X moet van Australische rechter video's steekpartij verwijderen
SYDNEY (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Socialmediaplatform X moet volgens een voorlopig bevel van een Australische rechtbank alle beelden van een steekpartij in een kerk in Sydney van vorige week verwijderen. X-eigenaar Elon Musk heeft de regering vervolgens op zijn platform van censuur beschuldigd.
Het Australische federale gerechtshof besloot maandag dat het platform 24 uur de tijd had om video's van de steekpartij tot woensdag offline te halen. Een bisschop, een andere geestelijke en zeker twee andere personen raakten gewond. Het incident was tijdens een mis die live werd uitgezonden.
Een Australische toezichthouder voor onlineveiligheid had een gerechtelijk bevel aangevraagd en zei dat X eerdere mededelingen hierover heeft genegeerd. Musk haalde dinsdag uit naar de Australische onlineveiligheidscommissie en zei dat de content voor gebruikers in Australië al was verwijderd. Hij claimde bovendien dat Australië een wereldwijd verbod op de beelden probeerde te bewerkstelligen.
De Australische premier Anthony Albanese omschreef Musk als een "arrogante miljardair" die "denkt dat hij boven de wet staat". Op een later tijdstip zal de rechtbank bijeenkomen om de geldigheid van het verzoek van de toezichthouder te beoordelen.
Meer uit Financieel
SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Socialemediaconcern Meta Platforms, het bedrijf achter Facebook en Instagram, is aangeklaagd door Santa Clara County. De autoriteiten van de county in Californië beschuldigen het bedrijf van "het bewust faciliteren en profiteren" van een groot aantal oplichtingsadvertenties op zijn sociale netwerken.
52 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - De Spaanse oud-voetballer Gerard Piqué heeft een boete van 200.000 euro opgelegd gekregen voor handel met voorkennis. Volgens de Spaanse toezichthouder CNMV kocht de oud-speler van Barcelona aandelen van een veiligheids- en gezondheidsbedrijf vlak voor een overnamebod om de aandelen vervolgens weer te verkopen.
1 uur geledenDETROIT (ANP/BLOOMBERG) - General Motors gaat honderden kantoormedewerkers van zijn IT-afdeling ontslaan. De autofabrikant achter merken als Chevrolet, Cadillac en GMC wil op die manier de kosten drukken en de afdeling anders inrichten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL moet kleinere, regionale postbedrijven tegen redelijke voorwaarden en tarieven toegang blijven verlenen tot zijn landelijke postnetwerk. Minister Heleen Herbert (Economische Zaken) wil die verplichting opnemen in de nieuwe postwet. De Autoriteit Consument en Markt (ACM) moet daarop gaan toezien.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Tesla-topman Elon Musk, Apple-baas Tim Cook en Boeing-directeur Kelly Ortberg uitgenodigd om hem deze week te vergezellen tijdens zijn bezoek aan de Chinese president Xi Jinping. Trump hoopt onder meer zakelijke deals te sluiten en heeft daarom ruim tien topbestuurders van grote bedrijven uitgenodigd. Chipbedrijf Nvidia, het waardevolste bedrijf ter wereld, ontbreekt op de lijst.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil de accijns op autobrandstoffen "voor een bepaalde periode" schrappen om burgers en bedrijven te ondersteunen. Dat heeft hij gezegd in een interview met de Amerikaanse nieuwszender CBS News.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste beursindex in Amsterdam, is met klein verlies aan de handelsweek begonnen. Beleggers stelden zich terughoudend op nadat de Amerikaanse president Donald Trump het Iraanse vredesvoorstel had afgewezen. Trump noemde het voorstel van Iran "volkomen onacceptabel". De olieprijzen gingen verder omhoog door de aanhoudende patstelling in het conflict. Toch zakten defensieaandelen door speculatie dat het bestand tussen Oekraïne en Rusland erop zou wijzen dat die oorlog zijn einde nadert.
3 uur geleden