X klaagt Media Matters aan na vertrek adverteerders
SAN FRANCISCO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Berichtendienst X heeft maandag de Amerikaanse onderzoeksgroep Media Matters aangeklaagd om "een kwaadwillige aanval op het bedrijf". Elon Musk, de eigenaar van X, had de rechtszaak dit weekend al aangekondigd nadat grote merken als Apple en The Walt Disney Company zeiden te stoppen met advertenties op X. Zij besloten daartoe na een onthulling van Media Matters over antisemitisme op X.
De onderzoeksgroep deelde vorige week screenshots van advertenties op X die te zien waren onder berichten waarin ideeën van Adolf Hitler en het Derde Rijk werden opgehemeld. Reclame van Apple, Oracle en IBM was volgens Media Matters te zien naast de haatzaaiende en antisemitische berichten op het platform.
In de aanklacht tegen Media Matters stelt X dat het om bewerkte beelden ging die geen reële weergave waren van wat gebruikers op het platform te zien kregen. "Media Matters ontwierp zowel de beelden als de mediastrategie om adverteerders van het platform weg te drijven en X te vernielen", schrijft het bedrijf.
Mogelijke fraude
De justitieminister van Texas, Ken Paxton, buigt zich over de zaak en gaat onderzoeken of Media Matters "mogelijk frauduleus" te werk is gegaan, meldde hij maandag op X.
Musk zei dit weekend dat Media Matters als doel heeft "de vrijheid van meningsuiting te ondermijnen en adverteerders te misleiden". De organisatie, die strijdt tegen desinformatie, sprak in een reactie daarop van "een ongegronde rechtszaak". "Als Musk ons aanklaagt, winnen we", verklaarde de organisatie.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - ASML gaat het Indiase Tata Electronics helpen bij het opzetten van een chipfabriek, een van de eerste in het Aziatische land. Dat hebben de bedrijven bekendgemaakt tijdens het tweedaagse bezoek van de Indiase premier Narendra Modi aan Nederland.
9 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - Een Japans farmaciebedrijf heeft artsen gewaarschuwd om een medicijn voor zeldzame auto-immuunziekten niet meer aan nieuwe patiënten voor te schrijven, nadat twintig mensen die het middel gebruikten zijn overleden. Volgens Kissei Pharmaceutical zou Tavneos ernstige leverproblemen kunnen veroorzaken.
10 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China en de Verenigde Staten zijn overeengekomen om de heffingen op sommige producten te verlagen om de onderlinge handel te bevorderen. Dat heeft het Chinese ministerie van Handel naar buiten gebracht. Het ministerie publiceerde de verklaring op zaterdag na de tweedaagse top in Beijing tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping.
11 uur geledenBIEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Zwitserse horlogeconcern Swatch heeft zijn winkels zaterdag in meerdere landen tijdelijk gesloten. Het bedrijf zag zich daartoe gedwongen door een overweldigende drukte om het in de verkoop gaan van een nieuw horloge. Niet alleen in Nederland, maar bijvoorbeeld ook in het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Dubai en Singapore bleven vestigingen dicht.
13 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - NAVO-topman Mark Rutte gaat Europese wapenfabrikanten volgende week oproepen om hun investeringen te verhogen en de productie op te voeren. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.
15 uur geledenOAKLAND (ANP/BLOOMBERG) - YouTube, Snap en TikTok hebben in de Verenigde Staten een zaak geschikt rond beschuldigingen over de verslavende werking van de socialmedia en hogere zorgkosten bij scholen als gevolg daarvan. Als de zaak voor de rechter was gekomen, riskeerden de bedrijven op te draaien voor allerlei kosten die scholen maken.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV heeft het kabinet per brief opgeroepen om niet te tornen aan het weekend, vrije avonden en feestdagen in de Winkeltijdenwet. "Steeds weer zien we dat dit kabinet de rekening neerlegt bij gewone werkenden. Eerst de afbraak van WW, WIA en AOW, nu dreigt ook nog het weekend te worden opgeofferd", zegt FNV-bestuurder Linda Vermeulen. "Wij zeggen heel duidelijk: schaf het weekend niet af."
18 uur geleden