Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wyoming eerste staat met verbod op abortuspil

Wyoming eerste staat met verbod op abortuspil

CHEYENNE (ANP/RTR) - Wyoming is vrijdag de eerste Amerikaanse staat geworden waar het gebruik van abortuspillen verboden is. Het verbod geeft een impuls aan de groeiende druk van conservatieve staten en anti-abortusgroepen om abortus door middel van medicijnen aan te pakken. Bij de meeste zwangerschapsafbrekingen in Amerika wordt deze methode momenteel gebruikt, schrijft The New York Times.

De Republikeinse gouverneur Mark Gordon van Wyoming ondertekende het verbod op abortuspillen in die staat. De kern van de twee pagina's tellende wet in Wyoming is een bepaling die het onwettig maakt drugs "voor te schrijven, af te leveren, te distribueren, te verkopen of te gebruiken met als doel het verkrijgen of uitvoeren van een abortus". Morning-afterpillen, voorgeschreven anticonceptiemiddelen die worden gebruikt na de seks maar voordat een zwangerschap kan worden bevestigd, zijn vrijgesteld van het verbod.

Ook vrijgesteld zijn behandelingen die nodig zijn om het leven of de gezondheid van een ​​vrouw te beschermen, evenals de behandeling van een "natuurlijke miskraam volgens de momenteel aanvaarde medische richtlijnen". Overtreding van het verbod kan bestraft worden met een gevangenisstraf van maximaal zes maanden en een boete van maximaal 9000 dollar.

In verschillende Amerikaanse staten is dit jaar wetgeving geïntroduceerd om abortus door medicatie te verbieden of er beperkingen aan toe te voegen. Daaronder is een wetsvoorstel in Texas dat niet alleen abortuspillen wil verbieden, maar internetproviders ook wil gaan verplichten stappen te ondernemen om websites over zwangerschapsafbreking met medicijnen te blokkeren, zodat inwoners van Texas die niet kunnen bezoeken.

Meer uit Buitenland

Trump keurt verkoop F-35's aan Saudi-Arabië goed bij bezoek prins

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten en Saudi-Arabië hebben tijdens een bezoek van kroonprins Mohammed bin Salman overeenkomsten getekend over de verkoop van geavanceerde Amerikaanse F-35-gevechtsvliegtuigen en samenwerking op het gebied van civiele kernenergie. Dat meldt het Witte Huis.

39 minuten geleden
Ook Senaat VS akkoord met vrijgave Epstein-dossiers

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft een door het Huis van Afgevaardigden aangenomen wetsvoorstel goedgekeurd dat de vrijgave beveelt van federale dossiers over Jeffrey Epstein. De dossiers bevatten mogelijk belastend materiaal voor prominente figuren, onder wie president Donald Trump.

42 minuten geleden
Doden door Israëlisch bombardement op Palestijnen in Zuid-Libanon

BEIROET/SIDON (ANP/AFP/RTR) - Door een Israëlische luchtaanval op een dichtbevolkte Palestijnse wijk aan de rand van de Libanese stad Sidon zijn volgens plaatselijke media zeker dertien doden gevallen.

3 uur geleden
Huis stemt vrijwel unaniem voor vrijgave dossiers Jeffrey Epstein

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft vrijwel unaniem gestemd voor het vrijgeven van de bij het ministerie van Justitie beschikbare documenten over de in een cel overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein (1953-2019). President Donald Trump was hier geen voorstander van, maar hij verzocht onlangs de Republikeinen in het Huis voor het vrijgeven te stemmen, "omdat we niets te verbergen hebben".

5 uur geleden
Trump wil nieuwszender aanpakken na kritische vragen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump botste bij de ontvangst van de Saudische kroonprins in het Witte Huis hard met de pers. "Je bent een verschrikkelijk persoon en een verschrikkelijke verslaggever", beet hij een journaliste van ABC News toe die kritische vragen had gesteld. Hij riep vervolgens op tot het intrekken van de uitzendlicentie van haar werkgever. "Jullie nieuws is zo nep en zo fout. We hebben een geweldige commissaris die daar eens naar moet kijken."

5 uur geleden
Lula weer naar klimaattop om druk op te voeren voor akkoord

BELÉM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva keert woensdag terug naar de klimaattop in Belém. Hij hoopt met het ingelaste bezoek vermoedelijk de onderhandelingen een duwtje te geven richting een akkoord. Conceptteksten die voorzitter André Corrêa do Lago heeft rondgestuurd, maken duidelijk dat landen het over diverse belangrijke kwesties nog niet eens zijn.

5 uur geleden
Oekraïne eist 43 miljard dollar van Rusland vanwege klimaatschade

BELÉM (ANP) - Oekraïne eist een vergoeding van 43 miljard dollar van Rusland voor alle klimaatschade die het land heeft veroorzaakt sinds de invasie in Oekraïne. Viceminister Pavlo Kartashov van Economie, Milieu en Landbouw heeft dat dinsdag aangekondigd op de klimaattop in Belém. "Rusland voert in veel opzichten een vuile oorlog en ook ons ​​klimaat is een slachtoffer", zei hij.

6 uur geleden