásico

BARCELONA (ANP) - De kans is groot dat Barcelona-trainer Xavi zaterdag tegen Real Madrid weer kan beschikken over enkele spelers die lange tijd geblesseerd waren. "Als ze volledig fit zijn, dan stel ik ze op. Dat is dan geen probleem", aldus de oefenmeester vrijdag.

De lijst geblesseerden is lang bij FC Barcelona. Onder meer sterkhouders Frenkie de Jong, Robert Lewandowski, Pedri, Koundé en Sergi Roberto zijn er al een tijdje niet bij. Ze trainden vrijdag wel weer mee, zo liet Xavi weten. "En dat had ik eigenlijk niet verwacht. Daar was ik verrast over. Ze voelen zich goed, maar we moeten wachten tot morgen." De trainer wilde verder niets zeggen over de opstelling voor El Clásico.

Ook Real Madrid-trainer Carlo Ancelotti blikte vooruit op de wedstrijd van zaterdag. De Italiaan, die met zijn ploeg aan kop gaat in La Liga en een punt meer heeft dan Barca, vindt het nog te vroeg om te zeggen dat het een cruciale wedstrijd is voor de titelstrijd. "Het is gewoon een hele belangrijke wedstrijd waar we drie punten aan willen overhouden. Dat is belangrijk voor de dynamiek in het team. Maar het is nog geen beslissing. Het seizoen is nog lang en de titelstrijd zal er zijn tot het einde", zei Ancelotti.

Bellingham

Tot zijn grote vreugde is grote ster Jude Bellingham fit voor het treffen met de Catalanen. De 20-jarige Engelsman raakte dinsdag geblesseerd in het Champions League-duel met Braga, maar is weer inzetbaar. "Hij speelt, want hij voelt zich goed. Bellingham is er weer helemaal bovenop", aldus Ancelotti.

Barcelona speelt zaterdag thuis. De wedstrijd begint om 16.15 uur. De laatste officiële ontmoeting tussen de twee grootmachten, in de Spaanse beker, werd met 4-0 gewonnen door Real. Daarna won Barcelona nog een keer met 3-0 in een vriendschappelijk duel.

Meer uit Voetbal

Van Persie na nieuwe nederlaag: dit is de fase waarin we zitten

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie vindt niet dat er bij Feyenoord reden is tot paniek. "Het is niet zo moeilijk om positief te blijven. Dit is een beetje de fase waarin we zitten", sprak de trainer van de Rotterdammers na de thuisnederlaag van 3-1 tegen Celtic in de Europa League tegen Ziggo Sport.

59 minuten geleden
Malen helpt Aston Villa met twee treffers langs Young Boys

BIRMINGHAM (ANP) - Donyell Malen heeft een belangrijk aandeel gehad in de zege van Aston Villa op Young Boys in de Europa League: 2-1. De Oranje-international maakte beide doelpunten voor de Engelse ploeg.

1 uur geleden
AZ boekt tegen Shelbourne tweede zege in Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft tegen het Ierse Shelbourne de tweede zege in de Conference League geboekt. In Alkmaar eindigde het duel in 2-0 voor de ploeg van coach Maarten Martens door treffers van Mees de Wit en invaller Isak Jensen.

1 uur geleden
Feyenoord lijdt tegen Celtic vierde nederlaag op rij

ROTTERDAM (ANP) - Celtic heeft de problemen van Feyenoord verder vergroot. De regerend kampioen van Schotland won het Europa League-duel in De Kuip met 3-1. Voor Feyenoord, dat goed aan het seizoen was begonnen, betekende het de vierde achtereenvolgende nederlaag. Van de laatste zes wedstrijden verloor het elftal van trainer Robin van Persie er vijf.

1 uur geleden
Voetballers Kosovo krijgen 1,5 miljoen euro als ze het WK halen

PRISTINA (ANP/RTR) - De voetballers van de nationale ploeg van Kosovo krijgen van de regering van hun land 1,5 miljoen euro als ze zich weten te kwalificeren voor het WK van volgend jaar. Dat heeft interim-premier Albin Kurti gezegd in een op tv uitgezonden kabinetsvergadering.

3 uur geleden
Ook spits Miedema mist oefenduel van voetbalsters met Portugal

BRAGA (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het in het oefenduel met Portugal van vrijdag ook stellen zonder spits Vivianne Miedema. De topscorer aller tijden van het Nederlands elftal heeft nog te veel last van klachten die ze overhield aan het duel van haar club Manchester City met Nottingham Forest van afgelopen weekend. Dat zei bondscoach Arjan Veurink tijdens een onlinepersconferentie.

3 uur geleden
Bouziane voor het eerst in de basis bij AZ tegen Iers Shelbourne

ALKMAAR (ANP) - Aanvaller Wassim Bouziane staat voor het eerst in de basis bij AZ in het duel in de Conference League met het Ierse Shelbourne. Coach Maarten Martens heeft de 18-jarige voetballer in de aanval gezet met Troy Parrott en Weslley Patati.

4 uur geleden