Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Xandra Velzeboer grijpt goud op 500 meter bij WK shorttrack

Xandra Velzeboer grijpt goud op 500 meter bij WK shorttrack

BEIJING (ANP) - Xandra Velzeboer heeft met een indrukwekkend optreden de gouden medaille veroverd op de 500 meter bij de wereldkampioenschappen shorttrack in Beijing. Ze haalde in de voorlaatste ronde de Canadese Rikki Doak in en sprintte in de laatste ronde naar de titel. Het is na Montreal in 2022 en Seoul in 2023 haar derde wereldtitel op deze afstand. Vorig jaar op de WK in Rotterdam moest ze zich tevredenstellen met het zilver. Haar gouden plak op de 500 meter was de eerste voor de Nederlandse ploeg op de WK in Beijing.

Velzeboer was eerder op de dag nog gevallen tijdens de gemengde aflossing. Door die val liep de Nederlandse ploeg een vrijwel zekere medaille mis. De 23-jarige Culemborgse won eerder op het toernooi in de Chinese hoofdstad brons op de 1000 meter en brons op de aflossing met de vrouwenploeg.

Velzeboer reageerde uitzinnig van vreugde. "Ik heb kreten geslaakt, ongekend", zei ze bij de NOS. "Het ging het hele weekend moeilijk, ook met het team. We hadden meer dan gemiddeld pech, dus ik ben heel, heel blij met deze gouden medaille."

Schrikmoment

Er was een schrikmoment voor Velzeboer na haar val in de 'mixed relay'. "Ik voelde mijn enkel, dus ik schoot in de stress. Het viel gelukkig mee en nu is het allemaal nog goed gekomen. Er stond veel spanning op, maar ik wist dat als ik de goede dingen zou doen, ik dan zou winnen. En er was het vertrouwen dat me dat vaker is gelukt."

De gouden medaille voor Velzeboer was de enige op de laatste dag van de WK. Daan Kos haalde de finale van de 1000 meter, maar daarin eindigde hij als zesde. Zoë Deltrap reikte tot de finale van de 1500 meter en werd daarin zevende.

Kerstholt: meer medailles verwacht

Bondscoach Niels Kerstholt was ietwat teleurgesteld over de 'magere' oogst van vier medailles in totaal op de WK in Beijing. "Ik had meer medailles verwacht, want fysiek waren we goed en in vorm. Tactisch liepen er te veel dingen mis en de enkelblessure van Jens van 't Wout kwam daar nog bij. We moeten net even wat gecontroleerder rijden en scherper reageren. We zijn denk ik nog steeds de snelste ploeg, maar tactisch moeten we aan de bak", sprak hij bij de NOS.

Meer uit Sport

Handballers op weg naar EK na ruime zege op Oekraïne

MICHALOVCE (ANP) - De Nederlandse handballers hebben zich gekwalificeerd voor het EK van 2026. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson boekte in de vijfde speelronde een ruime zege van 35-27 op Oekraïne en zag later de Faeröer met 25-23 winnen van Kosovo. Daarmee is een plek bij de eerste twee in de poule verzekerd en is het EK-ticket binnen. Komende zondag speelt Oranje nog de laatste wedstrijd in de kwalificatiereeks in Den Bosch tegen Kosovo.

9 uur geleden
Vollering draagt zege op aan alle mensen met mentale problemen

LAGUNAS DE NEILA (ANP) - Demi Vollering droeg haar zege in de vijfde etappe van de Vuelta Femenina donderdag op aan "alle mensen die het mentaal moeilijk hebben". Dat zei de Nederlandse renster van FDJ-Suez nadat ze in de beklimming naar de Lagunas de Neila al haar concurrenten had achtergelaten. Met haar ritwinst nam ze een voorschot op haar tweede eindzege in de Ronde van Spanje voor vrouwen.

12 uur geleden
Vollering wint bergrit en pakt leiderstrui in Ronde van Spanje

LAGUNAS DE NEILA (ANP) - Wielrenster Demi Vollering heeft in de vijfde etappe de Ronde van Spanje naar haar hand gezet. Ze soleerde in de 120 kilometer lange bergrit naar de winst op de steile slotklim naar Lagunas de Neila en nam de rode leiderstrui over van Femke Gerritse.

13 uur geleden
Opening Spelen Los Angeles 2028 in historisch Coliseum

LOS ANGELES (ANP/RTR) - De openings- en sluitingsceremonie van de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles vinden plaats in het historische Memorial Coliseum, meldt de organisatie. Het Coliseum diende ook al als locatie bij de twee vorige Spelen in Los Angeles, in 1932 en 1984. Het is het eerste stadion waar tijdens drie Olympische Spelen evenementen worden gehouden. De openingsceremonie van LA28 is op 14 juli, het sluitingsfestijn op 30 juli.

13 uur geleden
Sinner treft bij rentree na dopingschorsing Argentijn Navone

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner maakt zaterdag in Rome zijn rentree na een schorsing van drie maanden wegens overtreding van de dopingregels. De Italiaanse nummer 1 van de wereld treft dan de Argentijn Mariano Navone, die zich donderdag kwalificeerde voor de tweede ronde van het masterstoernooi in Rome. Sinner had een bye in de eerste ronde.

14 uur geleden
Sprinter Van Uden leergierig voor start Giro in Albanië

DURRËS (ANP) - Casper van Uden begint vrijdag in de Giro d'Italia aan zijn eerste grote ronde. De 23-jarige Schiedammer werd in de winter al aangewezen als de sprinttroef van wielerploeg Picnic PostNL in de Italiaanse koers, die begint met drie etappes in Albanië. De afgelopen dagen zag hij daar vooral veel hobbelige wegen en weinig fietsers. "Maar we zijn nog niet op het parcours geweest", meldde Van Uden donderdag telefonisch aan het ANP, kort voor een trainingsrit.

17 uur geleden
Tennisser De Jong bereikt tweede ronde masterstoernooi Rome

ROME (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft de tweede ronde bereikt van het masterstoernooi van Rome. De 24-jarige Haarlemmer versloeg in de eerste ronde Alexander Shevchenko uit Kazachstan in twee sets: 6-2 6-4.

17 uur geleden