X klaagt Media Matters aan na vertrek adverteerders
SAN FRANCISCO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Berichtendienst X heeft maandag de Amerikaanse onderzoeksgroep Media Matters aangeklaagd om "een kwaadwillige aanval op het bedrijf". Elon Musk, de eigenaar van X, had de rechtszaak dit weekend al aangekondigd nadat grote merken als Apple en The Walt Disney Company zeiden te stoppen met advertenties op X. Zij besloten daartoe na een onthulling van Media Matters over antisemitisme op X.
De onderzoeksgroep deelde vorige week screenshots van advertenties op X die te zien waren onder berichten waarin ideeën van Adolf Hitler en het Derde Rijk werden opgehemeld. Reclame van Apple, Oracle en IBM was volgens Media Matters te zien naast de haatzaaiende en antisemitische berichten op het platform.
In de aanklacht tegen Media Matters stelt X dat het om bewerkte beelden ging die geen reële weergave waren van wat gebruikers op het platform te zien kregen. "Media Matters ontwierp zowel de beelden als de mediastrategie om adverteerders van het platform weg te drijven en X te vernielen", schrijft het bedrijf.
Mogelijke fraude
De justitieminister van Texas, Ken Paxton, buigt zich over de zaak en gaat onderzoeken of Media Matters "mogelijk frauduleus" te werk is gegaan, meldde hij maandag op X.
Musk zei dit weekend dat Media Matters als doel heeft "de vrijheid van meningsuiting te ondermijnen en adverteerders te misleiden". De organisatie, die strijdt tegen desinformatie, sprak in een reactie daarop van "een ongegronde rechtszaak". "Als Musk ons aanklaagt, winnen we", verklaarde de organisatie.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag gemengd gesloten. Beleggers op Wall Street leken een pas op de plaats te maken. Dinsdag sloten de Dow-Jonesindex en de S&P 500-index nog op nieuwe recordslotstanden.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten versoepelen "selectief" de oliesancties om de wereldwijde verkoop mogelijk te maken. Dit meldt het Amerikaanse ministerie van Energie woensdag. Het is niet duidelijk om welke sancties het precies gaat.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Importeurs van kunstmeststoffen ammoniak en ureum krijgen van Brussel een tijdelijke uitzondering op het betalen van importtarieven en een CO2-belasting. Dat zei handelschef Maroš Šefčovič na overleg met EU-landbouwministers.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic hervat de bezorgingen van bestelde boodschappen donderdagochtend. Woensdag schrapte Picnic alle bezorgingen, omdat het vanwege het winterse weer onverantwoord was om de weg op te gaan.
7 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM heeft de verkoop van tickets tijdelijk stopgezet. Daarmee wil de luchtvaartmaatschappij ervoor zorgen dat zoveel mogelijk stoelen in vliegtuigen beschikbaar zijn om op Schiphol gestrande reizigers naar hun bestemming te brengen. Daarvoor zet KLM ook grotere toestellen in.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is woensdag flink lager gesloten. Daarmee is de graadmeter verder verwijderd van de grens van 1000 punten, nadat de AEX dinsdag nog een nieuw record had bereikt. Vooral de koers van postkluisjesbedrijf InPost (min 5,9 procent) drukte op de stemming.
7 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - De regering van China heeft een aantal technologiebedrijven in het land verzocht bestellingen van H200-chips bij het Amerikaanse Nvidia stop te zetten. Dat meldt het nieuwsmedium voor de techsector The Information op basis van ingewijden. Beijing wil de bedrijven mogelijk verplichten Chinese chips voor de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie te kopen.
8 uur geleden