Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

X wil praten over schikking om vergoedingen ontslagen personeel

X wil praten over schikking om vergoedingen ontslagen personeel

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - X heeft ingestemd om in gesprek te gaan over een schikking voor bijna 2000 voormalig medewerkers van het socialmediaplatform. Zij zeggen onder meer dat het toenmalige Twitter heeft nagelaten ontslagvergoedingen te betalen. De medewerkers verloren hun baan nadat het bedrijf vorig jaar werd overgenomen door miljardair Elon Musk.

"Na tien maanden druk uitoefenen in alle richtingen is het ons gelukt om Twitter aan tafel te krijgen", schrijft advocaat Shannon Liss-Riordan in een bericht aan de medewerkers die zij bijstaat. Dat bericht kwam via een voormalig werknemer in handen van persbureau Bloomberg. "Twitter wil met ons bemiddelen in een globale poging om alle claims die we hebben ingediend te schikken", schrijft Liss-Riordan verder. De gesprekken met X, waar ook een bemiddelaar bij aanschuift, staan gepland voor 1 en 2 december.

Onder leiding van Musk heeft X meer dan twee derde van zijn personeel op straat gezet in een poging de kosten omlaag te brengen. Musk ging daarbij erg rigoureus te werk. X heeft bijvoorbeeld geen afdeling mediarelaties meer omdat alle persvoorlichters moesten vertrekken. Ook veel medewerkers die de huisregels tegen haatdragende of discriminerende berichten moesten handhaven verloren hun baan.

Een voormalig bestuurder van het toenmalige Twitter stelde tijdens een rechtszaak in juli dat het bedrijf nog minstens een half miljard dollar aan ontslagvergoedingen moet betalen. Ze was zelf ook een van de mensen die moest vertrekken bij het bedrijf. Volgens de bestuurder had Twitter in 2019 een ontslagregeling opgesteld waarin de meeste werknemers twee maanden van hun basissalaris plus één week loon voor elk volledig dienstjaar werd beloofd als ze zouden worden ontslagen. Seniorkrachten zou zelf zelfs zes maanden doorbetaling zijn toegezegd.

Meer uit Financieel

AEX-index scherpt slotrecord iets aan, olieprijzen hoger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag licht hoger gesloten, waarmee het slotrecord van een dag eerder iets werd aangescherpt. De chipbedrijven ASML en Besi stonden opnieuw bij de stijgers op het Damrak na de cijfers van AI-chipconcern Nvidia. De olieprijzen gingen omhoog door hernieuwde zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten.

2 uur geleden
Modemerk Ralph Lauren overtreft omzet- en winstverwachtingen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Modemerk Ralph Lauren heeft afgelopen boekjaar meer kleding verkocht, ondanks hogere prijzen. Het bedrijf meldt in zijn jaarupdate zowel meer winst als omzet dan een jaar eerder.

2 uur geleden
AI-chipbedrijf Nvidia licht hoger op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Nvidia ging donderdag licht omhoog op de beurzen in New York. De grootste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) behaalde afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten door de aanhoudende grote vraag naar chips voor AI-datacenters. Volgens topman Jensen Huang verloopt de bouw van AI-fabrieken met "uitzonderlijke snelheden" en is sprake van de "grootste expansie van infrastructuur in de menselijke geschiedenis".

4 uur geleden
AWVN voorziet 'vervelende situaties' bij loontransparantie

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversvereniging AWVN denkt dat het wetsvoorstel voor loontransparantie voor "vervelende situaties" op de werkvloer kan zorgen. Ook voorziet de vereniging, net als werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, veel administratieve lasten voor werkgevers.

4 uur geleden
Air France en Airbus schuldig aan dood door schuld na crash 2009

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Vliegtuigbouwer Airbus en luchtvaartmaatschappij Air France zijn in hoger beroep door een rechtbank in Parijs schuldig bevonden aan dood door schuld voor de crash van een vliegtuig in 2009, waarbij 228 mensen om het leven kwamen.

5 uur geleden
Stellantis schuift Opel naar de achtergrond in nieuwe strategie

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Autoconcern Stellantis gaat zijn investeringen voortaan vooral richten op de vier kernmerken Jeep, Ram, Peugeot en Fiat om de winstgevendheid te verbeteren. Traditionele merken als Chrysler, Alfa Romeo en Opel krijgen daarbij een kleinere rol.

5 uur geleden
Meer klanten voor GAMMA en Karwei stuwen omzet en winst

LEUSDEN (ANP) - Klussers hebben meer uitgegeven bij GAMMA en Karwei. Dat meldt Intergamma, het moederbedrijf van de beide bouwmarkten. De doe-het-zelfketens profiteerden van meer klanten in de winkels, die volgens Intergamma kwamen voor persoonlijk advies en voor inspiratie.

6 uur geleden