X wil met nieuw kantoor schadelijke content checken
SAN FRANCISCO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Socialmediaplatform X wil een kantoor openen waar honderd moderators de inhoud op de website gaan controleren. De focus van dit 'kenniscentrum voor vertrouwen en veiligheid' komt te liggen op het bestrijden van seksueel misbruik van kinderen. Opvallend is dat eigenaar Elon Musk na de overname van X juist nog flink bezuinigde op moderatie.
X heeft niet bekendgemaakt wanneer het nieuwe kantoor zijn deuren zal openen. Maar naar eigen zeggen heeft het bedrijf het uitbannen van seksuele uitbuiting van kinderen vorig jaar een "topprioriteit" gemaakt. Zo heeft het platform in 2023 meer dan 12 miljoen accounts geschorst om regels die in het kader hiervan zijn overtreden. Dat zijn ruim 2 miljoen accounts meer dan een jaar eerder. Ook in 2024 blijft de focus liggen op dit onderwerp, aldus X in een blogbericht.
Miljardair Elon Musk kocht X, het toenmalige Twitter, in oktober 2022. In de periode daarna nam hij afscheid van een groot deel van het wereldwijde personeel. Onder hen bevonden zich relatief veel moderators die zich bezighielden met het verwijderen van berichten die ingaan tegen de regels van het platform.
X-topvrouw Linda Yaccarino moet woensdag verschijnen voor een senaatscommissie in Washington voor een hoorzitting. Die gaat over de onlineveiligheid voor kinderen. Yaccarino wordt daarbij vergezeld door de topmannen van andere socialmediabedrijven, als Meta en TikTok.
Meer uit Financieel
ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) wil tientallen miljarden dollars steken in nieuwe projecten. Die aankondiging komt enkele dagen nadat het land uit oliekartel OPEC was gestapt.
8 uur geledenWENEN (ANP) - Landen van oliekartel OPEC+ gaan de olieproductie in juni verhogen, werd zondag bekendgemaakt. De stap van de groep olielanden is de eerste sinds de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) deze week aankondigden zich terug te trekken uit het oliekartel.
9 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse onderzoeksinstituut Ifo heeft gewaarschuwd voor aanzienlijke risico's voor de Duitse economie door de dreiging van hogere Amerikaanse importheffingen. "Als dit uitmondt in een nieuwe handelsoorlog, dan staat Duitsland in 2026 een recessie te wachten", zei voorzitter Clemens Fuest van het Ifo-instituut zondag in de krant Bild.
12 uur geledenESSEN (ANP) - Thyssenkrupp en zijn Indiase branchegenoot Jindal Steel hebben gesprekken over een mogelijke overname van de Europese staaldivisie van het Duitse industrieconcern tijdelijk stopgezet. "De oorspronkelijke uitgangspunten en voorwaarden voor een mogelijke verkoop van Thyssenkrupp Steel zijn de afgelopen maanden aanzienlijk veranderd", stelde Thyssenkrupp in een verklaring.
13 uur geledenWENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.
1 dag geledenGENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.
1 dag geledenZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.
1 dag geleden