Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Xavi beschikt mogelijk weer over sterkhouders in El Clásico

Xavi beschikt mogelijk weer over sterkhouders in El Clásico

BARCELONA (ANP) - De kans is groot dat Barcelona-trainer Xavi zaterdag tegen Real Madrid weer kan beschikken over enkele spelers die lange tijd geblesseerd waren. "Als ze volledig fit zijn, dan stel ik ze op. Dat is dan geen probleem", aldus de oefenmeester vrijdag.

De lijst geblesseerden is lang bij FC Barcelona. Onder meer sterkhouders Frenkie de Jong, Robert Lewandowski, Pedri, Koundé en Sergi Roberto zijn er al een tijdje niet bij. Ze trainden vrijdag wel weer mee, zo liet Xavi weten. "En dat had ik eigenlijk niet verwacht. Daar was ik verrast over. Ze voelen zich goed, maar we moeten wachten tot morgen." De trainer wilde verder niets zeggen over de opstelling voor El Clásico.

Ook Real Madrid-trainer Carlo Ancelotti blikte vooruit op de wedstrijd van zaterdag. De Italiaan, die met zijn ploeg aan kop gaat in La Liga en een punt meer heeft dan Barca, vindt het nog te vroeg om te zeggen dat het een cruciale wedstrijd is voor de titelstrijd. "Het is gewoon een hele belangrijke wedstrijd waar we drie punten aan willen overhouden. Dat is belangrijk voor de dynamiek in het team. Maar het is nog geen beslissing. Het seizoen is nog lang en de titelstrijd zal er zijn tot het einde", zei Ancelotti.

Bellingham

Tot zijn grote vreugde is grote ster Jude Bellingham fit voor het treffen met de Catalanen. De 20-jarige Engelsman raakte dinsdag geblesseerd in het Champions League-duel met Braga, maar is weer inzetbaar. "Hij speelt, want hij voelt zich goed. Bellingham is er weer helemaal bovenop", aldus Ancelotti.

Barcelona speelt zaterdag thuis. De wedstrijd begint om 16.15 uur. De laatste officiële ontmoeting tussen de twee grootmachten, in de Spaanse beker, werd met 4-0 gewonnen door Real. Daarna won Barcelona nog een keer met 3-0 in een vriendschappelijk duel.

Meer uit Voetbal

Ook Afrikaanse landen steunen herverkiezing FIFA-baas Infantino

VANCOUVER (ANP/AFP) - Ook Afrikaanse landen steunen FIFA-voorzitter Gianni Infantino voor een vierde termijn. Dat zijn de 54 landen volgens de Afrikaanse voetbalfederatie CAF "unaniem overeengekomen". Zij spraken hierover in aanloop naar het FIFA-congres in Vancouver van donderdag.

1 uur geleden
Mathijsen nieuwe technisch directeur Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - Joris Mathijsen (46) wordt per 1 juni de nieuwe technisch directeur van Fortuna Sittard. Dat heeft de Limburgse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. De oud-speler van onder meer Willem II, HSV en Feyenoord heeft bij Fortuna getekend tot de zomer van 2029.

4 uur geleden
Manchester United verlengt contract met 'natuurtalent' Mainoo

MANCHESTER (ANP) - Manchester United is erin geslaagd de talentvolle Kobbie Mainoo voor langere tijd aan de club te binden. De 21-jarige middenvelder, international van Engeland, heeft zijn contract met vier jaar verlengd tot de zomer van 2031.

5 uur geleden
Coach Parker vertrekt bij gedegradeerd Burnley

BURNLEY (ANP) - Scott Parker heeft ontslag genomen als hoofdcoach bij Burnley, acht dagen nadat de club degradeerde uit de Premier League. Assistent-trainer Mike Jackson neemt de laatste vier wedstrijden de rol van hoofdtrainer op zich, meldt de club op zijn website.

7 uur geleden
Gevluchte Afghaanse voetbalsters dromen van Olympische Spelen LA

MELBOURNE (ANP/RTR) - De Afghaanse voetbalsters dromen van deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. "Dat zou het mooiste zijn wat het team kan overkomen", zei doelvrouw Fatima Yousufi in reactie op de officiële erkenning door wereldbond FIFA van het team, dat bestaat uit vrouwen die zijn gevlucht voor de Taliban.

9 uur geleden
Coach Arteta van Arsenal woedend op arbiter Makkelie

MADRID (ANP) - Coach Mikel Arteta van Arsenal was woedend op scheidsrechter Danny Makkelie na de 1-1 in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de halve finale van de Champions League. Makkelie wees in de 78e minuut van de wedstrijd naar de strafschopstip na een overtreding op Eberechi Eze, maar hij draaide zijn beslissing terug nadat videoarbiter Dennis Higler hem naar de beelden liet kijken.

10 uur geleden
Gelijkspel Atlético - Arsenal met hoofdrol Nederlandse arbitrage

MADRID (ANP) - De eerste wedstrijd tussen Atlético Madrid en Arsenal in de halve finale van de Champions League is in een gelijkspel geëindigd: 1-1. De Nederlandse arbitrage vertolkte een hoofdrol. Danny Makkelie en videoscheidsrechter Dennis Higler moesten beslissen over drie potentiële strafschoppen. Beide doelpunten vielen uit een strafschop. Viktor Gyökeres zette Arsenal op voorsprong, Julián Alvarez maakte namens Atlético gelijk.

20 uur geleden