Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WWF klaagt bij VN over Bolsonaro om ontbossing en mensenrechten

WWF klaagt bij VN over Bolsonaro om ontbossing en mensenrechten

NEW YORK (ANP) - Het Wereld Natuur Fonds (WWF) en enkele andere organisaties hebben bij de VN een aanklacht ingediend tegen de huidige Braziliaanse regering. Ze verwijten vertrekkend president Jair Bolsonaro en zijn ministers "vernietiging van het milieu" in de Amazone en de Cerrado en schendingen van de mensenrechten van met name de inheemse bevolking.

De organisaties hebben hun klacht onder de aandacht gebracht van vijf verschillende VN-rapporteurs. Dat maakt volgens hen duidelijk hoe veelzijdig de problemen zijn die de ontbossing in het land veroorzaakt.

De Braziliaanse tak van het WWF stelt dat het kappen van stukken regenwoud, bijvoorbeeld voor landbouw of andere economische activiteiten, een negatief effect heeft op de hele wereldbevolking. Het regenwoud vervult immers een belangrijke rol in het wereldwijde klimaat. Volgens de natuurorganisatie is de ontbossing onder Bolsonaro op het hoogste niveau in vijftien jaar beland. De Amazone "komt steeds dichter bij een kantelpunt", waarna het ecosysteem zichzelf niet meer kan herstellen, waarschuwt het WWF.

Enkel aanbeveling mogelijk

De speciale VN-rapporteurs op het gebied van onder meer milieu en mensenrechten die de klacht binnen hebben gekregen, hebben niet de macht om de Braziliaanse overheid ergens toe te dwingen. "Ze kunnen het wel aanbevelen", aldus de organisaties.

Bolsonaro moet binnenkort vertrekken als president. Op 1 januari 2023 treedt zijn rivaal Inácio Lula da Silva aan, na een nipte verkiezingsoverwinning. Hij heeft beloofd het beschermen van de Amazone weer een prioriteit te maken. Lula is momenteel aanwezig op de klimaattop in Sharm-el-Sheikh.

Meer uit Buitenland

Klimmer Alex Honnold bereikt top van wolkenkrabber Taipei 101

TAIPEI (ANP) - De Amerikaanse klimmer Alex Honnold heeft zonder touw of zekering de 508 meter hoge wolkenkrabber Taipei 101 in de hoofdstad van Taiwan beklommen. Netflix zond de beklimming, die door slechte weersomstandigheden 24 uur was uitgesteld, live uit. Honnold startte zijn klim rond 09.10 uur lokale tijd en beklom de buitenkant van de wolkenkrabber van glas en staal. Ongeveer anderhalf uur later stond hij op de top van het gebouw.

3 uur geleden
Klimmer Alex Honnold bereikt top van wolkenkrabber Taipei 101

De Amerikaanse klimmer Alex Honnold heeft zonder touw of zekering de 508 meter hoge wolkenkrabber Taipei 101 in de hoofdstad van Taiwan beklommen. Netflix zond de beklimming, die door slechte weersomstandigheden op zaterdag 24 uur was uitgesteld, live uit. Honnold startte zijn klim rond 09.10 uur lokale tijd en beklom de buitenkant van de wolkenkrabber van glas en staal. Ongeveer anderhalf uur later stond hij op de top van het gebouw.

4 uur geleden
Ruim 4000 vluchten VS geschrapt door naderend extreem winterweer

WASHINGTON (ANP/RTR) - In de Verenigde Staten zijn meer dan 4000 vluchten geannuleerd in aanloop naar het extreme winterweer dat op komst is. Ook is al bij ruim 100.000 stroomafnemers de elektriciteit uitgeschakeld. De storm dreigt oostelijke staten van de VS grotendeels plat te leggen door hevige sneeuwval.

6 uur geleden
Interim-president Venezuela wil 'akkoorden' sluiten met oppositie

CARACAS (ANP/AFP) - Interim-president van Venezuela Delcy Rodriguez heeft zaterdag opgeroepen tot gesprekken met de oppositie om tot 'akkoorden' voor vrede te komen. Ze deed de uitspraken drie weken nadat de Verenigde Staten president Nicolas Maduro afzetten, gevangennamen en naar een Amerikaanse gevangenis brachten.

7 uur geleden
Minneapolis wil met straatverbod inzet federale agenten stoppen

MINNEAPOLIS (ANP) - De stad Minneapolis zal een verzoek bij de rechter indienen voor een tijdelijk straatverbod om de inzet van federale agenten in de stad te stoppen. Dat heeft burgemeester Jacob Frey zaterdag gezegd op een persconferentie, bericht CNN. Het plan volgt op het doodschieten van een man door een agent van de US Border Patrol, de Amerikaanse grenspolitie, in de stad op zaterdag.

8 uur geleden
Trump gaat niet naar Super Bowl en uit weer kritiek op artiesten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij volgende maand niet naar de Super Bowl, de finale van het American footballseizoen, in Santa Clara gaat. Daarnaast haalt hij opnieuw uit naar de artiesten die optreden rondom het grootste sportevenement van de Verenigde Staten.

9 uur geleden
Syrische regering en SDF bevestigen verlenging wapenstilstand

QAMISHLI (ANP/RTR) - Een vierdaags staakt-het-vuren tussen de Syrische regering en Koerdische strijdkrachten is met vijftien dagen verlengd. Dat bevestigen beide partijen nadat ingewijden eerder al een akkoord hadden gemeld.

9 uur geleden