Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

X wil met nieuw kantoor schadelijke content checken

X wil met nieuw kantoor schadelijke content checken

SAN FRANCISCO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Socialmediaplatform X wil een kantoor openen waar honderd moderators de inhoud op de website gaan controleren. De focus van dit 'kenniscentrum voor vertrouwen en veiligheid' komt te liggen op het bestrijden van seksueel misbruik van kinderen. Opvallend is dat eigenaar Elon Musk na de overname van X juist nog flink bezuinigde op moderatie.

X heeft niet bekendgemaakt wanneer het nieuwe kantoor zijn deuren zal openen. Maar naar eigen zeggen heeft het bedrijf het uitbannen van seksuele uitbuiting van kinderen vorig jaar een "topprioriteit" gemaakt. Zo heeft het platform in 2023 meer dan 12 miljoen accounts geschorst om regels die in het kader hiervan zijn overtreden. Dat zijn ruim 2 miljoen accounts meer dan een jaar eerder. Ook in 2024 blijft de focus liggen op dit onderwerp, aldus X in een blogbericht.

Miljardair Elon Musk kocht X, het toenmalige Twitter, in oktober 2022. In de periode daarna nam hij afscheid van een groot deel van het wereldwijde personeel. Onder hen bevonden zich relatief veel moderators die zich bezighielden met het verwijderen van berichten die ingaan tegen de regels van het platform.

X-topvrouw Linda Yaccarino moet woensdag verschijnen voor een senaatscommissie in Washington voor een hoorzitting. Die gaat over de onlineveiligheid voor kinderen. Yaccarino wordt daarbij vergezeld door de topmannen van andere socialmediabedrijven, als Meta en TikTok.

Meer uit Financieel

Nieuwe records op Wall Street na hernieuwd AI-optimisme

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag met duidelijke winsten gesloten. De Dow-Jonesindex en de S&P 500 bereikten recordstanden, gevoed door optimisme over de groeimogelijkheden voor kunstmatige intelligentie. De Amerikaanse ingreep in Venezuela lijkt tot dusver tot weinig zorgen te leiden bij beleggers.

1 uur geleden
Overheidsfunctionarissen bespreken export olie Venezuela naar VS

HOUSTON (ANP) - Amerikaanse en Venezolaanse regeringsfunctionarissen bespreken de mogelijkheid om ruwe aardolie uit Venezuela te exporteren naar raffinaderijen in de Verenigde Staten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.

1 uur geleden
KLM: trucks onderweg met vloeistof voor ijsvrij maken vliegtuigen

AMSTELVEEN (ANP) - KLM meldt dat de eerste trucks met vloeistof om vliegtuigen ijsvrij te maken onderweg zijn naar Nederland. Eerder op de dag waarschuwde de luchtvaartmaatschappij dat het einde van de voorraad in zicht kwam op Schiphol.

2 uur geleden
Italië positief over Brussels landbouwvoorstel in Mercosur-week

ROME (ANP) - Italië heeft positief gereageerd op het Brusselse voorstel om een groter deel van landbouwgelden uit de komende meerjarenbegroting van de Europese Unie eerder beschikbaar te stellen. De Europese Commissie zette die stap in aanloop naar belangrijke gesprekken over een handelsakkoord met de Zuid-Amerikaanse landen van de Mercosur. De Italiaanse regering lag vorige maand nog dwars bij een besluit over zo'n deal met Brazilië, Paraguay, Argentinië en Uruguay omdat ze meer toezeggingen wilde over steun voor Europese boeren.

5 uur geleden
Maker Patriot-raketten verdrievoudigt productie met contract VS

WASHINGTON (ANP) - De maker van de begeerde en schaarse Patriot-luchtverdedigingsraketten gaat de productie verdrievoudigen. De Amerikaanse regering heeft daarvoor een contract met defensiefabrikant Lockheed Martin gesloten. Oekraïne zit voortdurend om de projectielen verlegen en ook westerse bondgenoten willen hun krappe, leeggeraakte arsenalen aanvullen.

5 uur geleden
AEX bereikt recordstand en nadert grens van 1000 punten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index van de aandelenbeurs in Amsterdam heeft dinsdag een recordstand bereikt. De graadmeter staat ook op het punt om voor het eerst door de grens van 1000 punten te breken.

6 uur geleden
Maatschappijen schrappen woensdag 600 vluchten op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen annuleren woensdag op Schiphol uit voorzorg ruim zeshonderd vluchten vanwege de verwachte sneeuwval en sterke wind. Waarschijnlijk loopt het aantal geschrapte vluchten die dag verder op, meldt de luchthaven. Het gaat voor het overgrote deel om KLM-vluchten. Vooral vluchten binnen Europa worden geannuleerd.

6 uur geleden