Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Xavi beschikt mogelijk weer over sterkhouders in El Clásico

Xavi beschikt mogelijk weer over sterkhouders in El Clásico

BARCELONA (ANP) - De kans is groot dat Barcelona-trainer Xavi zaterdag tegen Real Madrid weer kan beschikken over enkele spelers die lange tijd geblesseerd waren. "Als ze volledig fit zijn, dan stel ik ze op. Dat is dan geen probleem", aldus de oefenmeester vrijdag.

De lijst geblesseerden is lang bij FC Barcelona. Onder meer sterkhouders Frenkie de Jong, Robert Lewandowski, Pedri, Koundé en Sergi Roberto zijn er al een tijdje niet bij. Ze trainden vrijdag wel weer mee, zo liet Xavi weten. "En dat had ik eigenlijk niet verwacht. Daar was ik verrast over. Ze voelen zich goed, maar we moeten wachten tot morgen." De trainer wilde verder niets zeggen over de opstelling voor El Clásico.

Ook Real Madrid-trainer Carlo Ancelotti blikte vooruit op de wedstrijd van zaterdag. De Italiaan, die met zijn ploeg aan kop gaat in La Liga en een punt meer heeft dan Barca, vindt het nog te vroeg om te zeggen dat het een cruciale wedstrijd is voor de titelstrijd. "Het is gewoon een hele belangrijke wedstrijd waar we drie punten aan willen overhouden. Dat is belangrijk voor de dynamiek in het team. Maar het is nog geen beslissing. Het seizoen is nog lang en de titelstrijd zal er zijn tot het einde", zei Ancelotti.

Bellingham

Tot zijn grote vreugde is grote ster Jude Bellingham fit voor het treffen met de Catalanen. De 20-jarige Engelsman raakte dinsdag geblesseerd in het Champions League-duel met Braga, maar is weer inzetbaar. "Hij speelt, want hij voelt zich goed. Bellingham is er weer helemaal bovenop", aldus Ancelotti.

Barcelona speelt zaterdag thuis. De wedstrijd begint om 16.15 uur. De laatste officiële ontmoeting tussen de twee grootmachten, in de Spaanse beker, werd met 4-0 gewonnen door Real. Daarna won Barcelona nog een keer met 3-0 in een vriendschappelijk duel.

Meer uit Voetbal

Müller blijft na missen Amerikaanse voetbaltitel bij Vancouver

VANCOUVER (ANP/DPA) - Thomas Müller voetbalt ook komend seizoen bij Vancouver Whitecaps. De Canadese club, die zaterdag de finale om de titel in de Major League Soccer (MLS) verloor van Inter Miami, meldt dat het de optie in het contract van de Duitse aanvaller heeft gelicht.

23 minuten geleden
Gakpo 'enkele weken' niet beschikbaar bij Liverpool

MILAAN (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool kan de komende weken geen beroep doen op Cody Gakpo. De Oranje-international kampt met een blessure. Dat meldde Slot een dag voor de uitwedstrijd in de Champions League bij Internazionale. Gakpo reisde niet mee met de ploeg naar Milaan.

12 uur geleden
Twee drinkpauzes bij alle wedstrijden van het WK voetbal 2026

ZÜRICH (ANP) - Alle wedstrijden tijdens het WK voetbal van volgend jaar worden twee keer onderbroken voor drinkpauzes. Dat maakte wereldvoetbalbond FIFA maandag bekend. De pauzes duren drie minuten en vinden in elke helft na 22 minuten plaats.

15 uur geleden
Salah niet in selectie Liverpool voor CL-duel met Internazionale

LIVERPOOL (ANP) - Vedette Mohamed Salah ontbreekt in de selectie van Liverpool voor het duel met Internazionale in de Champions League. De 33-jarige Egyptenaar had kritiek geuit op trainer Arne Slot en de club nadat hij bij de afgelopen wedstrijden op de reservebank moest zitten. Ook Cody Gakpo ontbreekt in de selectie van Liverpool.

17 uur geleden
Voetbalclubs willen strafrechtelijke vervolging bij wangedrag

ZEIST (ANP) - De Eredivisie CV en Coöperatie Eerste Divisie hebben een oproep gedaan aan de overheid, politie en het Openbaar Ministerie om daders bij ernstige ongeregeldheden strafrechtelijk te vervolgen. De clubs uit het betaald voetbal zijn het er "unaniem" over eens dat er strenger gestraft moet worden. "De huidige sancties zijn niet afschrikwekkend genoeg."

18 uur geleden
Ajax tegen Qarabag zonder Sutalo, Taylor en Weghorst

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim kan woensdag in de uitwedstrijd tegen Qarabag FK in de Champions League niet beschikken over Josip Sutalo, Kenneth Taylor en Wout Weghorst. Het drietal is niet fit genoeg om mee te reizen naar Azerbeidzjan, meldt de Amsterdamse club. Ook James McConnell, Gerald Alders en Steven Berghuis blijven achter in Nederland.

18 uur geleden
Arbiter Gözübüyük leidt Klassieker tussen Ajax en Feyenoord

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Serdar Gözübüyük leidt de Klassieker Ajax - Feyenoord. De Eredivisiewedstrijd in de Johan Cruijff ArenA staat voor zondag om 14.30 uur op het programma.

18 uur geleden