Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WWF: aantal natuurbranden blijft wereldwijd toenemen

WWF: aantal natuurbranden blijft wereldwijd toenemen

ZEIST (ANP) - Het aantal natuurbranden en de hevigheid daarvan nemen wereldwijd nog altijd toe. Sinds april ligt het aantal natuurbranden alweer 13 procent hoger dan in dezelfde periode vorig jaar, becijferen het Wereld Natuur Fonds (WWF) en Boston Consulting Group in een rapport. Driekwart van de branden wordt veroorzaakt door mensen, al dan niet met opzet.

"De vreselijke beelden van ontelbare dieren en mensen die vorig jaar door bosbranden zijn getroffen staan nog scherp op ons netvlies", zegt bossenexpert Merijn van Leeuwen van de Nederlandse tak van WWF. Vooral de hevige bosbranden in Australiƫ en de Amazone waren veel in het nieuws. "Toen hoorde je overal: dit nooit meer. En toch staan we opnieuw aan de vooravond van een recordjaar."

In Europa ontstaan bosbranden volgens het rapport vrijwel altijd (95 procent) door nalatigheid. In tropische en subtropische gebieden wordt het vuur vaak expres aangestoken, bijvoorbeeld om landbouw, veeteelt of plantages voor soja en cacao mogelijk te maken. Tropische savannes worden veruit het vaakst door brand getroffen: 85 procent van alle bosbranden woedt in dat soort gebieden.

Meer uit Binnenland

Persoon neergeschoten bij gevangenis Alphen aan den Rijn

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Op de parkeerplaats van de gevangenis in Alphen aan den Rijn is een persoon neergeschoten. Een politiewoordvoerder meldt dat het slachtoffer naar een ziekenhuis is vervoerd. De verdachte is na het incident gevlucht. "Op dit moment onderzoeken we wat zich daar precies heeft afgespeeld", aldus de woordvoerder.

10 minuten geleden
Defensie stuurt tweede militair voor verkenning naar Groenland

DEN HAAG (ANP) - Defensie stuurt ook een logistiek planner naar Groenland naast de eerder aangekondigde stafofficier voor de operationele planning. Demissionair minister Ruben Brekelmans zei voorafgaand aan de ministerraad dat beide militairen vrijdag vertrekken naar het Deense eiland in het poolgebied voor een verkenning.

16 minuten geleden
Van Weel meldt vrijlating Nederlandse gevangenen in Venezuela

DEN HAAG (ANP) - Venezuela heeft afgelopen nacht drie Nederlanders vrijgelaten die daar gevangenzaten. Dat heeft demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) gezegd voor aanvang van de ministerraad. Het drietal zal onder begeleiding van de Nederlandse ambassade in Caracas het land zo snel mogelijk verlaten.

46 minuten geleden
Geen slachtoffers onder puin na explosie Utrecht

UTRECHT (ANP) - Onder de restanten van een ingestort gebouw in het centrum van Utrecht zijn geen slachtoffers gevonden. Ook zijn er geen vermisten, laat de gemeente weten. Een zoekactie met speurhonden had ook al niets opgeleverd.

53 minuten geleden
Verdachte zedenzaak Barendrecht: 'Ik had het kunnen voorkomen'

ROTTERDAM (ANP) - "Ik heb niets gedaan om het misbruik te voorkomen. Ik had het kunnen voorkomen, maar ik heb steeds de verkeerde keuze gemaakt. Ik voel me verantwoordelijk voor mijn daden en de gevolgen daarvan voor iedereen." Dat zei Mels van B. (46) vrijdag aan het begin van de vierde dag van zijn strafproces bij de rechtbank in Rotterdam. Van B. reageerde op een aantal verklaringen van ouders die donderdag gebruik hebben gemaakt van hun spreekrecht.

2 uur geleden
Omgeving ontploffing Utrecht zeker tot 16.00 uur afgesloten

UTRECHT (ANP) - Het gebied rond de donderdag ontplofte woning in het centrum van Utrecht blijft in elk geval tot vrijdag 16.00 uur afgesloten. Dit kan daarna worden verlengd. Een parkeergarage in het gebied is ook de komende dagen niet bereikbaar, laat de gemeente weten.

2 uur geleden
Veiligheidsregio vermoedt gas als oorzaak explosie Utrecht

UTRECHT (ANP) - De Veiligheidsregio Utrecht gaat uit van een gasexplosie als oorzaak van de grote knal en daaropvolgende brand die donderdagmiddag plaatsvond in het centrum van Utrecht. Dat meldt een woordvoerder op vrijdagochtend.

3 uur geleden