Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

X schort verzamelen persoonlijke data EU-gebruikers voor AI op

X schort verzamelen persoonlijke data EU-gebruikers voor AI op

SAN FRANCISCO (ANP/AFP/RTR) - Socialemediaplatform X schort het verzamelen van persoonlijke gegevens van Europese gebruikers voor het trainen van zijn kunstmatige intelligentieprogramma op. Dit heeft de Ierse privacywaakhond Data Protection Commission (DPC), die optreedt namens de Europese Unie, vrijdag laten weten.

X was op 7 mei begonnen met het verzamelen van data van Europese gebruikers. Het bedrijf wilde berichten op X gebruiken om zijn virtuele AI-assistent Grok te trainen. Het bedrijf heeft nu toegezegd dat de data die sindsdien zijn verzameld, voorlopig niet worden gebruikt.

Volgens Europese regelgeving moeten bedrijven eerst toestemming vragen aan gebruikers voordat ze hun data kunnen gebruiken. X zei dat het "zal blijven samenwerken met de DPC over Grok en andere AI-aangelegenheden, zoals we al sinds vorig jaar doen".

Kamala Harris

Gebruikers van X konden sinds 16 juli laten weten of hun openbare berichten mochten worden gebruikt door een vakje uit te vinken in hun privacyinstellingen. Het bedrijf was echter al op 7 mei begonnen met het verwerken van de gegevens. Grok werd in november 2023 opgericht door Elon Musk, de eigenaar van X. Bij de lancering kondigde Musk al aan dat hij Grok toegang wilde geven tot de databestanden van X.

Deze week werd bekend dat bestuurders in vijf Amerikaanse staten hun beklag hebben gedaan over de chatbot van Musk. Grok zou onjuiste informatie hebben verspreid over de verkiezingen. De chatbot zou gebruikers ten onrechte hebben voorgehouden dat vicepresident Kamala Harris in allerlei staten niet meer op het stembiljet kan komen.

X is niet het enige socialemediabedrijf dat onder vuur ligt vanwege privacyschendingen. Meta, het moederbedrijf van Facebook, Instagram en WhatsApp, wil eveneens persoonlijke berichten gebruiken om modellen voor kunstmatige intelligentie te trainen. Ook Meta heeft de plannen na kritiek van Europese toezichthouders opgeschort.

Meer uit Financieel

Topman Adobe stapt na 18 jaar op als bestuursvoorzitter

SAN JOSE (ANP/BLOOMBERG) - De topman van Adobe stapt op bij het softwareconcern. Topman Shantanu Narayen is achttien jaar de bestuursvoorzitter van Adobe en blijft aan totdat een opvolger is gevonden, meldt het bedrijf bij het bekendmaken van zijn kwartaalresultaten.

6 uur geleden
Forse verliezen op Wall Street na verklaring nieuwe leider Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke minnen gesloten. Beleggers reageerden op ontwikkelingen rond de Iranoorlog en de verder stijgende olieprijzen. Het sluiten van de Straat van Hormuz en de Iraanse aanvallen op schepen hebben geleid tot zorgen over verstoringen in de aanvoer.

8 uur geleden
Marine VS begeleidt tankers door Straat van Hormuz, zegt minister

LONDEN (ANP) - De Amerikaanse marine zal olietankers door de Straat van Hormuz begeleiden. Dit heeft de Amerikaanse minister van Financiƫn Scott Bessent donderdag gezegd tijdens een interview met Sky News. "Ik geloof dat zodra het militair mogelijk is, de Amerikaanse marine, mogelijk samen met een internationale coalitie, schepen zal begeleiden."

8 uur geleden
Bloomberg: VS willen scheepvaartwet opschorten om prijsstijgingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering wil een scheepvaartwet opschorten om de stijgende olie- en benzineprijzen te dempen. Dat melden ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Door de Iranoorlog en de vrijwel afgesloten Straat van Hormuz zijn de prijzen flink gestegen en de Amerikaanse president Donald Trump overweegt verschillende opties om de stijgingen tegen te gaan.

9 uur geleden
TotalEnergies produceert 15 procent minder door Iranoorlog

PARIJS (ANP) - TotalEnergies verwacht 15 procent minder te produceren door de Iranoorlog. Het Franse olie- en gasconcern heeft in Qatar, Irak en voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten de productieactiviteiten gestaakt of is dat van plan.

11 uur geleden
Kopgroep met Nederland wil snelle invoering digitale euro

BRUSSEL (ANP) - Een kopgroep van zes EU-lidstaten, waaronder Nederland, heeft een reeks voorstellen gedaan die moeten bijdragen aan de versterking van de concurrentiekracht van de EU. Een daarvan is de snelle invoering van de digitale euro.

11 uur geleden
VEH wil dat ACM onduidelijke vaste energiecontracten aanpakt

UTRECHT (ANP) - De grootste belangenvereniging voor huiseigenaren wil dat de Autoriteit Consument & Markt optreedt tegen aanbieders van vaste contracten die in de kleine lettertjes schrijven dat de prijzen tussentijds toch omhoog kunnen. Volgens de Vereniging Eigen Huis (VEH) kunnen consumenten hierdoor contracten niet goed vergelijken in hun zoektocht naar een energieleverancier.

11 uur geleden