X wil met nieuw kantoor schadelijke content checken
SAN FRANCISCO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Socialmediaplatform X wil een kantoor openen waar honderd moderators de inhoud op de website gaan controleren. De focus van dit 'kenniscentrum voor vertrouwen en veiligheid' komt te liggen op het bestrijden van seksueel misbruik van kinderen. Opvallend is dat eigenaar Elon Musk na de overname van X juist nog flink bezuinigde op moderatie.
X heeft niet bekendgemaakt wanneer het nieuwe kantoor zijn deuren zal openen. Maar naar eigen zeggen heeft het bedrijf het uitbannen van seksuele uitbuiting van kinderen vorig jaar een "topprioriteit" gemaakt. Zo heeft het platform in 2023 meer dan 12 miljoen accounts geschorst om regels die in het kader hiervan zijn overtreden. Dat zijn ruim 2 miljoen accounts meer dan een jaar eerder. Ook in 2024 blijft de focus liggen op dit onderwerp, aldus X in een blogbericht.
Miljardair Elon Musk kocht X, het toenmalige Twitter, in oktober 2022. In de periode daarna nam hij afscheid van een groot deel van het wereldwijde personeel. Onder hen bevonden zich relatief veel moderators die zich bezighielden met het verwijderen van berichten die ingaan tegen de regels van het platform.
X-topvrouw Linda Yaccarino moet woensdag verschijnen voor een senaatscommissie in Washington voor een hoorzitting. Die gaat over de onlineveiligheid voor kinderen. Yaccarino wordt daarbij vergezeld door de topmannen van andere socialmediabedrijven, als Meta en TikTok.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) behoorde maandag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. Het platenbedrijf achter popsterren als Billie Eilish, Taylor Swift en Harry Styles gaat voor 500 miljoen euro aan eigen aandelen inkopen om aandeelhouders te belonen. Het eerste aandeleninkoopprogramma van het bedrijf onderstreept volgens het bestuur van UMG het vertrouwen in de strategie en groei op lange termijn. Het aandeel steeg ruim 3 procent en was daarmee de sterkste stijger in de AEX-index.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal brommobielen in Nederland is in de afgelopen vijf jaar explosief gestegen. De verkoop van de kleine karretjes, populair onder pubers, groeit volgens databedrijf RDC sneller dan ooit.
3 uur geledenTOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Tokio en Seoul zijn maandag flink weggezakt door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, die de vijfde week is ingegaan. Door de strijd in de olierijke regio zijn de olieprijzen hard gestegen en landen als Japan en Zuid-Korea zijn erg afhankelijk van de import van olie uit de regio.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen van eieren in Nederland zijn gestegen naar een recordhoogte. Dat meldt de Consumentenbond na een eigen prijspeiling bij de dertien grootste supermarktketens. Volgens de belangenbehartiger voor consumenten zijn eieren in vijf jaar gemiddeld 38 procent duurder geworden.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in februari opnieuw gedaald, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 2,3 procent lager dan in dezelfde maand vorig jaar. In januari daalden de prijzen met 2,5 procent.
5 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse brancheorganisatie voor wegtransport vraagt de overheid om financiële steun door de sterke stijging van dieselprijzen. Volgens de vereniging van transport- en logistieke bedrijven BGL werkt de dure diesel uiteindelijk door in de consumentenprijzen.
22 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door de stijgende energieprijzen en het uitblijven van overheidsmaatregelen komt de Nederlandse chemiesector in zware problemen, waarschuwt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten. "Er is een gebrek aan urgentie bij het kabinet", zei ze in het programma Buitenhof.
22 uur geleden