X wil praten over schikking om vergoedingen ontslagen personeel
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - X heeft ingestemd om in gesprek te gaan over een schikking voor bijna 2000 voormalig medewerkers van het socialmediaplatform. Zij zeggen onder meer dat het toenmalige Twitter heeft nagelaten ontslagvergoedingen te betalen. De medewerkers verloren hun baan nadat het bedrijf vorig jaar werd overgenomen door miljardair Elon Musk.
"Na tien maanden druk uitoefenen in alle richtingen is het ons gelukt om Twitter aan tafel te krijgen", schrijft advocaat Shannon Liss-Riordan in een bericht aan de medewerkers die zij bijstaat. Dat bericht kwam via een voormalig werknemer in handen van persbureau Bloomberg. "Twitter wil met ons bemiddelen in een globale poging om alle claims die we hebben ingediend te schikken", schrijft Liss-Riordan verder. De gesprekken met X, waar ook een bemiddelaar bij aanschuift, staan gepland voor 1 en 2 december.
Onder leiding van Musk heeft X meer dan twee derde van zijn personeel op straat gezet in een poging de kosten omlaag te brengen. Musk ging daarbij erg rigoureus te werk. X heeft bijvoorbeeld geen afdeling mediarelaties meer omdat alle persvoorlichters moesten vertrekken. Ook veel medewerkers die de huisregels tegen haatdragende of discriminerende berichten moesten handhaven verloren hun baan.
Een voormalig bestuurder van het toenmalige Twitter stelde tijdens een rechtszaak in juli dat het bedrijf nog minstens een half miljard dollar aan ontslagvergoedingen moet betalen. Ze was zelf ook een van de mensen die moest vertrekken bij het bedrijf. Volgens de bestuurder had Twitter in 2019 een ontslagregeling opgesteld waarin de meeste werknemers twee maanden van hun basissalaris plus één week loon voor elk volledig dienstjaar werd beloofd als ze zouden worden ontslagen. Seniorkrachten zou zelf zelfs zes maanden doorbetaling zijn toegezegd.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De overname van het van oorsprong Chinese AI-bedrijf Manus door Facebook-moederconcern Meta Platforms mag niet doorgaan van China. Chinese autoriteiten blokkeren de deal waarmee 2 miljard dollar is gemoeid, zonder daarvoor een duidelijke reden te noemen.
24 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Nederlandse Transavia-reizigers worden niet geraakt door geschrapte vluchten om de hoge kerosineprijzen. Volgens een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij heeft alleen het Franse deel van Transavia besloten om in mei en juni een deel van haar vluchten te schrappen. Vluchten vanuit Nederland worden niet getroffen.
25 minuten geledenJERSEY CITY (ANP/BLOOMBERG/BELGA) - Farmaciebedrijf Organon, met een productievestiging in Oss, komt in Indiase handen. Het bedrijf Sun Pharmaceutical telt bijna 12 miljard dollar neer voor de onderneming die gespecialiseerd is in geneesmiddelen voor vrouwen. Het gaat om een van de grootste buitenlandse overnames door een Indiaas bedrijf ooit.
1 uur geledenALMERE (ANP) - Oud-ASML-bestuurder Martin van den Brink is per direct vertrokken als commissaris bij chiptoeleverancier ASMI. Die stap volgt volgens het bedrijf uit Almere op een "beoordeling dat de andere professionele activiteiten van de heer Van den Brink op termijn zouden kunnen leiden tot belangenverstrengeling".
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index aan de beurs in Amsterdam liet maandagochtend een klein verlies zien. Daarmee raakte een mogelijk nieuw record voor de hoofdgraadmeter aan het Damrak tijdens de dunne handel op Koningsdag weer wat uit beeld. Beleggers verwerkten onder meer wisselende signalen over de oorlog in het Midden-Oosten.
2 uur geledenSTUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Sereact, een Duitse ontwikkelaar van roboticasoftware, heeft 110 miljoen dollar aan nieuwe financiering opgehaald voor het ontwikkelen van een AI-model dat robots slimmer maakt en meer geschikt voor het uitvoeren van verschillende taken. Het geld komt zowel van bestaande geldschieters als van nieuwe investeerders.
3 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van bitcoin is gestegen tot het hoogste niveau in bijna drie maanden. De handel wordt gesteund door optimisme rond de oorlog in het Midden-Oosten. Na een nieuwsbericht van Axios is de hoop toegenomen dat de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran weer op gang kunnen komen.
3 uur geleden